Keresés csak cím szerint
Kezdőképernyő > Teendők vészhelyzet esetén > Gumiabroncsnyomás-figyelő rendszer (TPMS) > A gumiabroncsnyomás ellenőrzése

A gumiabroncsnyomás ellenőrzése

  • Információs módban a műszerfali kijelzőn megtekintheti a gumiabroncsnyomást.

  • A gumiabroncsnyomás 1-2 percnyi vezetés után jelenik meg.

  • Ha a gépkocsi álló helyzetében a gumiabroncsnyomás nem jelenik meg, akkor megjelenik a „Drive to display” (Megjelenítéshez induljon el) üzenet. Vezetés után ellenőrizze a gumiabroncsnyomást.

  • A gumiabroncsnyomás mértékegységét a „User Settings” (Felhasználói beállítások) üzemmódban módosíthatja a műszerfali kijelzőn.

Minden egyes gumiabroncsnál (beleértve a pótkeréknél is, ha a gépkocsihoz tartozik ilyen) havi rendszerességgel ellenőrizni kell hideg állapotban, hogy a nyomása megegyezik-e a gépkocsi gyártója által – a gépkocsi adattábláján vagy gumiabroncsnyomás-tájékoztató címkéjén feltüntetett – javasolt nyomással.

(Ha a gépkocsin az adattáblán vagy a gumiabroncsnyomás-tájékoztató címkén előírttól eltérő méretű gumiabroncsok találhatók, akkor a vezető felelőssége az adott gumiabroncsok megfelelő nyomásának meghatározása és biztosítása.)

Gépkocsijában kiegészítő felszerelésként egy gumiabroncsnyomás-figyelő rendszer (TPMS) is található, amely egy figyelmeztető lámpával jelzi, ha egy vagy több gumiabroncs nyomása jelentősen alacsonyabb az előírtnál. Ha az alacsony gumiabroncsnyomásra figyelmeztető lámpa világítani kezd, akkor a lehető leghamarabb álljon meg és ellenőrizze a gumiabroncsok nyomását, és szükség szerint fújja fel a gumiabroncsokat a megfelelő nyomásra. Ha túl alacsony nyomású gumiabroncsokkal vezeti a gépkocsit, a gumiabroncsok túlmelegedhetnek és defektet kaphatnak. A túl alacsony nyomású gumiabroncs növeli az üzemanyag-fogyasztást, csökkenti a gumiabroncs futófelületének élettartamát, valamint negatív hatással lehet a vezethetőségre és a fékteljesítményre.

A TPMS nem helyettesíti a gumiabroncsok megfelelő karbantartását. A vezető felelőssége a gumiabroncsok megfelelő nyomásának folyamatos biztosítása, még akkor is, ha a nyomás csökkenése nem érte el azt a szintet, hogy a TPMS alacsony gumiabroncsnyomásra figyelmeztető lámpája világítani kezdjen.

A jármű TPMS hibajelzővel is fel van szerelve, amely jelzi, ha a rendszer nem működik megfelelően. A TPMS hibajelző kombinálva van az alacsony gumiabroncsnyomás ellenőrző lámpájával. Ha a rendszer meghibásodást észlel, a figyelmeztető lámpa előbb körülbelül 1 percig villog, majd folyamatosan világítani kezd. Ez addig ismétlődik így a gépkocsi minden egyes indításakor, amíg a hibát meg nem szüntetik. Ha a TPMS hibajelző lámpa a kezdeti körülbelül 1 perces villogást követően folyamatosan világítani kezd, akkor előfordulhat, hogy a rendszer nem képes rendeltetésszerűen észlelni és jelezni az alacsony gumiabroncsnyomást.

A TPMS többféle okból is meghibásodhat, ideértve olyan nem gyári vagy használt gumiabroncsok és/vagy keréktárcsák felszerelését a gépkocsira, amelyek megakadályozzák a TPMS megfelelő működését. Ha a gépkocsin gumiabroncsot és/vagy keréktárcsát cserél, mindig ellenőrizze a TPMS hibajelző lámpát, hogy az újonnan felszerelt gumiabroncsokkal és keréktárcsákkal a TPMS rendszer megfelelően működik-e.

MEGJEGYZÉS

Az alábbiak bármelyikének bekövetkezte esetén ellenőriztesse a rendszert egy szakműhelyben. A Kia hivatalos Kia-kereskedő/szervizpartner felkeresését javasolja.

  1. Az ENGINE START/STOP (motorindító/leállító) gomb ON (be) helyzetbe fordításakor, illetve a motor járása esetén az alacsony abroncsnyomásra figyelmeztető lámpa és/ vagy a TPMS hibajelző lámpa nem világít 3 másodpercig.

  2. A TPMS hibajelző lámpa előbb körülbelül 1 percig villog, majd folyamatosan világítani kezd.

  3. Az alacsony gumiabroncsnyomás helyzetének ellenőrző lámpája folyamatosan világít.