Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Jūsu automobiļa drošības funkcijas > Drošības jostas > Drošības jostu kustības ierobežošanas sistēma

Drošības jostu kustības ierobežošanas sistēma

BRĪDINĀJUMS
  • Lai nodrošinātu maksimālu drošības sistēmas aizsardzību, drošības jostas ir jālieto vienmēr, kad automašīna kustas.

  • Drošības jostas efektivitāte ir vislielākā tad, kad sēdekļu atzveltnes atrodas vertikālā stāvoklī.

  • Bērniem līdz 13 gadu vecumam vienmēr jābūt pareizi piesprādzētiem aizmugurējā sēdeklī. Nedrīkst ļaut bērniem braukt priekšējā pasažiera sēdeklī. Ja bērnam, kurš ir vecāks par 13 gadiem, jāsēž priekšējā sēdeklī, viņam/viņai pareizi jāpiesprādzē drošības siksna, un sēdeklis jāpārvieto pēc iespējas tālāk uz aizmuguri.

  • Nekad nenovietojiet pleca lenci zem rokas vai aiz muguras. Nepareizi novietota plecu lence avārijas gadījumā var izraisīt nopietnus ievainojumus. Plecu lence ir jānovieto pleca vidū pāri atslēgas kaulam.

  • Nedrīkst piesprādzēt drošības siksnu tā, ka zem tās atrodas trausli priekšmeti. Pēkšņas apstāšanās vai sadursmes gadījumā drošības josta šos priekšmetus var sabojāt.

  • Izvairieties no savijušos drošības jostu lietošanas. Savijusies drošības siksna nepilda savu funkciju tikpat labi. Sadursmes gadījumā tā pat var jūs sagriezt. Pārliecinieties, ka siksnas audums ir taisns un nav savijies.

  • Uzmanieties, lai nesabojātu siksnas audumu vai armatūru. Ja siksnas audums vai armatūra ir bojāta, nomainiet to.

BRĪDINĀJUMS

Drošības jostas ir paredzētas ķermeņa kaulu struktūras atbalstam, un uzliekot tās jālaiž lejā pāri iegurņa priekšpusei, pāri krūtīm un pleciem pēc vajadzības; jāizvairās no jostas klēpja daļas uzlikšanas pāri vēdera rajonam.

Drošības jostas ir jāpieregulē pēc iespējas stingrāk, lai tās būtu ērtas un nodrošinātu aizsardzību, kam tās ir paredzētas.

Vaļīga siksna ievērojami samazinās lietotāja aizsardzību.

Jāuzmanās, lai siksnas audums netiktu piesārņots ar spodrināšanas līdzekļiem, eļļām un ķīmiskām vielām, it īpaši ar akumulatora skābi.

Tīrīšanu var droši veikt, izmantojot maigas ziepes un ūdeni. Siksna ir jānomaina, ja audums ir nodilis, piesārņots vai sabojāts.

Ir svarīgi nomainīt visu bloku pēc tam, kad tas ir ticis lietots spēcīga trieciena laikā, pat ja bloka bojājums nav acīmredzams. Nedrīkst likt siksnas ar savītām lencēm. Katru siksnas komplektu drīkst izmantot tikai viens pasažieris; ir bīstami likt siksnu ap bērnu, kurš atrodas pasažiera klēpī.

BRĪDINĀJUMS
  • Lietotājs nedrīkst veikt modifikācijas vai papildinājumus, kas varētu traucēt drošības jostu noregulēšanas ierīcēm nospriegot vaļīgu jostu, vai traucēt drošības jostas bloka noregulēšanu, lai nospriegotu vaļīgu jostu.

  • Piesprādzējot drošības jostu, raugieties, lai to nepiesprādzētu cita sēdekļa sprādzēs. Tas ir ļoti bīstami, un drošības josta var jūs pienācīgi neaizsargāt.

  • Braukšanas laikā neatsprādzējiet drošības jostu un nepiesprādzējiet un neatsprādzējiet drošības jostu atkārtoti. Tā var zaudēt kontroli un iekļūt negadījumā, kas var izraisīt nāvi, nopietnas traumas vai īpašuma bojājumus.

  • Piesprādzējot drošības jostu, pārliecinieties, vai tā nav pārlikta pāri cietiem priekšmetiem vai tādiem, kas var viegli salūzt.

  • Pārliecinieties, vai sprādzē nekā nav. Drošības siksnu nevar droši nofiksēt.

Drošības jostu brīdinājums

Vadītāja drošības jostas brīdinājums

Lai atgādinātu vadītājam lietot drošības jostu, neatkarīgi no tā, vai drošības josta ir piesprādzēta, katru reizi, kad pagriezīsiet aizdedzes slēdzi, uz apmēram 6 sekundēm iedegsies vadītāja drošības jostas brīdinājuma indikators. Ja nav piesprādzēta drošības josta, aptuveni 6 sekundes skan brīdinājuma signāls. Ja uzsākat braukt ar nepiesprādzētu drošības jostu vai ja atsprādzējat drošības jostu, braucot ar ātrumu, kas mazāks par 20 km/h, vai apstājaties, iedegas attiecīgā brīdinājuma lampiņa.

Ja sāksiet braukt ar nepiesprādzētu drošības jostu vai ja atsprādzēsiet drošības jostu, braucot ar ātrumu 20 km/h vai lielāku, brīdinājuma lampiņa mirgos un brīdinājuma signāls skanēs aptuveni 100 sekundes.

Ja drošības josta tiek atsprādzēta braukšanas laikā, brīdinājuma lampiņa iedegsies, kad ātrums būs mazāks par 20 km/h.

Ja ātrums ir 20 km/h vai lielāks, brīdinājuma lampiņa mirgos un apmēram 100 sekundes skanēs brīdinājuma signāls.

Priekšējā pasažiera drošības jostas brīdinājums

Lai atgādinātu priekšējiem pasažieriem lietot drošības jostu, priekšējā pasažiera drošības jostas brīdinājuma indikators iedegsies uz apmēram 6 sekundēm katru reizi, kad pagriezīsiet aizdedzes slēdzi — neatkarīgi no tā, vai drošības josta ir piesprādzēta.

Ja sāksiet braukt ar nepiesprādzētu drošības jostu vai ja atsprādzēsiet drošības jostu, braucot ar ātrumu mazāku par 20 km/h, vai apstāsities, parādīsies attiecīgā brīdinājuma lampiņa.

Ja sāksiet braukt ar nepiesprādzētu drošības jostu vai ja atsprādzēsiet drošības jostu, braucot ar ātrumu 20 km/h vai lielāku, brīdinājuma lampiņa mirgos un brīdinājuma signāls skanēs aptuveni 100 sekundes.

Ja drošības josta tiek atsprādzēta braukšanas laikā, brīdinājuma lampiņa iedegsies, kad ātrums būs mazāks par 20 km/h. Ja ātrums ir 20 km/h vai lielāks, brīdinājuma lampiņa mirgos un apmēram 100 sekundes skanēs brīdinājuma signāls.

BRĪDINĀJUMS

Braukšana nepareizā pozīcijā negatīvi ietekmē priekšējās drošības siksnas brīdinājuma sistēmu. Ir svarīgi, lai vadītājs norādītu pasažierim pareizu sēdekļa pozīcijas ieņemšanu saskaņā ar šo rokasgrāmatu.

PIEZĪME
  • Priekšējā pasažiera drošības jostas brīdinājuma indikators atrodas uz centrālā instrumentu paneļa.

  • Arī tad, ja priekšējā pasažiera sēdeklis ir tukšs, drošības jostas brīdinājuma lampiņa 6 sekundes mirgos vai degs.

  • Priekšējā pasažiera drošības jostas brīdinājums var nostrādāt, ja uz priekšējā pasažiera sēdekļa ir novietota bagāža.

Aizmugurējā pasažiera drošības jostas brīdinājums (ja ir aprīkojumā)

Lai atgādinātu aizmugurējiem pasažieriem lietot drošības jostu, aizmugurējā pasažiera drošības jostas brīdinājuma lampiņa iedegsies uz apmēram 6 sekundēm katru reizi, kad ieslēdzat aizdedzes slēdzi — neatkarīgi no tā, vai drošības josta ir piesprādzēta vai ne.

Ja drošības josta nav piesprādzēta, kad ir ieslēgts aizdedzes slēdzis, uz apmēram 70 sekundēm iedegas drošības jostas brīdinājuma lampiņa.

Ja sāksiet braukt ar nepiesprādzētu drošības jostu vai ja atsprādzēsiet drošības jostu, braucot ar ātrumu mazāku par 20 km/h, attiecīgā brīdinājuma lampiņa turpinās degt apmēram 70 sekundes.

Ja turpināsit braukt ar nepiesprādzētu drošības jostu vai ja atsprādzēsiet drošības jostu, braucot ar ātrumu lielāku par 20 km/h, drošības jostas brīdinājuma signāls skanēs aptuveni 35 sekundes un mirgos attiecīgā brīdinājuma lampiņa.

Ja aizmugures durvis tiek atvērtas vai aizvērtas, braucot lēnāk par 10 km/h, brīdinājuma lampiņa un brīdinājuma signāls nedarbojas, pat ja braukšanas ātrums pārsniedz 20 km/h.

Klēpja/plecu josta

Augstuma regulēšana (priekšējais sēdeklis)

Lai panāktu maksimālās ērtības un drošību, varat regulēt plecu jostas fiksatora augstumu, izvēloties vienu no 3 pozīcijām.

Pielāgojamās drošības siksnas augstumam nevajadzētu atrasties pārāk tuvu kaklam. Pleca daļa ir jānoregulē tā, lai tā būtu novietota pāri krūškurvim un durvīm blakus esošā pleca vidējam punktam, nevis pāri kaklam.

Lai noregulētu drošības siksnas fiksatora augstumu, paceliet vai nolaidiet augstuma regulētāju atbilstošā pozīcijā.

Lai paceltu augstuma regulētāju, pavelciet to uz augšu (1). Lai to nolaistu, pastumiet to uz leju (3), vienlaicīgi nospiežot augstuma regulētāja pogu (2). Atlaidiet pogu, lai fiksatoru nofiksētu vietā. Mēģiniet pavilkt augstuma regulētāju, lai pārliecinātos, ka tas ir fiksējies.

Nepareizi novietotas drošības siksnas negadījuma laikā var izraisīt nopietnus ievainojumus.

BRĪDINĀJUMS
  • Pārbaudiet, vai pleca lences fiksators ir nofiksēts piemērotā augstumā. Nedrīkst novietot pleca lenci pāri kaklam vai sejai.

  • Pēc sadursmes jāpārbauda drošības jostu sistēmu, lai nodrošinātu tās normālu darbību. Nomainiet visas jostas, kas nefunkcionē pareizi.

3-punktu sistēma ar avārijas fiksējošo ievilcēju

Lai piesprādzētu drošības jostu

Lai piesprādzētu drošības siksnu, izvelciet to no ievilcēja mehānisma un ievietojiet metāla izcilni (1) sprādzē (2). Kad izcilnis fiksējas sprādzē, ir dzirdams klikšķis.

Drošības siksna automātiski pielāgojas piemērotā garumā tikai tad, kad klēpja lences daļa tiek noregulēta manuāli, lai tā cieši piegulētu ap jūsu gurniem. Ja lēnām nolieksieties uz priekšu, siksna tiks pagarināta un ļaus jums kustēties. Tomēr pēkšņas apstāšanās vai sadursmes gadījumā drošības siksna nofiksēsies savā pozīcijā. Tā nofiksējas arī tad, ja mēģināsiet noliekties uz priekšu pārāk ātri.

PIEZĪME

Ja nespējat izvilkt drošības jostu no ievilcēja mehānisma, stingri izvelciet jostu un atlaidiet to. Tad varēsiet turpināt siksnu izvilkt vienmērīgā kustībā.

BRĪDINĀJUMS

Siksnas klēpja daļu vajadzētu novietot pēc iespējas zemāk un cieši pāri gurniem, nevis jostasvietai. Ja siksnas klēpja daļa atrodas pārāk augstu uz jostasvietas, sadursmes gadījumā tas var palielināt traumas gūšanas risku. Abas rokas nedrīkst atrasties zem vai virs siksnas. Tā vietā vienai rokai ir jābūt zem un otrai virs siksnas, kā redzams ilustrācijā.

Nekad nenovietojiet drošības jostu durvju pusē esošās rokas padusē.

Lai drošības siksna būtu pareizi nostiprināta, tai jābūt nofiksētai katra sēdekļa sēdvirsmas sprādzē.

* A: Aizmugurējā labā sēdekļa drošības jostas fiksējošā sprādze

B: Aizmugurējā vidējā sēdekļa drošības siksnas fiksējošā sprādze

C: Aizmugurējā kreisā sēdekļa drošības jostas fiksējošā sprādze

Kad tiek lietota aizmugurējā vidējā drošības josta, jāizmanto sprādze ar marķējumu “CENTER”.

UZMANĪBU

Neievietojiet kreisā vai labā sēdekļa drošības jostu vidējā sēdekļa drošības jostas sprādzē ar spēku.

Pārliecinieties, ka aizmugurējā vidējā sēdekļa drošības josta ir piesprādzēta vidējās drošības jostas sprādzē.

Ja tā nav, nepareizi piestiprinātā drošības siksna nespēs nodrošināt aizsardzību.

Aizmugurējā vidējā drošības josta

Pavelciet metāla izcilni (3) un ievietojiet to (3) sprādzē (4). Kad izcilnis fiksējas sprādzē, ir dzirdams klikšķis. Pārliecinieties, ka josta nav savijusies. Kad tiek lietota aizmugurējā vidējā drošības josta, jāizmanto sprādze ar marķējumu “CENTER”.

BRĪDINĀJUMS

Vienmēr pārliecinieties, ka metāla izcilnis (1) ir ievietots sprādzē (2).

Lai atsprādzētu drošības jostu:

Drošības siksnu atsprādzē, nospiežot sprādzes atlaišanas pogu (1) uz fiksācijas ligzdas. Kad josta tiek atlaista, tai vajadzētu automātiski ievilkties ievilcēja mehānismā.

Ja tā nenotiek, pārbaudiet, vai josta nav savijusies, tad mēģiniet vēlreiz.

Aizmugurējā sēdekļa drošības siksnas ievietošana kabatā

Aizmugurējā sēdekļa drošības siksnas sprādzes, kad tās netiek izmantotas, var ievietot kabatā starp aizmugurējo atzveltni un sēdvirsmu.