Drošības jostas
Drošības jostas ir paredzētas ķermeņa kaulu struktūras atbalstam, un uzliekot tās jālaiž lejā pāri iegurņa priekšpusei, pāri krūtīm un pleciem.
-
Lai nodrošinātu maksimālu drošības sistēmas aizsardzību, drošības jostas ir jālieto vienmēr, kad automašīna kustas.
-
Drošības jostas efektivitāte ir vislielākā tad, kad sēdekļu atzveltnes atrodas vertikālā stāvoklī.
-
Bērniem līdz 13 gadu vecumam vienmēr jābūt pareizi piesprādzētiem aizmugurējā sēdeklī. Nedrīkst ļaut bērniem braukt priekšējā pasažiera sēdeklī. Ja bērnam, kurš ir vecāks par 13 gadiem, jāsēž priekšējā sēdeklī, viņam/viņai pareizi jāpiesprādzē drošības siksna, un sēdeklis jāpārvieto pēc iespējas tālāk uz aizmuguri.
-
Nekad nenovietojiet pleca lenci zem rokas vai aiz muguras. Nepareizi novietota plecu lence avārijas gadījumā var izraisīt nopietnus ievainojumus. Plecu lence ir jānovieto pleca vidū pāri atslēgas kaulam.
-
Nedrīkst piesprādzēt drošības siksnu tā, ka zem tās atrodas trausli priekšmeti. Pēkšņas apstāšanās vai sadursmes gadījumā drošības josta šos priekšmetus var sabojāt.
-
Izvairieties no savijušos drošības jostu lietošanas. Savijusies drošības siksna nepilda savu funkciju tikpat labi. Sadursmes gadījumā tā pat var jūs sagriezt. Pārliecinieties, ka siksnas audums ir taisns un nav savijies.
-
Uzmanieties, lai nesabojātu siksnas audumu vai armatūru. Ja siksnas audums vai armatūra ir bojāta, nomainiet to.
-
Drošības jostas ir paredzētas ķermeņa kaulu struktūras atbalstam, un uzliekot tās jālaiž lejā pāri iegurņa priekšpusei, pāri krūtīm un pleciem pēc vajadzības; jāizvairās no jostas klēpja daļas uzlikšanas pāri vēdera rajonam. Drošības jostas ir jāpieregulē pēc iespējas stingrāk, lai tās būtu ērtas un nodrošinātu aizsardzību, kam tās ir paredzētas. Vaļīga siksna ievērojami samazinās lietotāja aizsardzību. Jāuzmanās, lai siksnas audums netiktu piesārņots ar spodrināšanas līdzekļiem, eļļām un ķīmiskām vielām, it īpaši ar akumulatora skābi. Tīrīšanu var droši veikt, izmantojot maigas ziepes un ūdeni. Siksna ir jānomaina, ja audums ir nodilis, piesārņots vai sabojāts. Ir svarīgi nomainīt visu bloku pēc tam, kad tas ir ticis lietots spēcīga trieciena laikā, pat ja bloka bojājums nav acīmredzams. Nedrīkst likt siksnas ar savītām lencēm. Katru siksnas komplektu drīkst izmantot tikai viens pasažieris; ir bīstami likt siksnu ap bērnu, kurš atrodas pasažiera klēpī.
-
Lietotājs nedrīkst veikt modifikācijas vai papildinājumus, kas varētu traucēt drošības jostu noregulēšanas ierīcēm nospriegot vaļīgu jostu, vai traucēt drošības jostas bloka noregulēšanu, lai nospriegotu vaļīgu jostu.
-
Piesprādzējot drošības jostu, raugieties, lai to nepiesprādzētu cita sēdekļa sprādzēs. Tas ir ļoti bīstami, un drošības josta var jūs pienācīgi neaizsargāt.
-
Braucot ar automobili, neatsprādzējiet drošības jostu un vairākkārt nepiesprādzējiet un neatsprādzējiet to. Tā jūs varat zaudēt kontroli pār transportlīdzekli, izraisīt nāvējošu negadījumu, nopietnas traumas vai īpašuma bojājumu.
-
Piesprādzējot drošības jostu, pārliecinieties, vai tā nav pārlikta pāri cietiem priekšmetiem vai tādiem, kas var viegli salūzt.
-
Pārliecinieties, vai sprādzē nekā nav. Drošības siksnu nevar droši nofiksēt.