Paieška tik pagal pavadinimą
Pradžia > Automobilio vairavimas > Priekabos vilkimas > Važiavimas su priekaba

Važiavimas su priekaba

Priekabai vilkti reikia tam tikros patirties. Prieš leisdamiesi į kelionę, turite apžiūrėti priekabą. Išbandykite, kaip valdyti ir stabdyti automobilį, velkantį priekabą. Niekada nepamirškite, kad vairuojamas automobilis dabar yra daug ilgesnis ir reaguoja lėčiau.

Prieš pradėdami važiuoti patikrinkite priekabos tvirtinimo įtaisą ir platformą, apsauginius lynus, elektros jungtis, žibintus, padangas ir veidrodėlių nustatymo padėtį. Jei priekaba turi elektroninius stabdžius, pavažiuokite automobiliu su priekaba ir rankiniu būdu išbandykite priekabos stabdžių valdymą, kad įsitikintumėte, ar veikia stabdžiai. Tokiu būdu patikrinsite ir elektros jungtį.

Kelionės metu retkarčiais patikrinkite, ar krovinys saugiai pritvirtintas ir ar tebeveikia žibintai ir priekabos stabdžiai.

PASTABA

Kai aplinkos temperatūra nesiekia 0 °C (32 °F) ir yra žemas aukštosios įtampos akumuliatoriaus įkrovos lygis, gali sumažėti automobilio su priekaba galia. Tokiu atveju gali kilti problemų didinant greitį arba sumažėti greitis važiuojant įkalne.

Velkant priekabą, aukštosios įtampos akumuliatorių reikia įkrauti daugiau nei 50 proc., jei aplinkos temperatūra yra žemesnė nei 0 °C (32 °F).

Atstumas iki priekyje esančio automobilio

Iki priekyje važiuojančio automobilio išlaikykite dvigubai didesnį atstumą, nei važiuodami be priekabos. Tai gali padėti išvengti situacijų, kai reikia staigiai stabdyti ir staigiai pasukti.

Lenkimas

Lenkiant su priekaba, reikia didesnio atstumo iki priekyje važiuojančio automobilio. Dėl didesnio automobilio ilgio aplenkus automobilį reikės nuvažiuoti didesnį atstumą prieš grįžtant į savo eismo juostą.

Važiavimas atbuline eiga

Viena ranka laikykite vairą už apačios. Tada, norėdami pasukti priekabą į kairę, pasukite ranką į kairę. Norėdami pasukti priekabą į dešinę, pasukite ranką į dešinę. Atbuline eiga visada važiuokite lėtai. Jei įmanoma, paprašykite, kad kas nors padėtų važiuoti.

Posūkiai

Atliekant posūkį su priekaba, reikia platesnės trajektorijos nei įprastu atveju. Važiuokite taip, kad priekaba nekliudytų kelkraščių, šaligatvių, kelio ženklų, medžių ar kitų objektų. Staigiai nemanevruokite. Gerokai iš anksto rodykite signalus.

Posūkio signalai tempiant priekabą

Velkant priekabą, automobiliui reikia kitokio posūkio signalo ir papildomų laidų. Įjungus posūkio signalą ar persirikiuojant į kitą eismo juostą, prietaisų skydelyje mirksės žalios rodyklės. Tinkamai prijungti priekabos žibintai taip pat mirksės, įspėdami kitus vairuotojus, kad rengiatės sukti, persirikiuoti ar sustoti.

Velkant priekabą, žalios rodyklės prietaisų skydelyje mirksės net ir tuo atveju, kai priekabos žibintų lemputės yra perdegusios. Taigi galite manyti, kad paskui jus važiuojantys vairuotojai mato jūsų signalus, nors iš tiesų nemato. Svarbu retkarčiais patikrinti, ar priekabos žibintai tebeveikia. Taip pat turite patikrinti juos kiekvieną kartą atjungę ir vėl prijungę laidus.

Nejunkite priekabos apšvietimo sistemos tiesiogiai prie savo automobilio apšvietimo sistemos. Naudokite tik sertifikuotą priekabos laidų sujungimo juostą.

Dėl elektros laidų instaliacijos kreipkitės į profesionalų servisą.

„Kia“ rekomenduoja apsilankyti įgaliotoje „Kia“ atstovybėje / partnerio servise.

ĮSPĖJIMAS

Jei laidų sistemos nenaudosite tinkamai, galite sugadinti automobilio elektros sistemą ir (arba) susižaloti.

Važiavimas nuolydžiais

Prieš leisdamiesi ilga arba stačia nuokalne, sumažinkite greitį.

Važiuodami ilga įkalne, įjunkite žemesnę pavarą ir sumažinkite greitį iki maždaug 70 km/h (45 mph), kad neperkaistų variklis.

DĖMESIO
  • Norėdami apsaugoti variklį nuo perkaitimo:

    Jei vilksite maksimalaus leistino svorio priekabą esant maksimaliai automobilio apkrovai, gali perkaisti variklis. Važiuodami tokiomis sąlygomis, sustabdykite automobilį ir palaukite, kol jis atvės. Kai variklis pakankamai atvės, galite tęsti kelionę.

    Velkant priekabą, jūsų automobilio greitis gali būti daug mažesnis už bendro eismo srauto greitį, ypač kylant stačia įkalne. Vilkdami priekabą į stačią įkalnę, važiuokite kraštine eismo juosta. Pasirinkite savo automobilio greitį pagal didžiausią leidžiamą greičio apribojimą automobiliams su priekaba, pagal nuolydžio statumą ir priekabos svorį.

  • Pasirinkite priekabos svorį ir nuolydžio laipsnį atitinkantį greitį, kad neperkaistų variklis.

Statymas kalnuotoje vietovėje

Jei prie automobilio prikabinta priekaba, neturėtumėte statyti jo ant kalvos. Automobiliui su priekaba netikėtai pradėjus riedėti nuo kalno, jie gali būti apgadinti, taip pat gali būti sunkiai ar mirtinai sužaloti žmonės.

Vis dėlto, jei kada nors tektų pastatyti priekabą ant kalvos, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Įvažiuokite į stovėjimo vietą. Pasukite vairą į šaligatvio bortelį (į dešinę pusę, jei automobilio priekis nukreiptas į nuokalnę, arba į kairę pusę, jei priekis nukreiptas į įkalnę; jei vairuojate automobilį su vairu dešinėje pusėje, pasukite į kairėn, jei priekis nukreiptas į nuokalnę, arba dešinėn, jei priekis nukreiptas į įkalnę).

  2. Įjunkite stovėjimo stabdį ir išjunkite automobilį.

  3. Po priekabos ratais nuokalnės pusėje padėkite atsparas.

  4. Užveskite automobilį, nuspauskite ir laikykite nuspaudę stabdžių pedalą, įjunkite neutralią pavarą, atleiskite stovėjimo stabdį ir iš lėto atleiskite stabdžius, kol priekaba atsirems į atsparas.

  5. Dar kartą spauskite stabdžius, stovėjimo stabdį.

  6. Išjunkite automobilį ir atleiskite stabdžius, tačiau stovėjimo stabdį palikite įjungtą.

ĮSPĖJIMAS
  • Ant kalvos pastatytas automobilis su priekaba gali būti labai ar net mirtinai pavojingas, jei priekaba atsikabintų.

  • Lipti iš automobilio gali būti pavojinga, jei stovėjimo stabdys nėra tvirtai užtrauktas. Jei paliekate dirbantį variklį, automobilis gali staiga pajudėti. Jūs ar kiti žmonės galite sunkiai ar net mirtinai susižeisti.

Kai norite pradėti važiuoti stovėdami ant kalno
  1. Nuspauskite ir laikykite nuspaudę stabdžių pedalą tol, kol:

    • Užveskite automobilį.

    • Įjungsite pavarą.

    • Atleiskite stovėjimo stabdį.

  2. Lėtai nukelkite koją nuo stabdžių pedalo.

  3. Važiuokite lėtai, kol priekaba nuvažiuos nuo atraminių kaiščių.

  4. Sustokite ir paprašykite, kad kas nors paimtų atraminius kaiščius.