Braukšana ar piekabi
Piekabes vilkšanai nepieciešama zināma pieredze. Pirms braukšanas uz ceļa, iepazīstieties ar savu piekabi. Pierodiet pie manevru veikšanas un bremzēšanas kopā ar piekabes papildu svaru. Vienmēr atcerieties, ka jūsu transportlīdzeklis ir kļuvis daudz garāks un nespēj tik ātri reaģēt kā bez piekabes.
Pirms braukšanas uzsākšanas pārbaudiet piekabes sakabi un platformu, drošības ķēdes, elektriskos savienojumus, gaismas, riepas un spoguļa pozīciju. Ja piekabei ir elektriskās bremzes, sāciet pārvietoties ar automobili un piekabi un pēc tam ar roku iedarbiniet piekabes bremžu regulatoru, lai pārliecinātos, ka bremzes darbojas. Tas ļauj tajā pašā laikā pārbaudīt elektrisko savienojumu.
Brauciena laikā ik pa laikam pārbaudiet, vai krava ir droši nostiprināta un vai piekabes lukturi un bremzes darbojas.
Ja apkārtējās vides temperatūra ir zemāka par 0 °C (32 °F) un atlikušais augstsprieguma akumulatora līmenis ir zems, transportlīdzekļa jauda ar piekabi var samazināties, kā rezultātā var nebūt iespējams veikt paātrinājumu vai samazināt ātrumu, braucot no kalniem.
Ja velkat piekabi un apkārtējās vides temperatūra ir zemāka par 0 °C (32 °F), uzlādējiet augstsprieguma akumulatoru vairāk nekā 50 % līmenī.
Distances ievērošana
Ieturiet vismaz divreiz lielāku attālumu no priekšā braucošā transportlīdzekļa, salīdzinājuma ar braukšanu bez piekabes. Tādējādi var vieglāk izvairīties no situācijām, kurās nepieciešama pēkšņa bremzēšana un pēkšņi pagriezieni.
Apdzīšana
Braucot ar piekabi, nepieciešams lielāks attālums apdzīšanas manevra veikšanai. Un, tā kā jūsu transportlīdzekļa sastāvs tagad ir daudz garāks, jums būs par ievērojami lielāku attālumu jāapdzen attiecīgais transportlīdzeklis, pirms jūs varēsiet atgriezties savā joslā.
Braukšana atpakaļgaitā
Ar vienu roku turiet stūres apakšdaļu. Tad, lai pārvietotu piekabi pa kreisi, vienkārši pārvietojiet roku pa kreisi. Lai pārvietotu piekabi pa labi, pārvietojiet roku pa labi. Atpakaļgaitā vienmēr brauciet lēnām un, ja iespējams, lūdziet, lai kāds jums dod norādes.
Pagriezienu veikšana
Izbraucot pagriezienus ar piekabi, brauciet ar lielāku trajektoriju nekā parasti. Tādējādi varēsiet izvairīties no iespējas, ka piekabe saduras ar ceļa malu, apmali, ceļazīmēm, kokiem vai citiem priekšmetiem. Izvairieties no saraustītām vai pēkšņām kustībām. Aktivizējiet signālus agrāk nekā parasti.
Virzienrādītāji, velkot piekabi
Velkot piekabi, jūsu automobilim ir nepieciešams cits pagrieziena signāls un papildu vadojums. Zaļās bultas uz instrumentu paneļa mirgos katru reizi, kad signalizēsiet par pagriezienu vai joslas maiņu. Ja piekabes gaismas ir pareizi pievienotas, arī tās mirgos, lai brīdinātu citus braucējus par veicamo pagriezienu, joslas maiņu vai apstāšanos.
Velkot piekabi, zaļās bultas jūsu instrumentu panelī mirgos, veicot pagriezienu, arī tad, ja piekabes spuldzes ir izdegušas. Tādēļ jums var likties, ka vadītāji aiz jums redz jūsu signālus, lai gan tā nav. Ir svarīgi ik pa laikam pārbaudīt, vai piekabes spuldzes darbojas. Tāpat nepieciešams pārbaudīt lukturus katru reizi, kad atvienojat vai pievienojat vadus.
Nepievienojiet piekabes apgaismojuma sistēmu tieši pie automobiļa apgaismojuma sistēmas. Izmantojiet tikai ražotāja apstiprinātu piekabes vadojumu.
Lai uzstādītu elektroinstalāciju, vērsieties pēc palīdzības profesionālā autoservisā.
Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.
Neapstiprinātas piekabes vadojuma iekares izmantošana var izraisīt bojājumus automobiļa elektriskajai sistēmai un/vai traumas cilvēkam.
Piekabes gaismu pieslēguma konstatēšana
Šī funkcija darbojas tikai ar oriģinālajiem piederumiem (vilkšanas āķi un vadojuma iekari), kas atpazīst, kad ir pievienota piekabe, un attiecīgi informē automobiļa sistēmas. Piekabes atpazīšana darbojas šādi: kad iesprausta piekabes kontaktligzda, vai nu jānospiež bremžu pedālis vai jāieslēdz virzienrādītāja signāllampiņas, un tad elektroniskās vadības bloks konstatēs piekabi pēc piekabes gaismu patērētās elektrības un informēs automobiļa sistēmas. Kad piekabe tiek atvienota, atkal jānospiež bremžu pedālis vai jāieslēdz virzienrādītāja signāllampiņas, lai vadības bloks varētu konstatēt, ka piekabes gaismas vairs nepatērē elektrību, un palīgsistēmas, kas tika izslēgtas, atkal ieslēgsies automātiski.
Vadītāja pienākums ir nodrošināt, lai visi elektriskie savienojumu darbotos un pirms vilkšanas un tās laikā strādātu visas piekabes gaismas. Jums jāveic manuālas pārbaudes.
Izmantojiet tikai oriģinālos elektriskos savienojumus. Nemēģiniet patvaļīgi satīt vai pa tiešo savienot piekabes elektroinstalāciju ar jebkādiem citiem paņēmieniem. Šāda rīcība var sabojāt automobiļa elektrosistēmu, kā rezultātā tā nedarbosies.
Braukšana pa nogāzi
Pirms braukšanas lejup pa garu vai stāvu nogāzi samaziniet ātrumu.
Braucot augšup pa garu nogāzi, ieslēdziet zemāku pārnesumu un samaziniet ātrumu līdz apmēram 70 km/h (45 jūdzes/h), lai samazinātu dzinēja pārkaršanas iespēju.
-
Lai novērstu dzinēja pārkaršanu:
Ja jūs velkat piekabi ar maksimālo bruto transportlīdzekļa svaru un maksimālo piekabes svaru, dzinējs var pārkarst. Braucot šādos apstākļos, apstājieties un pagaidiet, līdz dzinējs atdziest. Kad dzinējs ir pietiekami atdzisis, varat braukt tālāk.
Velkot piekabi, jūsu transportlīdzekļa ātrums var būt ievērojami mazāks nekā citiem satiksmes dalībniekiem, jo īpaši braucot augšā pa nogāzi. Velkot piekabi augšā pa nogāzi, brauciet pa ārējo joslu. Izvēlieties automobiļa ātrumu atbilstoši maksimālajam norādītajam ātrumam transportlīdzekļiem ar piekabēm, kā arī atbilstoši nogāzes slīpumam un piekabes svaram.
-
Jums ir jāizlemj, ar kādu ātrumu braukt, atkarībā no piekabes svara un nogāzes slīpuma, lai samazinātu dzinēja un transmisijas pārkaršanas iespēju.
Novietošana stāvēšanai nogāzē
Kopumā nav ieteicams novietot automobili stāvēšanai nogāzē, ja tai ir pievienota piekabe. Negaidīti ripojot lejup pa nogāzi, var tikt bojāts gan automobilis, gan piekabe, kā arī cilvēki var gūt smagus vai nāvējošus savainojumus.
Tomēr, ja jums ir nepieciešams novietot piekabi stāvēšanai nogāzē, rīkojieties, kā aprakstīts tālāk:
-
Novietojiet automobili stāvvietā. Pagrieziet stūri ceļa apmales virzienā (pa labi, braucot lejā pa kalnu, pa kreisi, braucot augšā pa kalnu. Transportlīdzekļiem ar stūri labajā pusē – pa kreisi, braucot lejā pa kalnu, pa labi, braucot augšā pa kalnu.)
-
Aktivizējiet stāvbremzi un izslēdziet transportlīdzekļa motoru.
-
Novietojiet riteņu ķīļus zem piekabes aizmugurējiem riteņiem, kad transportlīdzeklis stāv nogāzē augšupbraucošā virzienā.
-
Iedarbiniet transportlīdzekli, turiet nospiestu bremžu pedāli, pārslēdzieties uz neitrālo pārnesumu, atlaidiet stāvbremzi un lēnām atlaidiet bremžu pedāli, līdz ķīļi pilnībā uzņem slodzi.
-
No jauna iedarbiniet bremzes un stāvbremzi.
-
Izslēdziet transportlīdzekļa motoru un atlaidiet transportlīdzekļa bremzes, bet atstājiet stāvbremzi ieslēgtu.
-
Automobiļa novietošana nogāzē ar pievienotu piekabi var izraisīt nopietnas traumas vai nāvi, ja piekabe zaudē savienojumu.
-
Ja stāvbremze nav stingri iedarbināta, no automobiļa izkāpt var būt bīstami. Ja atstājat dzinēju darbojamies, transportlīdzeklis var pēkšņi sākt pārvietoties. Tas var izraisīt nopietnas vai nāvējošas traumas jums vai citiem.
-
Nospiediet bremžu pedāli un turiet to nospiestu, vienlaicīgi veicot tālāk norādītās darbības:
-
Iedarbiniet automobili;
-
Pārslēdzieties pārnesumā un
-
Atlaidiet stāvbremzi.
-
-
Lēnām noņemiet kāju no bremžu pedāļa.
-
Brauciet lēnām, līdz piekabe ir attālinājusies no ķīļiem.
-
Apstājieties, un lūdziet, lai kāds paņem un uzglabā ķīļus.