Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Jūsu automobiļa drošības funkcijas > Drošības jostas > Piesardzības pasākumi attiecībā uz drošības jostu lietošanu

Piesardzības pasākumi attiecībā uz drošības jostu lietošanu

BRĪDINĀJUMS

Visiem automobilī esošajiem vienmēr ir jāpiesprādzē drošības siksnas. Drošības jostas un bērnu drošības sistēma samazina nopietnu vai nāvējošu ievainojumu risku visiem pasažieriem sadursmes vai pēkšņas apstāšanās gadījumā. Bez drošības jostas pasažieri varētu tikt pārvietoti pārāk tuvu aktivizētajam drošības spilvenam, atsisties pret salona konstrukciju vai tikt izmesti no automobiļa. Pareizi uzliktas drošības jostas šos draudus ievērojami samazina. Vienmēr ievērojiet šajā rokasgrāmatā aprakstītos piesardzības pasākumus attiecībā uz drošības jostām, drošības spilveniem un pasažieru sēdekļiem.

Zīdaiņi vai mazi bērni

Jums vajadzētu zināt savā valstī spēkā esošās prasības. Bērnu un/vai zīdaiņu sēdekļi ir pareizi jānovieto un jāuzstāda aizmugurējā sēdeklī.

Skatīt Sīkāka informācija.

BRĪDINĀJUMS

Ikvienai automobilī esošajai personai, ieskaitot zīdaiņus un bērnus, vienmēr ir jābūt atbilstoši piesprādzētai. Nekad neturiet bērnu rokās vai klēpī, braucot automobilī. Spēki, kas tiek radīti avārijas laikā, izraus bērnu no jūsu rokām un var mest bērnu pret objektiem salonā. Vienmēr izmantojiet bērnu drošības sistēmu, kas ir piemērota jūsu bērna augumam un svaram.

PIEZĪME

Mazi bērni tiek optimāli aizsargāti no traumām negadījuma laikā, ja tie sēž aizmugurējā sēdeklī, izmantojot bērnu drošības sistēmu, kas atbilst jūsu valstī spēkā esošo noteikumu prasībām. Pirms bērnu drošības sistēmas iegādes pārliecinieties, ka ir sertificēta tās atbilstība jūsu valsts drošības standartiem. Bērnu drošības sistēmai ir jābūt piemērotai jūsu bērna augumam un svaram. Šo informāciju varat atrast uz bērnu drošības sistēmas etiķetes. Skatīt Sīkāka informācija.

Lielāki bērni

Bērniem, kuri ir pārāk lieli bērnu drošības sistēmām, ir obligāti jāsēž aizmugurējā sēdeklī un jāpiesprādzē klēpja/pleca drošības jostas. Jostas klēpja daļa jānostiprina tā, lai tā piegulētu gurniem un atrastos pēc iespējas zemāk. Periodiski pārbaudiet, vai josta ir pareizi piesprādzēta. Bērna kustības var izmainīt drošības siksnas pozīciju. Negadījuma laikā bērni ir maksimāli droši tad, ja to kustību ierobežo piemērota aizmugurējā sēdekļa drošības sistēma. Ja lielākam bērnam, kas pārsniedzis 13 gadu vecumu, ir jāsēž priekšējā sēdekli, bērnam jāpiesprādzē pieejamā klēpja/pleca drošības josta, un sēdeklis ir jānovieto pēc iespējas tālāk uz aizmuguri. Bērni, kas nav vecāki par 13 gadiem, ir droši jānofiksē aizmugurējā sēdeklī. NEKAD neļaujiet bērnam, kurš nav vecāks par 13 gadiem, sēdēt priekšējā sēdeklī. NEKAD nelieciet pretēji braukšanas virzienam vērstu bērnu sēdeklīti automobiļa priekšējā sēdeklī.

Ja pleca lences daļa nedaudz pieskaras bērna kaklam vai sejai, mēģiniet novietot bērnu tuvāk automobiļa centram. Ja pleca lence joprojām pieskaras sejai vai kaklam, bērnam jāatgriežas sēdēt bērnu drošības sistēmā.

BRĪDINĀJUMS
  • Automobilim pārvietojoties, nekad neļaujiet plecu lencei pieskarties bērna kaklam vai sejai.

  • Ja drošības siksnas nav pareizi uzliktas un pielāgotas bērniem, pastāv letāls vai nopietnu ievainojumu risks.

Grūtnieces

Grūtniecēm ir ieteicams lietot drošības jostu, lai mazinātu traumu risku, ja notiek negadījums. Ja tiek lietota drošības josta, tās klēpja daļa jānovieto pēc iespējas zemāk, un tai pēc iespējas ciešāk jāpieguļ gurniem, nevis jābūt uzliktai pāri vēderam. Specifiskus ieteikumus varēs sniegt ārsts.

BRĪDINĀJUMS

Grūtnieces drošības jostas klēpja daļu nekādā gadījumā nedrīkst novietot pāri vēderam, kur atrodas auglis, vai virs vēdera, kur josta var saspiest augli trieciena laikā.

Traumēts cilvēks

Ja tiek transportēts traumēts cilvēks, jālieto drošības siksna. Nepieciešamības gadījumā ieteikumus varēs sniegt ārsts.

Viens cilvēks uz vienu drošības siksnu

Divi cilvēki (tostarp arī bērni) nedrīkst lietot vienu drošības jostu. Negadījuma brīdī tas var pastiprināt savainojumus.

Nenogulieties

Lai mazinātu ievainojumu risku, ja notiek negadījums, un panāktu maksimālu drošības sistēmas efektivitāti, automobilim pārvietojoties, visiem pasažieriem jāsēž vertikāli un priekšējiem sēdekļiem jāatrodas vertikālā stāvoklī. Drošības josta nevar nodrošināt pienācīgu aizsardzību, ja cilvēks aizmugurējā sēdeklī atrodas guļus stāvoklī vai ja priekšējais sēdeklis ir nolaists.

BRĪDINĀJUMS

Braukšana ar atgāztu sēdekļa atzveltni palielina nopietnu vai nāvējošu traumu gūšanas risku sadursmes vai pēkšņas apstāšanās gadījumā. Sēdekļa atzveltnes atgāzta pozīcija ievērojami samazina jūsu kustības ierobežošanas sistēmas (drošības siksnas un gaisa drošības spilvena) sniegto aizsardzību. Lai drošības josta darbotos pareizi, tai ir cieši jāpieguļ pie gurniem un krūškurvja. Jo vairāk atzveltne ir atgāzta, jo lielāka iespēja, ka pasažiera gurni izslīdēs zem klēpja jostas, izraisot nopietnus iekšējos ievainojumus, vai ka pasažiera kakls var sadurties ar pleca jostu. Vadītājiem un pasažieriem obligāti jāsēž pietiekami dziļi savā sēdeklī ar pareizi piesprādzētu drošības jostu un sēdekļa atzveltni vertikālā pozīcijā.