Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Automobiļa vadīšana > Bremžu sistēma > Laba bremzēšanas prakse

Laba bremzēšanas prakse

BRĪDINĀJUMS
  • Vienmēr, kad atstājat automobili vai novietojat to stāvēšanai, atvelciet stāvbremzi maksimāli tālu un pilnībā aktivizējiet automobiļa pārnesumkārbu stāvēšanas pozīcijā. Transportlīdzekļi, kas nav pilnībā aktivizēti stāvēšanas pozīcijā ar iestatītu stāvbremzi, rada risku netīši pārvietoties un savainot sevi vai citus.

  • Novietojot jebkuru automobili stāvēšanai, stāvbremzei jābūt pilnībā aktivizētai, lai novērstu nejaušu automobiļa pārvietošanos, kas var izraisīt traumas pasažieriem vai gājējiem.

  • Pēc automobiļa novietošanas stāvēšanai, pirms braukšanas uzsākšanas pārbaudiet, vai nav aktivizēta stāvbremze un vai ir izslēgts stāvbremzes indikators.

  • Braucot pa ūdeni, bremzes var kļūt mitras. Tās arī var kļūt mitras, mazgājot automašīnu. Slapjas bremzes var būt bīstamas! Ja bremzes ir slapjas, automašīna tiks apturēta lēnāk. Slapjas bremzes var izraisīt automašīnas novirzīšanos uz vienu pusi.

    Lai izžāvētu bremzes, viegli nospiediet bremžu pedāli un turiet to nospiestu, līdz atjaunojas normāla bremzēšanas veiktspēja, uzmanoties, lai nezaudētu kontroli pār automašīnu. Ja neatjaunojas normāls bremžu sniegums, apstājieties, līdzko ir droši to izdarīt, un veiciet automobiļa pārbaudi profesionālā remontdarbnīcā.

    Kia iesaka sazināties ar pilnvarotu Kia izplatītāju / servisa partneri.

  • Nebrauciet ar inerci lejup no kalniem, ja automašīnas pārnesums nav ievietots ātrumā. Tas ir ļoti bīstami. Visu laiku turiet automašīnas pārnesumu ātrumā, izmantojiet bremzes, lai palēninātu ātrumu, pēc tam pārslēdziet uz zemāku pārnesumu, lai dzinēja bremzēšana varētu uzturēt drošu ātrumu.

  • Nedrīkst pastāvīgi turēt nospiestu bremžu pedāli. Kājas turēšana uz bremžu pedāļa braukšanas laikā var būt bīstama, jo bremzes var pārkarst un zaudēt efektivitāti. Tas palielina arī bremžu komponentu nodilumu.

  • Ja riepa pārsprāgst braukšanas laikā, viegli nospiediet bremžu pedāli un ātruma samazināšanas laikā brauciet taisnā virzienā. Kad ātrums ir pietiekami mazs, lai varētu droši braukt, nobrauciet no ceļa un apstājieties drošā vietā.

  • Ja jūsu automašīna ir aprīkota ar automātisko/dubultā sajūga transmisiju, neļaujiet automašīnai ļoti lēni virzīties uz priekšu. Lai izvairītos no ļoti lēnas virzības uz priekšu, turiet kāju stingri uz bremžu pedāļa, kad automašīna ir apturēta.

  • Rīkojieties piesardzīgi, novietojot automobili stāvēšanai kalnā. Stingri novelciet stāvbremzi un pārslēdziet pārnesumu sviru pozīcijā P (stāvēšana). Ja automašīna ir vērsta uz leju, pagrieziet priekšējos riteņus apmales virzienā, palīdzot noturēt automašīnu, lai tā neripotu. Ja automašīna ir vērsta uz augšu, pagrieziet priekšējos riteņus prom no apmales, palīdzot noturēt automašīnu, lai tā neripotu. Ja nav apmales vai citu apstākļu dēļ ir nepieciešams novērst automašīnas ripošanu, nobloķējiet riteņus.

  • Dažos gadījumos stāvbremze var sasalt aktivizētā stāvoklī. Tā var notikt tad, ja aizmugurējo bremžu tuvumā uzkrājas sniegs vai ledus vai ja bremzes ir slapjas. Ja pastāv risks, ka stāvbremze var sasalt, ieslēdziet to tikai uz laiku, kamēr pārslēdzat transmisijas pārslēgšanas sviru pozīcijā P (automātiskā/dubultā sajūga transmisija) vai pirmajā vai atpakaļgaitā (manuālā transmisija) un nobloķējiet aizmugurējos riteņus, lai transportlīdzeklis nevarētu ripot. Tad atlaidiet stāvbremzi.

  • Nemēģiniet noturēt automobili uz nogāzes, spiežot akseleratora pedāli. Tas var izraisīt transmisijas pārkaršanu. Vienmēr izmantojiet bremžu pedāli vai stāvbremzi.