Braukšana ziemā
Smagi laikapstākļi ziemā izraisa lielāku nodilumu un citas problēmas.
Lai samazinātu braukšanas problēmas ziemā, ievērojiet tālāk minētos padomus:
Sniega vai ledus apstākļi
Lai brauktu dziļā sniegā, var būt nepieciešams izmantot ziemas riepas vai uz riepām uzstādīt riepu ķēdes.
Ja ir nepieciešamas ziemas riepas, ir jāizvēlas oriģinālā aprīkojuma riepām atbilstoša izmēra un veida riepas. To nedarot, var negatīvi ietekmēt automobiļa drošību un manevrētspēju. Turklāt braukšana lielā ātrumā, pēkšņa paātrināšana, pēkšņa bremzēšana un asi pagriezieni ir potenciāli ļoti bīstami.
Ātruma samazināšanas laikā pēc iespējas izmantojiet bremzēšanu ar dzinēju. Pēkšņa bremzēšana uz apledojuša vai apsniguša ceļa var izraisīt automobiļa izslīdēšanu. Vienmēr ieturiet drošu attālumu no priekšā esošā transportlīdzekļa. Tāpat arī bremzēšana jāveic uzmanīgi. Ņemiet vērā, ka riepu ķēžu uzstādīšana palielina braukšanas spēku, tomēr nenovērš izslīdēšanu uz sāniem.
Vasaras riepas (ja ir aprīkojumā)
-
Vasaras riepas izmanto, lai maksimāli palielinātu braukšanas efektivitāti uz sausiem ceļiem.
-
Ja temperatūra ir zemāka par 7 °C vai arī braucot pa sniegotiem vai apledojušiem ceļiem, vasaras riepām samazinās bremzēšanas efektivitāte un vilce, jo ievērojami samazinās riepu saķere.
-
Ja temperatūra ir zemāka par 7 °C vai arī braucot pa sniegotiem vai apledojušiem ceļiem, lai braukšana būtu droša, uzstādiet transportlīdzekļa standarta riepu izmēram atbilstošas ziemas vai vissezonas riepas. Gan ziemas, gan vissezonas riepām ir M+S marķējums.
-
Lai braukšana būtu droša, uzstādiet tā paša ražotāja M+S riepas ar vienādu protektoru.
-
Braucot ar M+S riepām, kurām ir zemāks maksimālā ātruma ierobežojums salīdzinājumā ar standarta vasaras riepām, uzmanieties, lai nepārsniegtu M+S riepām noteikto maksimālo ātrumu.
Ziemas riepas
Ja uzstādāt automobilim ziemas riepas, pārliecinieties, ka izmantojat radiālās riepas, kuru izmērs un slodzes diapazons ir tāds pats kā oriģinālajām riepām. Uzstādiet ziemas riepas visiem četriem riteņiem, lai līdzsvarotu automobili, braucot ziemas apstākļos. Paturiet prātā, ka ziemas riepu saķere uz sausa ceļa var nebūt līdzvērtīga transportlīdzekļa oriģinālo riepu saķerei. Brauciet piesardzīgi pat tad, ja ceļi ir brīvi. Konsultējieties ar riepu pārdevēju par maksimālā ātruma ieteikumiem.
Vispirms izlasiet piemērojamos noteikumus par radžotu riepu uzstādīšanu, lai pārliecinātos, ka tās ir atļautas.
Ziemas riepām izmēra un tipa ziņā jābūt identiskām automobiļa standarta riepām. Pretējā gadījumā var negatīvi ietekmēt automašīnas drošību un manevrētspēju.
Riepu ķēdes
Tā kā radiālo riepu sānu sieniņas ir plānākas, tās iespējams sabojāt, uz tām uzstādot dažu tipu riepu ķēdes. Tādēļ ieteicams riepu ķēžu vietā lietot ziemas riepas. Neuzstādiet riepu ķēdes automobiļiem, kas aprīkoti ar alumīnija riteņiem; riepu ķēdes var izraisīt riteņu bojājumus.
Jūsu automobiļa ražotāja garantija neattiecas uz bojājumiem, ko izraisījusi nepareiza sniega ķēžu lietošana.
Izmantojot riepu ķēdes, piestipriniet tās pie riteņiem šādi.
-
Transportlīdzeklī ar aizmugurējo riteņu piedziņu par enerģijas avotu tiek izmantoti aizmugurējie riteņi. Tāpēc sniega ķēdes jāuzstāda uz aizmugurējām riepām.
-
Transportlīdzekļiem ar aizmugurējo riteņu piedziņu sniega ķēdes jāuzstāda tikai aizmugurējām riepām. Šajā gadījumā samaziniet braukšanas attālumu, cik iespējams, lai novērstu pilnpiedziņas sistēmas bojājumus.
-
Pēc sniega ķēžu uzstādīšanas brauciet lēnām. Ja dzirdat troksni, ķēdēm saskaroties ar virsbūvi, palēniniet ātrumu, līdz troksnis izzūd, un noņemiet ķēdi, tiklīdz sākat braukt pa notīrītiem ceļiem, lai novērstu bojājumus.
-
Nepareiza izmēra vai nepareizi uzstādītas ķēdes var sabojāt automobiļa bremžu vadus, piekari, virsbūvi un riteņus. Tāpēc, uzstādot sniega ķēdes, ievērojiet ražotāja instrukcijas un montējiet tās pēc iespējas ciešāk. Kad ķēdes ir uzstādītas, brauciet lēnāk par 30 km/h (20 jūdzēm/h).
-
Uzstādiet katra riepu izmēra specifikācijām atbilstošas riepu ķēdes, lai nesabojātu transportlīdzekli.
-
Visām riepām tiek izmantota auduma sniega ķēde.
-
-
Pārliecinieties, vai sniega ķēžu izmērs un veids atbilst jūsu riepām. Nepareizas sniega ķēdes var sabojāt automobiļa virsbūvi un balstiekārtu, un uz to var neattiekties automobiļa ražotāja garantija. Tāpat arī sniega ķēdes savienojošie āķi var tikt bojāti, saskaroties ar automobiļa komponentiem un izraisot sniega ķēžu atdalīšanos no riepas.
-
Obligāti pārbaudiet riepu ķēžu stāvokli pēc apmēram 0,5–1 km nobraukšanas, lai nodrošinātu to drošu montāžu. Ja ķēdes ir vaļīgas, pievelciet tās vai veiciet montāžu no jauna.
Pārbaudiet akumulatoru un kabeļus
Ziemas apstākļi akumulatora sistēmai rada papildu slogu. Veiciet vizuālu akumulatoru un kabeļu pārbaudi, kā aprakstīts 8. nodaļā. Pārbaudiet akumulatora uzlādes līmeni profesionālā autoservisā. Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.
Lai novērstu slēdzeņu aizsalšanu
Lai novērstu transportlīdzekļa slēdzeņu aizsalšanu, iesmidziniet atslēgu caurumos ražotāja apstiprinātu apledojuma noņemšanas šķidrumu vai glicerīnu. Ja atslēgu klāj ledus, uzsmidziniet uz tās apledojuma atkausēšanas šķidrumu, lai atbrīvotos no ledus. Ja sasalusi slēdzenes iekšējā daļa, jūs, iespējams, varat to atkausēt, izmantojot uzkarsētu atslēgu. Rīkojieties ar uzkarsēto atslēgu uzmanīgi, lai izvairītos no traumām.
Logu mazgāšanas sistēmā iepildiet apstiprinātu ziemas logu mazgāšanas šķidrumu
Lai ūdens logu mazgātāju sistēmā nesasaltu, pievienojiet ražotāja apstiprinātu logu mazgātāju antifrīza šķīdumu atbilstoši uz tvertnes esošajiem norādījumiem. Logu mazgātāju antifrīzu var iegādāties pie pilnvarota Kia izplatītāja / servisa partnera, kā arī vairumā automobiļu rezerves daļu tirdzniecības vietu. Nelietojiet dzinēja dzesēšanas šķidrumu vai cita veida antifrīzu, jo tie var sabojāt krāsojumu.
Neļaujiet stāvbremzei sasalt
Dažos gadījumos stāvbremze aktivizētā stāvoklī var sasalt. Tā var notikt tad, ja aizmugurējo bremžu tuvumā uzkrājas sniegs vai ledus vai ja bremzes ir slapjas. Ja pastāv stāvbremzes sasalšanas risks, uz laiku aktivizējiet to, pārslēdzot pārnesumu pozīcijā “P” (stāvēšana). Tāpat iepriekš nobloķējiet aizmugurējos riteņus, lai transportlīdzeklis nevarētu sākt ripot. Tad atlaidiet stāvbremzi.
Neļaujiet zem transportlīdzekļa sakrāties ledum vai sniegam
Dažos gadījumos zem spārniem var uzkrāties sniegs un ledus, kas var traucēt stūrēšanai. Braucot bargos ziemas apstākļos, periodiski jāpārbauda situācija zem transportlīdzekļa, lai pārliecinātos, ka netiek traucēta priekšējo riteņu un stūres komponentu kustība.
Obligāti pārvadājiet līdzi aprīkojumu ārkārtas gadījumiem
Atkarībā no laikapstākļu smaguma ir jāņem līdzi atbilstošs avārijas aprīkojums. Šāds aprīkojums ietver: riepu ķēdes, vilkšanas siksnas vai ķēdes, kabatas bateriju, avārijas signālraķetes, smiltis, lāpstu, savienošanas kabeļus, logu skrāpi, cimdus, audumu uzklāšanai uz zemes, kombinezonu, segu u.c.
Nenovietojiet priekšmetus vai materiālus dzinēja nodalījumā.
Novietojot priekšmetus vai materiālus dzinēja nodalījumā, var sabojāt motoru. Ražotāja garantija nesedz šādi izraisītus bojājumus.