Posilovač brzd
Toto vozidlo je vybaveno posilovačem brzd, který se při běžném používání nastavuje automaticky.
Pokud by došlo ke ztrátě posilujícího účinku z důvodu vypnutí motoru nebo jiného důvodu, lze vozidlo i nadále zabrzdit, ovšem s vynaložením většího úsilí na brzdovém pedálu než obvykle. Brzdná dráha však bude delší.
Pokud není motor v chodu, s každým sešlápnutím brzdového pedálu se bude posilující účinek snižovat. Při přerušení činnosti posilovače nebrzděte přerušovaně.
Přerušovaně brzděte pouze pokud je to nutné pro udržení kontroly nad vozidlem na kluzké vozovce.

-
Za určitých jízdních nebo povětrnostních podmínek se při sešlápnutí brzdového pedálu můžou z vozidla ozvat pískavé či jiné podobné zvuky. Nejde o poruchu, ale o normální projev.
-
Při jízdě po silnici ošetřené chemickými látkami proti tvorbě náledí se mohou z brzd ozývat nezvyklé zvuky a může také odcházet ke zvýšenému opotřebení pneumatik. Následně doporučujeme na bezpečném úseku několikrát použít brzdy, aby se brzdové kotouče a destičky od těchto odmrazujících chemických látek očistily.

Brzdy
-
Při jízdě neponechávejte nohu na brzdovém pedálu. Mohlo by dojít k abnormálnímu zahřátí brzd, nadměrnému opotřebení brzdových destiček a obložení a prodloužení brzdné dráhy.
-
Při sjíždění dlouhého nebo prudkého kopce zařaďte nižší rychlostní stupeň a vyhněte se soustavnému sešlapávání brzd. Soustavné sešlápnutí brzd může způsobit jejich přehřátí a dočasnou ztrátu brzdného výkonu.
-
Mokré brzdy mohou zhoršit schopnosti vozidla bezpečně zpomalit, při brzdění mohou rovněž táhnout vozidlo do strany. Lehkým přibrzděním zjistíte, zda došlo k ovlivnění účinku brzd tímto způsobem. Po průjezdu hlubokou vodou, vždy tímto způsobem brzdy vyzkoušejte. Pro obnovení původního účinku při bezpečné rychlosti v pohybu dopředu lehce přibrzďujte.
-
Před jízdou ověřte polohu nohou na pedálech. Bez kontroly by mohlo omylem dojít k sešlápnutí pedálu plynu místo pedálu brzdy. Mohlo by dojít k vážné nehodě.
Při poruše brzd
Pokud při jízdě vozidla dojde k poruše brzdového systému, lze pro nouzové zastavení použít parkovací brzdu. Brzdná dráha však bude výrazně delší než obvykle.

Parkovací brzda
Použití parkovací brzdy při jízdě vozidla normální rychlostí může způsobit ztrátu kontroly nad vozidlem. Pokud je nutné, pro zastavení vozidla, použít ruční brzdu, počínejte si mimořádně opatrně.
Indikátor opotřebení kotoučových brzd
Vaše vozidlo je vybaveno kotoučovými brzdami.
Když jsou brzdové destičky opotřebené a je třeba je vyměnit za nové, uslyšíte od předních nebo zadních brzd vysoký pískavý zvuk. Tento zvuk můžete zaslechnout kdykoli sešlápnete brzdový pedál.

Opotřebení brzd
Tato výstražná zvuková signalizace opotřebení brzd znamená, že vaše vozidlo potřebuje servis. Pokud budete tuto zvukovou výstrahu ignorovat, je možné, že brzdy ztratí svou výkonnost, což by mohlo vést k vážné nehodě.

-
Abyste se vyhnuli nákladným opravám brzd, nejezděte s opotřebenými brzdovými destičkami.
-
Přední nebo zadní brzdové destičky vyměňujte vždy v páru.

Na kolech se může hromadit prach zvířený při brzdění, a to i za normálních jízdních podmínek. Určitá míra nahromaděného prachu je z důvodu opotřebovávání brzd nevyhnutelná, to také přispívá ke vzniku hluku při brzdění.
Zadní bubnové brzdy (je-li součástí výbavy)
Zadní bubnové brzdy nejsou vybaveny indikátory opotřebení. Pokud tedy uslyšíte od zadních brzd zvuky drhnutí, nechte zkontrolovat obložení zadních brzd. Zadní brzdy nechte zkontrolovat i při každé výměně nebo střídání pneumatik a při výměně předních brzd.