Предпазни мерки
-
Дръжте всички пламъци или искри далеч от батерията. Батерията произвежда водороден газ, който може да избухне, ако е изложен на пламък или искри. Ако тези инструкции не се спазват точно, могат да възникнат тежки телесни наранявания и повреда на автомобила! Ако не сте сигурни как да следвате тази процедура, потърсете квалифицирана помощ. Автомобилните батерии съдържат сярна киселина. Тя е отровна и силно разяждаща. Когато запалвате с подаване на ток, носете предпазни очила и внимавайте да не попадне киселина върху Вас, дрехите Ви или автомобила.
-
Не се опитвайте да запалвате автомобила чрез подаване на ток, ако изтощената батерия е замръзнала или ако нивото на електролита е ниско; батерията може да се спука или да избухне.
-
Не допускайте положителният (+) и отрицателният (-) кабел за подаване на ток да опрат един в друг. Това може да предизвика искри.
-
Никога не се опитвайте да проверявате нивото на електролита на батерията, тъй като това може да доведе до спукване или експлозия на батерията, което да причини сериозни наранявания.
-
Батерията може да се спука или експлодира, ако подавате ток с изтощена или измръзнала батерия.
-
Електрическата система работи с високо напрежение. НИКОГА не докосвайте тези компоненти, когато индикаторът READY свети или когато бутонът „EV“ е в положение „ON“
Използвайте само 12-волтова система за подаване на ток. Може да повредите непоправимо и други електрически части, ако използвате 24-волтов източник на захранване (или две последователно свързани 12-волтови батерии или 24-волтов агрегат).
Не свързвайте кабела от отрицателната клема на подаващата ток батерия към отрицателната клема на разредената батерия. Това може да предизвика прегряване, спукване и изтичане на киселина от изтощената батерия. Уверете се, че свързвате единия край на кабела към отрицателната клема на подаващата ток батерия, а другия край към метална точка, далеч от батерията.