Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Jūsu automobiļa drošības funkcijas > Drošības spilvens — papildu kustības ierobežošanas sistēma

Drošības spilvens — papildu kustības ierobežošanas sistēma

* Atkarībā no izvēlētā aprīkojuma vai reģiona, faktiski var nebūt pieejamas konkrētas jūsu automobiļa funkcijas.

  1. Pasažiera priekšējais drošības spilvens

  2. Vadītāja priekšējais drošības spilvens

  3. Sānu drošības spilvens

  4. Aizkarveida drošības spilvens

  5. Priekšējais centrālais drošības spilvens (ja ir aprīkojumā)

Kā darbojas drošības spilvenu sistēma?

  • Drošības spilveni tiek aktivizēti (var piepūsties, ja nepieciešams) tikai tad, kad EV poga ir iestatīta POWER ON (IESLĒGTS) vai DRIVE READY (GATAVS BRAUKŠANAI) pozīcijā, un to var aktivizēt aptuveni 3 minūšu laikā pēc aizdedzes izslēgšanas.

  • Drošības spilveni nekavējoties piepūšas nopietnas priekšējās vai sānu sadursmes gadījumā (ja aprīkojumā ir sānu drošības spilveni vai sānu galvas aizsardzības drošības spilveni), lai palīdzētu aizsargāt transportlīdzeklī esošos cilvēkus no smagām traumām.

  • Drošības spilveni ir paredzēti tam, lai piepūstos atkarībā no sadursmes smaguma un virziena utt. Šie divi faktori nosaka vai sensori dod elektronisko nostrādāšanas/piepūšanas signālu.

  • Drošības spilveni tiks piepūsti atkarībā no sadursmes smaguma un virziena utt. Drošības spilveni netiks piepūsti katrā avārijas vai sadursmes situācijā.

  • Priekšējie drošības spilveni spēj momentāni pilnībā piepūsties un atkal saplakt. Negadījuma laikā praktiski nav iespējams pamanīt, kā drošības spilveni piepūšas. Daudz biežāk gadās, ka jūs redzēsiet tikai drošības spilvenus, kas jau ir saplakuši un karājas no saviem nodalījumiem pēc tam, kad sadursme jau ir beigusies.

  • Lai nodrošinātu aizsardzību smagas sadursmes gadījumā, drošības spilveniem ir jāpiepūšas ātri. Liels drošības spilvena piepūšanās ātrums ir nepieciešams tāpēc, ka laika periods, kurā notiek sadursme un drošības spilvenam ir jāatrodas starp braucēju un automobiļa konstrukcijas elementiem, pirms braucējs tiek triekts pret šiem elementiem, ir ļoti īss. Šis piepūšanās ātrums samazina potenciāli nāvējošu traumu risku smagas sadursmes gadījumā un līdz ar to ir neatņemama drošības spilvena konstrukcijas daļa.

  • Tomēr drošības spilvena piepūšanās var izraisīt arī traumas, to vidū sejas nobrāzumus, sasitumus un kaulu lūzumus, jo piepūšanās ātrums nozīmē, ka drošības spilvens izplešas ar ļoti lielu spēku.

  • Dažās situācijās saskarsme ar stūres rata drošības spilvenu var pat būt nāvējoša, jo īpaši tad, ja cilvēks atrodas pārāk tuvu stūres ratam.

BRĪDINĀJUMS
  • Pat automobilī ar drošības spilveniem jums un pasažieriem vienmēr ir jāuzliek komplektācijā esošās drošības siksnas, lai sadursmes gadījumā vai lielākajā daļā apgāšanās situāciju mazinātu ievainojumu risku un smagumu.

  • SRS un spriegotāji satur sprādzienbīstamas ķīmiskās vielas. Nododot automobili metāllūžņos, nenoņemot no tās SRS un spriegotājus, var tikt izraisīts ugunsgrēks. Pirms automobiļa nodošanas metāllūžņos, sazinieties ar profesionālu autoservisu. Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.

  • Sargājiet SRS daļas un vadus no ūdens vai jebkāda šķidruma. Ja SRS komponenti nedarbojas, nonākot saskarē ar ūdeni vai šķidrumiem, var tikt izraisīts ugunsgrēks vai smagi ievainojumi.

  • Lai izvairītos no smagas traumas vai nāves drošības spilvenu aktivizēšanas dēļ sadursmes gadījumā, vadītājam jāsēž pēc iespējas tālāk no stūres rata drošības spilvena. Priekšējam pasažierim vienmēr vajadzētu atbīdīt savu sēdekli, cik vien tālu iespējams, un sēdēt dziļi savā sēdeklī.

  • Sadursmes gadījumā drošības spilvens nekavējoties piepūšas. Spilvena izplešanās spēks var radīt traumas pasažieriem, kuru sēdēšanas pozīcija nav pareiza.

  • Drošības spilvenu piepūšanās var izraisīt ievainojumus, ietverot sejas vai ķermeņa nobrāzumus, sasista stikla izraisītus savainojumus vai apdegumus.

PIEZĪME

Ja automobilis ir aprīkots ar apgāšanās sensoru

Drošības spilveni nekavējoties piepūšas apgāšanās gadījumā (ja aprīkojumā ir sānu drošības spilveni vai sānu galvas aizsardzības drošības spilveni), lai palīdzētu aizsargāt automobilī esošos cilvēkus no smagām traumām.

Troksnis un dūmi

Drošības spilveni piepūšas ar skaļu troksni un automobiļa salonā rada dūmus un putekļus. Tas ir normāli, un to izraisa drošības spilvena piepūšanas ierīces nostrādāšana. Pēc drošības spilvena piepūšanās iespējamas ievērojamas elpošanas grūtības, ko izraisa jūsu krūškurvja saskaršanās gan ar drošības jostu, gan ar drošības spilvenu, kā arī dūmu un putekļu ieelpošana.

Pēc trieciena pēc iespējas drīzāk atveriet durvis un/vai logus, lai mazinātu diskomfortu un saīsinātu laiku, kurā automašīnā esošie cilvēki tiek pakļauti dūmu un putekļu iedarbībai.

Lai gan dūmi un putekļi nav toksiski, tie var izraisīt ādas (acu, deguna, kakla utt.) kairinājumu. Tādā gadījumā nekavējoties mazgājiet un skalojiet ar aukstu ūdeni, un sazinieties ar ārstu, ja simptoms neizzūd.

BRĪDINĀJUMS
  • Kad drošības spilveni aktivizējas, ar tiem saistītās daļas stūres rata un/vai instrumentu panelī, un/vai abās jumta vadotņu pusēs virs priekšējām un aizmugurējām durvīm ir ļoti karstas. Lai izvairītos no traumas, tūlīt pēc drošības spilvena piepūšanās nepieskarieties drošības spilvena glabāšanas zonas iekšējiem komponentiem.

  • Neuzstādiet vai nenovietojiet nekādus piederumus drošības spilvenu aktivizēšanās vietu tuvumā, piemēram, pie instrumentu paneļa, logiem, statņiem un jumta vadotnēm.