Paieška tik pagal pavadinimą
Pradžia > Kaip elgtis nenumatytomis aplinkybėmis > Avarinis užvedimas > Užvedimas su paleidikliu

Užvedimas su paleidikliu

Sąlygos

  • Kai automobilis neužsiveda dėl to, kad išsikrovęs akumuliatorius, jums gali tekti jį užvesti naudojant paleidiklį.

Veikimas

  1. Išjunkite visus nereikalingus elektrą naudojančius prietaisus.

  2. Įsitikinkite, kad pagalbinis akumuliatorius yra 12 voltų ir kad jo neigiamas gnybtas įžemintas. Jei pagalbinis akumuliatorius yra kitame automobilyje, žiūrėkite, kad automobiliai nesiliestų vienas prie kito.

  3. Paleidiklio kabelius prijunkite tiksliai tokia tvarka, kokia parodyta iliustracijoje.

    • Vieną užvedimo laido galą prijunkite prie įkrovimo gnybto, esančio variklio skyriaus saugiklių skydelyje (1).

    • Kitą galą prijunkite prie pagalbinio akumuliatoriaus teigiamo gnybto (2).

    • Tada paimkite kitą paleidiklio kabelį ir vieną jo galą prijunkite prie pagalbinio akumuliatoriaus neigiamo gnybto (3), paskui kitą jo galą prijunkite prie tvirto, stabilaus metalinio daikto toliau nuo akumuliatoriaus (4). Žiūrėkite, kad paleidiklio kabeliai nesiliestų su niekuo, išskyrus tinkamus akumuliatoriaus gnybtus arba tinkamą įžemiklį. Jungdami kabelius nesiremkite į akumuliatorių.

  4. Jei jungiama prie kito automobilio, iš pradžių užveskite tą kitą automobilį su pagalbiniu akumuliatoriumi ir leiskite jam padirbti 2000 sūk./min. greičiu kelias minutes.

  5. Jei naudojate hibridinę transporto priemonę, paspauskite 12 V BATTERY RESET mygtuką.

    Jei naudojate įkraunamą hibridinę transporto priemonę, užveskite automobilį su išsikrovusiu akumuliatoriumi.

  6. Jei automobilis užvedamas, atjunkite vieną stiprintuvo akumuliatoriaus (3) neigiamo gnybto galą, tada kitą stiprintuvo akumuliatoriaus teigiamo gnybto galą (2) ir įkrovimo gnybtą variklio skyriaus saugiklių skydelyje (1).

    Jeigu neaišku, kodėl išsikrauna jūsų automobilio akumuliatorius, kreipkitės į profesionalų servisą, kad patikrintų automobilį. „Kia“ rekomenduoja apsilankyti įgaliotoje „Kia“ atstovybėje / partnerio servise.

  7. Leiskite automobiliui važiuoti bent 30 minučių.

ĮSPĖJIMAS

Niekada nemėginkite tikrinti elektrolito lygio akumuliatoriuje, nes akumuliatorius gali trūkti arba sprogti, sukeldamas sunkius sužalojimus.

  • Laikykite akumuliatorių atokiai nuo bet kokių liepsnų ar kibirkščių. Akumuliatorius išskiria vandenilio dujas, kurios nuo liepsnų ar kibirkščių gali sprogti. Jei šių instrukcijų nesilaikoma tiksliai, gali ištikti sunkus kūno sužalojimas arba būti sugadintas automobilis! Jei nesate tikri, kaip atlikti šią procedūrą, ieškokite kvalifikuotos pagalbos. Automobilių akumuliatoriuose yra sieros rūgšties. Ji nuodinga ir labai ėsdinanti. Kai užvedate su paleidikliu, naudokite apsauginius akinius ir saugokitės, kad rūgšties neužtikštų ant jūsų, ant drabužių arba ant automobilio.

  • Nemėginkite užvesti automobilio su paleidikliu, jei išsikrovęs akumuliatorius yra užšalęs arba jei elektrolito lygis mažas, nes akumuliatorius gali trūkti arba sprogti.

  • Neleiskite, kad jungiamieji kabeliai (+) ir (-) liestųsi. Gali kilti kibirkštys.

  • Kai užvedate naudodami senkančią arba užšalusią bateriją, baterija gali įtrūkti arba sprogti.

DĖMESIO
  • Naudokite tik 12 voltų paleidiklio sistemą. Naudodami 24 voltų maitinimo šaltinį (arba du nuosekliai sujungtus 12 voltų akumuliatorius, arba 24 voltų variklinio generatoriaus komplektą), galite nepataisomai sugadinti 12 voltų starterį, uždegimo sistemą ir kitas elektrines dalis.

  • Nejunkite paleidiklio kabelio nuo pagalbinio akumuliatoriaus neigiamo gnybto prie išsikrovusio akumuliatoriaus neigiamo gnybto. Tai padarius, išsikrovęs akumuliatorius gali perkaisti ir suskilti, iš jo gali imti tekėti rūgštis. Svarbu, kad vieną paleidiklio kabelio galą prijungtumėte prie pagalbinio akumuliatoriaus neigiamo gnybto, o kitą jo galą – prie metalinio taško toliau nuo akumuliatoriaus.