Laba braukšanas prakse
-
Nekādā gadījumā nepārslēdziet pārnesumu sviru no pozīcijas P (stāvēšana) vai N (neitrāls) uz jebkuru citu pozīciju, kamēr ir nospiests gāzes pedālis.
-
Nepārvietojiet pārnesumu sviru pozīcijā P (stāvēšana), kamēr automobilis pārvietojas.
-
Pirms mēģināt pārslēgties u pozīciju R (atpakaļgaita) vai D (braukšana), pārliecinieties, ka automašīna ir pilnībā apstājusies.
-
Nekādā gadījumā nebrauciet bez pārnesuma lejā pa kalnu. Tas var būt ļoti bīstami. Pārvietojoties vienmēr atstājiet automašīnu pārnesumā.
-
Nedrīkst pastāvīgi turēt nospiestu bremžu pedāli. Tas var radīt pārkaršanu un darbības traucējumus. Tā vietā, braucot lejā pa garu nogāzi, samaziniet ātrumu un pārslēdzieties uz zemāku pārnesumu. Tādējādi bremzēšana ar dzinēju palīdzēs samazināt automašīnas ātrumu.
-
Samaziniet ātrumu, pirms pārslēgties uz zemāku pārnesumu. Citādi zemākais pārnesums var neieslēgties.
-
Vienmēr izmantojiet stāvbremzi. Lai novērstu automobiļa kustību, nedrīkst paļauties tikai uz transmisiju pozīcijā P (stāvēšana).
-
Braucot pa slidenu virsmu, esiet ārkārtīgi uzmanīgi. Esiet īpaši uzmanīgi bremzējot, paātrinoties vai pārnesumu pārslēgšanas laikā. Uz slidenas virsmas pēkšņa automašīnas ātruma maiņa var izraisīt piedziņas riteņu saķeres zudumu un sekojošu kontroles zaudēšanu pār automašīnu.
-
Optimālu automobiļa sniegumu un degvielas taupīšanu var nodrošināt, vienmērīgi nospiežot un atlaižot gāzes pedāli.

-
Braucot augšup pa kalnu vai lejup no kalna, vienmēr ieslēdziet pārnesumu pārslēdzēju pozīcijā „D” (braukšana), ja braucat uz priekšu, vai ieslēdziet pozīcijā „R” (atpakaļgaita), ja braucat atpakaļgaitā, un pirms braukšanas vienmēr pārbaudiet pārnesuma rādītāju instrumentu panelī.
Braukšana pretēji izvēlētā pārnesuma virzienam var izraisīt bīstamu situāciju, izslēdzot dzinēju un ietekmējot bremzēšanas sniegumu.
-
Vienmēr piesprādzējiet drošības jostas! Sadursmes gadījumā personai, kas nav piesprādzējusi drošības siksnu, ir ievērojami lielāks risks gūt smagas traumas vai iet bojā, nekā personai, kas ir pareizi piesprādzējusi drošības siksnu.
-
Pagriezienu veikšanas laikā nebrauciet pārāk ātri.
-
Neveiciet pārāk ātras stūres kustības, piemēram, pēkšņas joslas maiņas vai ātrus, asus pagriezienus.
-
Apgāšanās risks ievērojami pieaug, ja zaudējat kontroli pār transportlīdzekli, braucot šosejai piemērotā ātrumā.
-
Kontroles zudums bieži notiek tad, ja divi vai vairāk riteņi noslīd no ceļa un vadītājs pārāk spēcīgi pagriež stūri, lai mēģinātu atgriezties uz ceļa.
-
Ja automobilis pamet ceļu, nestūrējiet pārāk asi. Tā vietā pirms atgriešanās savā joslā, samaziniet ātrumu.
-
Nekad nepārkāpiet norādīto ātruma ierobežojumu.

Ja automobilis iestrēgst sniegā, dubļos, smiltīs u. tml., varat mēģināt to atbrīvot, kustinot uz priekšu un atpakaļ. Nemēģiniet veikt šo procedūru, ja automobiļa tuvumā atrodas cilvēki vai priekšmeti. Iekustināšanas laikā automobilis var pēkšņi sākt pārvietoties uz priekšu vai atpakaļ, tiklīdz tas tiek atbrīvots, tādējādi radot traumas tuvumā esošajiem cilvēkiem vai sabojājot objektus.