Līdzstrāvas uzlāde
Jūs varat veikt ātro uzlādi publiskās uzlādes stacijās. Skatiet attiecīgā uzņēmuma rokasgrāmatu, kas tiek piegādāta attiecīgajam līdzstrāvas lādētāja veidam.
Bieži izmantojot līdzstrāvas lādētāju, var pasliktināties akumulatora sniegums un kalpošanas ilgums.
Pēc iespējas jāsamazina līdzstrāvas uzlādes lietošana, lai paildzinātu augstsprieguma akumulatora kalpošanas mūžu.
Faktiskais lādētāja izskats un uzlādes metode var atšķirties atkarībā no lādētāja ražotāja.
Kā pieslēgt līdzstrāvas lādētāju
-
Nospiediet bremžu pedāli un aktivizējiet stāvbremzi.
-
Izslēdziet visus slēdžus, pārvietojiet pārslēga sviru pozīcijā “P” (stāvēšana) un izslēdziet automobili.
-
Atvērt uzlādes durvis.
Lai uzzinātu sīkāku informāciju, skatiet Sīkāka informācija.
-
Pārbaudiet, vai uzlādes savienotājā un uzlādes ieejā neatrodas putekļi vai svešķermeņi.
-
Turiet uzlādes savienotāja rokturi un savienojiet to ar automobiļa uzlādes ieeju. Iespiediet savienotāju iekšā līdz galam. Ja uzlādes savienotājs un uzlādes spaile nav kārtīgi savienota, var izraisīt ugunsgrēku. Skatiet attiecīgā līdzstrāvas lādētāja veida rokasgrāmatu, lai uzzinātu, kā uzlādēt un atvienot lādētāju.
-
Pārbaudiet, vai augstsprieguma akumulatora uzlādes indikatora lampiņa () instrumentu panelī ir ieslēgta. Uzlāde nenotiek, ja uzlādes indikatora lampiņa () ir izslēgta.
Ja uzlādes savienotājs nav pareizi pievienots, atkārtoti pievienojiet uzlādes vadu, lai veiktu uzlādi.
Lai novērstu augstsprieguma akumulatora stāvokļa pasliktināšanos, aukstā laikā līdzstrāvas uzlāde var nebūt pieejama.
-
Pēc uzlādes sākšanas paredzamais uzlādes ilgums apmēram 1 minūti tiek parādīts instrumentu panelī. Arī tad, ja uzlādes laikā atvērsiet vadītāja sēdekļa durvis, prognozētais uzlādes laiks tiek apmēram 1 minūti parādīts instrumentu panelī.
-
Atlikušais laiks
Uzlādes statusa pārbaude
Uzlādējot akumulatoru, uzlādes līmeni var pārbaudīt, atrodoties ārpus automobiļa.
Lai uzzinātu sīkāku informāciju, skatiet Sīkāka informācija.
Līdzstrāvas lādētāja atvienošana
-
Kad līdzstrāvas uzlāde ir pabeigta vai kad apturiet uzlādi ar līdzstrāvas lādētāju, noņemiet uzlādes savienotāju. Informāciju par to, kā atvienot uzlādes savienotāju, skatiet attiecīgā līdzstrāvas lādētāja rokasgrāmatā.
-
Neaizmirstiet pilnībā aizvērt uzlādes durtiņas.
-
Veicot uzlādi, izmantojot vecas līdzstrāvas uzlādes stacijas vai līdzstrāvas uzlādes stacijas ar komunikācijas nobīdi, ārpus transportlīdzekļa periodiski var būt dzirdams augstas frekvences troksnis.
-
Šis augstas frekvences troksnis ir dzirdams, ja transportlīdzeklim tiek darbināta elektromagnētisko viļņu samazināšanas funkcija nolūkā nodrošināt lādēšanu. Tādējādi tā ir normāla transportlīdzekļa parādība, kas neietekmē lādēšanu vai transportlīdzekļa darbības efektivitāti.
-
Ja izmantojat līdzstrāvas uzlādi, kad transportlīdzeklis jau ir pilnībā uzlādēts, daži līdzstrāvas lādētāji izdos paziņojumu par kļūdu. Ja automobilis jau ir pilnībā uzlādēts, neveiciet tā uzlādēšanu.
-
Ja nevarat atvērt uzlādes durvis zemas temperatūras dēļ, nedaudz uzsitiet pa to vai noņemiet ledu, kas atrodas uzlādes durvju tuvumā. Nemēģiniet atvērt uzlādes durtiņas ar spēku.
-
Lai uzlādes laikā kontrolētu augstsprieguma akumulatora temperatūru, tiek izmantots gaisa kondicionētājs, kurš atdzesē akumulatoru; gaisa kondicionētāja kompresora un dzesēšanas ventilatora darbība var radīt troksni.
Turklāt gaisa kondicionētāja darbība vasaras laikā var pasliktināties, jo dzesēšanas sistēma tiek lietota augstsprieguma akumulatora atdzesēšanai.
-
Lai arī uzlāde ir iespējama, kad EV poga atrodas ieslēgta pozīcijā, jūsu drošības dēļ sāciet uzlādi, kad EV poga ir izslēgtā pozīcijā, bet pārnesumu pārslēgšanas svira ir pozīcijā “P” (stāvēšana). Pēc tam, kad uzlāde ir sākusies, varat izmantot tādas elektriskās komponentes kā radio, piespiežot EV pogu pozīcijā POWER ON (IESLĒGTS).
Uzlādes laikā pārnesumu nav iespējams pārslēgt no “P” (stāvēšana) pārnesuma uz citu pārnesumu.
-
Augstsprieguma akumulatora uzlādei nepieciešamais laiks var mainīties atkarībā no akumulatora stāvokļa un kapacitātes, lādētāja specifikācijām un apkārtējās vides temperatūras.