Saugos diržų sistema
Saugos diržų įspėjamoji lemputė
Priekinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė

Veikimo sąlygos
-
Kai automobilis važiuoja
-
Apie 3–6 sekundes šviečia priekinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė.
-
-
Kai neprisegtas priekinės sėdynės saugos diržas
-
Vairuotojui neprisisegus saugos diržo, apie 5 sekundes skamba įspėjamasis priekinės sėdynės saugos diržo garso signalas. (jeigu yra)
-
Priekinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė tebešviečia. (jeigu yra)
-
-
Kai priekinės sėdynės saugos diržas neprisegtas automobiliui važiuojant ir judant mažesniu nei maždaug 20 km/h (12 mph) greičiu
-
Šviečia priekinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė.
-
-
Kai automobilis važiuoja didesniu nei maždaug 20 km/h (12 mph) greičiu
-
Maždaug 100 sekundžių skamba įspėjamasis garso signalas.
-
Mirksi priekinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė.
-
Galinės sėdynės saugos diržo įspėjamosios lemputės (jeigu yra)

-
2-oji sėdynių eilė: vairuotojo pusėje (1), vidurinė (2), keleivio pusėje (3)
Veikimo sąlygos
-
Kai automobilis važiuoja
-
Apie 6 sekundes šviečia galinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė.
-
-
Kai sėdynės saugos diržas neprisegtas automobiliui važiuojant ir judant mažesniu nei maždaug 20 km/h (12 mph) greičiu
-
Galinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė tebešviečia.
-
-
Kai automobilis važiuoja didesniu nei maždaug 20 km/h (12 mph) greičiu
-
Apie 35 sekundes skamba galinės sėdynės saugos diržo įspėjamasis garso signalas.
-
Mirksi galinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė.
-
-
Kai važiuojama esant neprisegtam saugos diržui arba vairuotojui neprisisegus saugos diržo ir automobilio greitis viršija maždaug 20 km/h (12 mph)
-
Apie 35 sekundes skamba galinės sėdynės saugos diržo įspėjamasis garso signalas.
-
Mirksi galinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė.
-
-
Kai automobilis važiuoja
-
Apie 6 sekundes šviečia galinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė.
-
-
Kai sėdynės saugos diržas neprisegtas automobiliui važiuojant ir judant mažesniu nei maždaug 20 km/h (12 mph) greičiu
-
Apie 70 sekundžių šviečia galinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė.
-
-
Kai automobilis važiuoja didesniu nei maždaug 20 km/h (12 mph) greičiu
-
Apie 35 sekundes skamba galinės sėdynės saugos diržo įspėjamasis garso signalas.
-
Mirksi galinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė.
-
Neveikimo sąlygos
-
Kai atidaromos arba uždaromos galinės durys ir automobilio greitis nesiekia 10 km/h (6 mph)
-
Sėdynės saugos diržo įspėjamoji lemputė ir įspėjamasis garso signalas neveikia net tada, kai automobilio greitis viršija maždaug 20 km/h (12 mph).
-

Sėdint netinkamoje padėtyje bus trikdoma priekinės sėdynės saugos diržo įspėjamoji sistema. Vairuotojas turi nurodyti keleiviui, kaip reikia tinkamai sėdėti pagal šiame vadove pateiktas instrukcijas.

-
Saugos diržo įspėjamoji lemputė mirksės arba degs 6 sekundes net ir tada, kai priekinėje keleivio sėdynėje niekas nesėdi.
-
Priminimas apie priekinės keleivio sėdynės saugos diržą gali veikti, kai ant jos padėtas bagažas.
Saugos diržas – 3 padėčių sistema su avariniu fiksavimo įtraukikliu
Saugos diržo užsegimas / atsegimas

Veikimas
-
Įkiškite metalinį liežuvėlį į sagtį.
-
Nuspauskite fiksavimo sagties atlaisvinimo mygtuką.

-
Kai liežuvėlis užsifiksuos sagtyje, išgirsite spragtelėjimą.

-
Galinės dešiniosios sėdynės saugos diržo tvirtinimo sagtis
-
Galinės vidurinės sėdynės saugos diržo tvirtinimo sagtis (su žyma CENTER (vidurys))
-
Galinės kairiosios sėdynės saugos diržo tvirtinimo sagtis
Peties diržo aukščio reguliavimas

Veikimas
-
Patraukite aukščio reguliatorių aukštyn (1).
-
Paspauskite aukščio reguliatoriaus mygtuką (2) ir pastumkite aukščio reguliatorių žemyn (3).

-
Juosmeninės dalies diržą turėtumėte segti kuo žemiau, ties klubais, o ne per liemenį. Jei juosmeninės dalies diržas segamas per aukštai ties liemeniu, susidūrimo atveju padidėja sužalojimo rizika. Abiejų rankų nereikėtų laikyti virš diržo ar po juo. Viena ranka turėtų būti virš diržo, o kita po diržu, kaip parodyta iliustracijoje. Niekada nesekite saugos diržo po ranka, kuri yra greta durų.
-
Prieš prisisegdami galinės sėdynės saugos diržais, įsitikinkite, kad skląstis atitinka saugos diržo tvirtinimo sagtį. Jėga bandydami kairiosios ar dešiniosios galinės sėdynės saugos diržo skląstį įkišti į vidurinės galinės sėdynės tvirtinimo sagtį, prisisegsite neteisingai, dėl to nebūsite tinkamai apsaugoti eismo įvykio metu.
-
Jei nepakeisite saugos diržų po avarijos, jūsų automobilyje liks pažeisti saugos diržai, kurie kito susidūrimo metu jūsų tinkamai neapsaugos ir taps sužalojimo ar mirties priežastimi. Pakeiskite saugos diržus kuo greičiau po eismo įvykio.
-
Patikrinkite, ar peties diržo tvirtinimo įtaisas gerai užfiksuotas tinkamame aukštyje. Niekada saugos diržo nesisekite taip, kad jis būtų ant kaklo ar veido.

-
NENULENKITE galinės sėdynės iki galo, kai galinėje vidurinėje sėdynėje prisegtas saugos diržas. VISADA ATSEKITE galinės vidurinės sėdynės saugos diržą prieš nulenkdami galinę sėdynę iki galo. Jei nulenkiant galinę sėdynę, galinės centrinės sėdynės saugos diržas prisegtas, galimi viršutinės sėdynės dalies pažeidimai, be to, gali įsijungti saugos diržo apsaugos sistema, dėl ko sėdynė liks užrakinta nulenktoje padėtyje.
-
Jėga nekiškite kairiosios ar dešiniosios galinės sėdynės saugos diržo skląsties į vidurinės galinės sėdynės saugos diržo tvirtinimo sagtį. Įsitikinkite, kad vidurinės galinės sėdynės saugos diržą segate į vidurinės galinės sėdynės saugos diržo tvirtinimo sagtį. Priešingu atveju neteisingai prisegtas saugos diržas neužtikrins apsaugos.
-
Ištraukiant saugos diržą, liežuvėlį reikėtų lėtai ištraukti iš saugos diržo spaustuko, kad saugos diržas nenusigramdytų.

Jeigu negalite ištraukti saugos diržo iš įtraukimo įtaiso, tvirtai truktelėkite saugos diržą ir jį paleiskite. Tada galėsite sklandžiai ištraukti diržą.
Saugos diržų įtempikliai
Jūsų automobilyje įrengti vairuotojo ir priekyje sėdinčio keleivio, taip pat gale sėdinčių keleivių (jei yra) saugos diržų įtempikliai.

Saugos diržų įtempiklių sistemą sudaro toliau nurodytos pagrindinės dalys.

-
Papildomos apsaugos sistemos (SRS) saugos pagalvės įspėjamoji lemputė
-
Priekinio įtraukimo ir įtempimo įtaiso mazgas
-
Papildomos apsaugos sistemos (SRS) valdymo modulis
Veikimo sąlygos
-
Automobilį staigiai stabdant arba keleiviui staigiai pasilenkus į priekį, saugos diržo įtempimo įtaisas yra užblokuojamas.
-
Stipresnio priekinio smūgio metu suveikus įtempikliui, diržas įsitempia ir labiau priglunda prie keleivio kūno.
-
Jei sistema nustato, kad vairuotojo arba keleivio saugos diržas yra per daug įtemptas, kai įjungiama įtempiklių sistema, įtempiklyje esantis apkrovos ribotuvas sumažina to diržo įtempimo jėgą.

-
Dėl savo saugumo įsitikinkite, kad saugos diržai nėra per laisvi ar susisukę ir visada tinkamai sėdėkite ant savo sėdynės.
-
Kaip užtikrinti optimalų sėdynės saugos diržo įtempiklio veikimą:
-
Įsitikinkite, kad saugos diržas veikia tinkamai ir yra tinkamoje padėtyje. Perskaitykite visą šiame vadove pateiktą svarbią informaciją bei įspėjimus apie automobilio keleivių saugos įrangą (įskaitant saugos diržus bei oro saugos pagalves) ir atkreipkite į juos dėmesį.
-
Įsitikinkite, kad jūs ir jūsų keleiviai visada tinkamai prisisegę saugos diržais.
-
-
Saugos diržų įtempikliai sukurti taip, kad suveiktų tik vieną kartą. Aktyvintus saugos diržų įtempiklius būtina pakeisti. Visus bet kokio tipo saugos diržus privaloma pakeisti po eismo įvykio.
-
Veikimo metu saugos diržų įtempiklių mechanizmai įkaista. Kai įsijungs saugos diržų įtempimo mechanizmai, kelias minutes jų nelieskite.
-
Nebandykite tikrinti ar keisti saugos diržų įtempiklių patys. Sistema turėtų būti įvertinta profesionaliose dirbtuvėse. „Kia“ rekomenduoja apsilankyti įgaliotoje „Kia“ atstovybėje / partnerio servise.
-
Jokiu būdu nebandykite remontuoti saugos diržų įtempiklių sistemos.
-
Dėl netinkamo saugos diržų įtempiklių mechanizmo naudojimo, nesugebėjimo tinkamai pasirūpinti, kad klaidingai neįsijungtų pranešimai, jo modifikavimo, tikrinimo, keitimo, priežiūros ar remonto darbų saugos diržų įtempiklių mechanizmas gali tinkamai neveikti, netyčia įsijungti ir sukelti sunkių sužalojimų.
-
Vairuodami motorinę transporto priemonę ar ja važiuodami, visada būkite prisisegę saugos diržu.
-
Jei automobilį ar saugos diržų įtempiklius reikia utilizuoti, kreipkitės į profesionalų dirbtuves. „Kia“ rekomenduoja apsilankyti įgaliotoje „Kia“ atstovybėje / partnerio servise.
-
Atliekant automobilio kėbulo priekinės dalies remonto darbus, gali būti pažeista saugos diržų įtempiklių sistema. Sistema turėtų būti įvertinta profesionaliose dirbtuvėse. Kia rekomenduoja apsilankyti pas įgaliotąjį Kia atstovą / remonto partnerį.

Jei saugos diržo įtempiklis tinkamai neveikia, SRS oro saugos pagalvės įspėjamoji lemputė užsidega net ir tuo atveju, kai nėra SRS oro saugos pagalvės trikties. Jei SRS oro saugos pagalvės įspėjamoji lemputė neužsidega įjungus automobilį, šviečia maždaug 3–6 sekundes, kai įsijungia, arba jei šviečia automobiliui važiuojant, sistemą reikėtų patikrinti profesionaliose dirbtuvėse. „Kia“ rekomenduoja apsilankyti įgaliotoje „Kia“ atstovybėje / partnerio servise.

-
Išankstinis įtempiklis įsijungs ne tik priekinio susidūrimo atveju, bet ir šoninio susidūrimo atveju, jei transporto priemonėje įrengta šoninė arba užuolaidinė saugos pagalvė.
-
Įsijungus saugos diržų įtempikliams, gali pasigirsti triukšmingas garsas ir salone gali pasklisti į dūmus panašios smulkios dulkės. Tai normalu ir nepavojinga.
-
Nors ir nepavojingos, šios smulkios dulkės gali sudirginti odą, ir nereikėtų ilgai kvėpuoti oru su šiomis dulkėmis. Po eismo įvykio, per kurį įsijungė saugos diržų įtempikliai, reikia gerai nuplauti odą, ant kurios pateko dulkių.
-
SRS oro saugos pagalves aktyvinantis jutiklis sujungtas su saugos diržo įtempikliu, todėl EV mygtuką nustačius į padėtį ON SRS oro saugos pagalvės įspėjamoji lemputė prietaisų skydelyje švies maždaug 3–6 sekundes ir tada išsijungs.