Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Apkope > Rūpes par izskatu > Ārējā apkope

Ārējā apkope

Ārējie vispārīgie brīdinājumi

Izmantojot ķīmisku tīrīšanas vai pulēšanas līdzekli, izlasiet visus marķējumā norādītos brīdinājuma un piesardzības paziņojumus un ievērojiet dotās norādes.

PIEZĪME

Ja automašīnu novietosiet pie nerūsējošā tērauda informācijas paneļa vai stiklotas ēkas u.tml., no ārējās konstrukcijas atstarotā gaisma var radīt ārējās apdares plasmasas elementu (bufera, spoilera, līstu, luktura, ārējo spoguļu u.c.) bojājumus. Lai izvairītos no plastmasas apdares elementu bojājumiem, automašīnu nenovietojiet zonās, kurās var atstaroties gaisma, vai arī lietojiet automašīnas pārvalku. (Automobiļiem var atšķirties izmantotie ārējās apdares elementi, piemēram, spoileris.)

Apdares apkope

Mazgāšana

Lai aizsargātu automobiļa apdari no rūsas un kvalitātes zaudēšanas, kārtīgi un bieži to nomazgājiet — vismaz reizi mēnesī, izmantojot remdenu vai aukstu ūdeni.

Ja lietojat automobili braukšanai bezceļa apstākļos, to vajadzētu nomazgāt pēc katra bezceļa brauciena. Pievērsiet īpašu uzmanību sāls, netīrumu, dubļu un citu svešķermeņu nogulsnēm. Pārliecinieties, ka durvju apakšējo malu un apakšējo durvju paneļu noteces atveres nav nobloķētas un ir tīras. Kukaiņi, darva, sveķi, putnu izkārnījumi, rūpniecisks piesārņojums un līdzīgas nogulsnes var sabojāt automobiļa apdari, ja tās netiek nekavējoši notīrītas.

Arī savlaicīga nomazgāšana ar lielu ūdens daudzumu var nebūt pietiekama, lai pilnībā likvidētu šīs nogulsnes. Jāizmanto maigas ziepes, kas ir drošas lietošanai ar krāsotām virsmām. Pēc mazgāšanas kārtīgi noskalojiet transportlīdzekli ar remdenu vai aukstu ūdeni. Neļaujiet ziepju atliekām nožūt uz apdares.

BRĪDINĀJUMS

Pēc automobiļa nomazgāšanas pārbaudiet bremžu darbību, braucot ar zemu ātrumu, lai pārliecinātos, ka bremžu darbību nav ietekmējis ūdens. Ja bremžu sniegums ir pasliktinājies, izžāvējiet bremzes, tās viegli darbinot, vienlaikus uzturot zemu ātrumu (braucot uz priekšu).

UZMANĪBU
  • Nelietojiet agresīvas ziepes, ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus vai karstu ūdeni, un nemazgājiet automobili tiešu saules staru ietekmē vai kad automobiļa virsbūve ir silta.

  • Uzmanieties, mazgājot automobiļa sānu logus. Jo īpaši izmantojot augstspiediena ūdeni, ūdens var iekļūt caur logiem un saslapināt salonu.

  • Lai izvairītos no bojājumiem plastmasas detaļām un lukturiem, netīriet ar ķīmiskiem šķīdinātājiem vai spēcīgiem mazgāšanas līdzekļiem.

Augstspiediena mazgāšana
  • Izmantojot augstspiediena mazgāšanas aprīkojumu, ieturiet pietiekamu attālumu no transportlīdzekļa.

    Nepietiekams attālums vai pārlieks spiediens var izraisīt komponentu bojājumus vai ūdens iekļūšanu transportlīdzeklī.

  • Nesmidziniet augstspiediena mazgāšanas līdzekli tieši uz kameras, sensoriem vai zonas ap tiem. Augstspiediena ūdens izraisītā trieciena rezultātā ierīce var sākt nepareizi darboties.

  • Nenovietojiet sprauslas galu putekļu aizsargu (gumijas vai plastmasas pārsegu) vai savienotāju tuvumā, jo šie elementi, nonākot saskarsmē ar augstspiediena ūdeni, var tikt bojāti.

UZMANĪBU
  • Dzinēja nodalījuma mazgāšana ar ūdeni, tostarp augstspiediena ūdeni, var izraisīt dzinēja nodalījuma elektrisko shēmu atteici.

  • Nepieļaujiet ūdens vai citu šķidrumu saskarsmi ar elektriskajiem/elektroniskajiem komponentiem automobiļa iekšpusē, jo tādējādi tos var sabojāt.

PIEZĪME

Transportlīdzekļi ar matēta krāsojuma apdari (ja ir aprīkots)

Nedrīkst mazgāt transportlīdzekli automazgātavās, kurās tiek izmantotas rotējošās sukas, jo tādējādi var sabojāt transportlīdzekļa virsmu. Tvaiku tīrīšanas aprīkojums, kas mazgā transportlīdzekļa virsmu pie augstas temperatūras, var izraisīt eļļas pielipšanu un atstāt grūti likvidējamus plankumus.

Mazgājot transportlīdzekli, izmantojiet mīkstu drānu (piem., mikrošķiedras dvieli vai sūkli), un nosusiniet ar mikrošķiedras dvieli. Mazgājot transportlīdzekli ar rokām, nelietojiet tīrīšanas līdzekli ar vasku. Ja transportlīdzekļa virsma ir pārāk netīra (smiltis, dubļi, putekļi, netīrumi u.c.), pirms transportlīdzekļa mazgāšanas notīriet virsmu ar ūdeni.

Vaskošana

Vaskojiet automašīnu tad, kad uz krāsojuma vairs nav palicis ūdens.

Pirms vaskošanas automašīna obligāti jānomazgā un jāizžāvē. Izmantojiet labas kvalitātes šķidru vai pastas formas vasku un izpildiet ražotāja norādes. Vaskojiet visus metāla apdares elementus, lai tos aizsargātu un saglabātu spožā stāvoklī.

Plankumu likvidēšanas līdzekļa izmantošana, lai noņemtu eļļu, darvu un līdzīgus materiālus, parasti noņem arī vaska slāni. Neaizmirstiet no jauna vaskot šīs zonas arī tad, ja pārējai automašīnas daļai vaskošana vēl nav nepieciešama. Neuzklājiet vasku uz reljefas nekrāsotas vienības, jo tas var sabojāt vienību.

UZMANĪBU
  • Ja tīrīsiet putekļus vai netīrumus no korpusa ar sausu drānu, iespējams ieskrāpēt apdari.

  • Nelietojiet dzelzs skaidas, abrazīvus tīrīšanas līdzekļus, sārmainus vai spēcīgus mazgāšanas līdzekļus, kas satur ļoti sārmainas vai kodīgas vielas, lai tīrītu hromētas vai anodētas alumīnija daļas. Tas var izraisīt aizsargājošā pārklājuma bojājumus un krāsas izmaiņas vai krāsas kvalitātes pasliktināšanos.

PIEZĪME

Transportlīdzekļi ar matēta krāsojuma apdari (ja ir aprīkots)

Nelietojiet jebkādus spodrināšanas līdzekļus, piemēram, tīrīšanas līdzekļus, abrazīvus līdzekļus vai politūru. Ja tiek uzklāts vasks, nekavējoties noņemiet atlikušo vasku, izmantojot silikona noņemšanas līdzekļus, un ja uz virsmas atrodas darva vai darvas piesārņojums, izmantojot darvas noņemšanas līdzekli, lai to notīrītu. Tomēr uzmanieties, lai nepakļautu krāsoto zonu pārāk lielam spiedienam.

Apdares bojājumu labošana

Dziļi skrāpējumi vai akmeņu izraisīti robi krāsotajā virsmā ir pēc iespējas ātrāk jālabo. Metāls zem krāsojuma ātri rūsēs, un tas ātri var radīt problēmu, kurai būs nepieciešams dārgs remonts.

PIEZĪME
  • Ja automobilis ir bojāts un tam ir nepieciešama metāla daļu labošana vai nomaiņa, nodrošiniet, lai darbnīcā, labojot vai mainot komponentus, tiktu izmantoti pretkorozijas materiāli.

  • Transportlīdzekļi ar matēta krāsojuma apdari (ja ir aprīkots)

    Transportlīdzekļiem ar matēta krāsojuma apdari nav iespējams mainīt tikai bojāto zonu - nepieciešams labot visu daļu pilnībā. Ja transportlīdzeklis ir bojāts un nepieciešama krāsošana, mēs iesakām apkopes un remonta darbus veikt pie pilnvarota Kia izplatītāja/servisa partnera. Esiet ļoti uzmanīgi, jo ir grūti atjaunot kvalitāti pēc remontdarbu veikšanas.

Spožā metāla apkope

  • Lai noņemtu darvu un kukaiņus, izmantojiet darvas noņemšanas līdzekli, nevis skrāpi vai citus asus priekšmetus.

  • Lai aizsargātu spožā metāla daļu virsmas no korozijas, uzklājiet vaska slāni vai hromēto virsmu aizsardzības līdzekli un kārtīgi nospodriniet.

  • Ziemas laikā vai jūras tuvumā noklājiet spožā metāla daļas ar biezāku vaska vai aizsargājošā līdzekļa slāni. Ja nepieciešams, noklājiet šīs daļas ar nekorozīvu vazelīnu vai citu aizsargājošu maisījumu.

Apakšējās virsbūves daļas apkope

Uz virsbūves apakšējās daļas var uzkrāties kodīgi materiāli, ko izmanto ledus un sniega novākšanai un ielu tīrīšanai. Ja šie materiāli netiek noņemti, var sākties pastiprināta virsbūves apakšējās daļas elementu, piemēram, rāmja un grīdas aizsarga korozija arī tad, ja šie elementi ir apstrādāti ar pretrūsas aizsardzības līdzekli.

Reizi mēnesī, pēc braukšanas bezceļa apstākļos un pēc katras ziemas beigām kārtīgi noskalojiet apakšējo virsbūves daļu un riteņu atveres ar remdenu vai aukstu ūdeni. Pievērsiet šīm zonām īpašu uzmanību, jo ir sarežģīti saskatīt visus dubļus un netīrumus. Ja jūs vienkārši saslapināsiet netīrumus, tos nenoņemot, efekts būs drīzāk negatīvs nekā pozitīvs. Durvju, durvju apakšējo paneļu un rāmja elementu apakšējās malās atrodas noteces atveres, kuras nedrīkst būt nosprostotas ar netīrumiem; šajās zonās iesprostots ūdens var izraisīt rūsēšanu.

BRĪDINĀJUMS

Pēc automobiļa nomazgāšanas pārbaudiet bremžu darbību, braucot ar zemu ātrumu, lai pārliecinātos, ka bremžu darbību nav ietekmējis ūdens. Ja bremžu sniegums ir pasliktinājies, izžāvējiet bremzes, tās viegli darbinot, vienlaikus uzturot zemu ātrumu (braucot uz priekšu).

Alumīnija riteņu apkope

Alumīnija riteņi ir noklāti ar caurspīdīgu aizsargājošu apdares materiālu.

  • Nelietojiet abrazīvus tīrīšanas līdzekļus, spodrināšanas līdzekļus, šķīdinātājus vai stieples sukas, lai tīrītu alumīnija riteņus. Tie var saskrāpēt vai sabojāt apdari.

  • Notīriet riteni, kad tas ir atdzisis.

  • Izmantojiet tikai maigas ziepes vai neitrālu mazgāšanas līdzekli, un kārtīgi noskalojiet ar ūdeni. Notīriet riteņus arī pēc braukšanas uz ceļa, kur izkaisīta sāls. Tas palīdz novērst koroziju.

  • Netīriet riteņus ar liela ātruma automazgātavas sukām.

  • Nelietojiet skābus vai sārmainus tīrīšanas līdzekļus. Tie var bojāt alumīnija riteņus, kas ir noklāti ar caurspīdīgu aizsargājošu apdares materiālu, vai izraisīt to koroziju.

Korozijas aizsardzība

Automašīnas aizsardzība pret koroziju

Izmantojot jaunākās konstrukcijas tehnoloģijas un labāko korozijas novēršanas praksi, mēs ražojam augstākās kvalitātes automobiļus. Tomēr tas ir tikai darba sākums. Lai sasniegtu maksimālu ilgtermiņa korozijas aizsardzību, nepieciešama arī automobiļa īpašnieka iesaiste.

Biežākie korozijas cēloņi

Biežākie jūsu automobiļa korozijas cēloņi ir šādi:

  • Sāls uz ceļa, netīrumi un mitrums, kas uzkrājas zem automobiļa.

  • Krāsas vai aizsargājošā seguma noņemšana akmeņu un grants iedarbības, noberzumu vai nelielu skrāpējumu vai robu rezultātā – visos šajos gadījumos neaizsargāts metāls tiek pakļauts korozijai.

Augstas korozijas zonas

Ja dzīvojat reģionā, kur jūsu transportlīdzeklis regulāri tiek pakļauts korozīvu materiālu iedarbībai, korozijas aizsardzība ir īpaši svarīga. Daži biežākie paātrinātas korozijas cēloņi ir sāls uz ceļa, putekļu kontroles ķimikālijas, okeāna gaiss un rūpnieciskais piesārņojums.

Mitrums ģenerē koroziju

Mitrums rada nosacījumus, pie kuriem korozijas varbūtība ievērojami pieaug. Piemēram, koroziju paātrina augsts mitruma līmenis, jo īpaši laikā, kad temperatūra ir nedaudz virs nulles. Tādos apstākļos mitrums, kas lēni iztvaiko, notur korozīvo materiālu saskarsmē ar automobiļa virsmu. Dubļi ir īpaši korozīvi, jo tie lēni izžūst un mitrums tos notur saskarē ar automobili. Lai gan dubļi izskatās izžuvuši, tie var joprojām saturēt mitrumu un veicināt koroziju. Arī augsta temperatūra var paātrināt to transportlīdzekļa daļu koroziju, kas netiek pietiekami ventilētas, lai likvidētu mitrumu.

Uzturiet automobili tīru, lai uz tā neuzkrājas dubļi vai citi materiāli. Tas attiecas ne tikai uz redzamajām virsmām, bet arī uz automobiļa apakšpusi.

Lai palīdzētu novērst koroziju

Jūs varat palīdzēt novērst korozijas rašanos, rīkojoties šādi:

Uzturiet automobili tīru

Labākais līdzeklis, kā cīnīties ar koroziju, ir automobiļa tīrības uzturēšana un kodīgo materiālu novākšana. Īpaši svarīgi pievērst uzmanību automobiļa apakšpusei.

  • Ja dzīvojat vietā ar augstu korozijas risku — vietā, kur tiek kaisīts sāls, okeāna tuvumā, zonās ar rūpniecisko piesārņojumu, skābu lietu u. c. — korozijas aizsardzība ir īpaši svarīga. Ziemā vismaz reizi mēnesī ar šļūteni notīriet automobiļa apakšpusi, un neaizmirstiet rūpīgi notīrīt apakšpusi ziemas beigās.

  • Tīrot automobiļa apakšpusi, pievērsiet īpašu uzmanību komponentiem zem buferiem, un citām zonām, kas nav redzamas. Notīriet transportlīdzekli kārtīgi; ja jūs vienkārši samitrināsiet uzkrātos dubļus, bet nenotīrīsiet tos pilnībā, jūs paātrināsiet koroziju, nevis to novērsīsiet. Augstspiediena ūdens un tvaiki ir īpaši efektīvi līdzekļi dubļu un kodīgu materiālu noņemšanai.

  • Tīrot apakšējos durvju paneļus, paneļus zem durvīm un rāmja elementus, pārliecinieties, ka noteces atveres nav nobloķētas, lai varētu izplūst ūdens, jo iesprostots ūdens var paātrināt koroziju.

Garāžai jābūt sausai

Nenovietojiet automašīnu stāvēšanai mitrā un slikti ventilētā garāžā. Tas rada koroziju sekmējošu vidi. Tas jo īpaši attiecas uz automobiļa mazgāšanu garāžas iekšpusē vai automobiļa novietošanu garāžā, kamēr tā vēl ir slapja vai noklāta ar sniegu, ledu vai dubļiem. Arī apsildīta garāža var veicināt koroziju, ja vien tā nav kārtīgi ventilēta, lai izkliedētu mitrumu.

Uzturiet krāsojumu un apdari kārtībā

Apdares skrāpējumi vai robi ir pēc iespējas ātrāk jālikvidē ar “kosmētisko” krāsojumu, lai novērstu korozijas risku. Ja cauri redzams neaizsargāts metāls, ieteicams nogādāt automobili kvalificētā apkopes un krāsošanas darbnīcā.

putnu izkārnījumi ir ļoti kodīgi un var sabojāt krāsotas virsmas dažu stundu laikā. Putnu izkārnījumi ir jānoņem pēc iespējas ātrāk.

Neaizmirstiet par salonu

Mitrums var uzkrāties zem paklājiem un izraisīt koroziju. Periodiski pārbaudiet stāvokli zem paklājiem, lai pārliecinātos, ka tie ir sausi. Esiet īpaši uzmanīgi, ja transportlīdzeklī pārvadājat mēslojumu, tīrīšanas materiālus vai ķimikālijas.

Šādus materiālus vajadzētu pārvadāt tikai piemērotās tvertnēs, un noplūdes jānotīra, jānoskalo ar tīru ūdeni un kārtīgi jānosusina.