Keresés csak cím szerint
Kezdőképernyő > A gépkocsi funkciói > Infotainment rendszer > Hogyan működik a jármű rádiója

Hogyan működik a jármű rádiója

FM vétel

Az AM és FM rádiójeleket az Ön városának környékén található átjátszó tornyokból sugározzák. A jeleket a járművén található antenna fogja be. Ezt a jelet kapja meg azután a rádió, és továbbítja a jármű hangszóróihoz.

Amikor a járművet erős rádiójel éri el, az Ön infotainment rendszerének precíz technológiája a lehető legjobb minőségű hangvisszaadást biztosítja. Bizonyos esetekben ugyanakkor előfordulhat, hogy a járműhöz érkező jel nem erős és nem tiszta.

Ennek oka olyan tényezőkben keresendő, mint a rádióállomás távolsága, más erős rádióállomások közelsége vagy az épületek, hidak, illetve más nagy akadályok jelenléte a területen.

AM (MW, LW) vétel

Az AM sugárzásokat nagyobb távolságból lehet fogni, mint az FM hullámokat. Ennek az oka, hogy az AM rádióhullámok továbbítása alacsony frekvenciával történik. Ezek a hosszú, alacsony frekvenciájú rádióhullámok követni tudják a föld görbületét, és nem egyenesen haladnak a légkörben. Emellett megkerülik az akadályokat is, tehát jobb jel lefedettséget nyújtanak.

FM rádióállomás

Az FM adások továbbítása nagy frekvencián történik, ezek a hullámok nem görbülnek, hogy kövessék a föld felszínét. Emiatt az FM adások általában az állomástól kis távolságra kezdenek gyengülni. Az is igaz, hogy az FM jeleket könnyen befolyásolják az épületek, hegyek vagy más akadályok. Ennek következtében olyan vételi körülmények alakulhatnak ki, amelyek alapján úgy vélheti, valami probléma van a rádiójával. A következő körülmények nem rendellenesek, és nem a rádió hibáját jelzik.

  • Elhalkulás - Ahogy járműve távolodik a rádióállomástól, a jel gyengülni kezd és a hang halkulni kezd. Amikor ez történik, javasoljuk, hogy válasszon másik, erősebb állomást.

  • Vibrálás/Sercegés - A gyenge FM jel vagy a nagyméretű akadály az átjátszó állomás és a rádió között zavarhatja a jelet és sercegő vagy vibráló zajt idézhet elő. A magas hangok (treble) szintjének csökkentése gyengítheti ezt a hatást addig, amíg a zavaró tényező eltűnik.

  • Állomás váltás - Ahogy az FM jel gyengül, egy másik, erősebb jel közvetítése kezdődhet meg majdnem ugyanazon a frekvencián. Ennek az oka, hogy a rádió úgy van tervezve, hogy a legtisztább jelre álljon be. Ha ez megtörténik, válasszon másik, erősebb rádióállomást.

  • Több csatornás törlés - A több irányból kapott rádiójelek torzulás vagy vibrálás okozhatnak. Ezt okozhatják ugyanannak az állomásnak a direkt és visszaverődő jelei vagy két, egymáshoz közeli frekvencián sugárzó állomás jelei egyaránt. Ha ez előfordul, válasszon másik állomást, amíg a körülmény el nem múlik.

Mobiltelefon vagy CB-rádió használata

Ha mobiltelefont használ a járműben, az infotainment rendszer zajos lehet. Ez nem az audioberendezés hibáját jelzi. Ilyen esetekben a berendezéstő lehető legtávolabbi ponton használja a mobiltelefont.

VIGYÁZAT

Ha mobiltelefont, CB-rádiót vagy más kommunikációs rendszert használ a gépkocsiban, ahhoz külön külső antennát kell felszerelni. Ha a mobiltelefont vagy CB-rádiót belső antennával használja a gépkocsiban, ez zavarhatja a jármű elektromos rendszereit és károsan hat a jármű biztonságos üzemelésére.

FIGYELMEZTETÉS

Vezetés közben ne használjon mobiltelefont. Álljon meg egy biztonságos helyen és azután telefonáljon.