Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Automobiļa vadīšana > Bremžu sistēma > Bremžu pretbloķēšanas sistēma (ABS)

Bremžu pretbloķēšanas sistēma (ABS)

BRĪDINĀJUMS

ABS (vai ESC) nenovērsīs negadījumus, kas būs radušies nepiemērotu vai bīstamu braukšanas manevru dēļ. Lai gan šīs sistēmas uzlabo automobiļa kontroli avārijas bremzēšanas laikā, ir obligāti jāuztur drošs attālums no automobiļa līdz priekšmetiem, kas atrodas tās priekšā. Ekstremālu ceļa apstākļu laikā ir obligāti jāsamazina braukšanas ātrums.

Ar bremžu pretbloķēšanas sistēmu (vai Elektroniskās stabilitātes vadības sistēmu) aprīkota automobiļa bremzēšanas ceļš var būt garāks nekā tiem, kuriem tādas nav, tālāk minētajos ceļa apstākļos.

Šajos apstākļos ar automobili jābrauc samazinātā ātrumā:

  • Nelīdzeni, grantēti vai apsniguši ceļi.

  • Ar uzliktām riepu ķēdēm.

  • Uz bedrainas ceļa virsmas vai ceļa ar virsmas augstuma atšķirībām.

Ar ABS (vai ESC) aprīkota automobiļa drošības funkcijas nevajadzētu izmēģināt, braucot lielā ātrumā vai līkumos. Tas var apdraudēt jūsu un citu cilvēku drošību.

ABS nepārtraukti uztver riteņu ātrumu. Ja riteņi grasās nobloķēties, ABS atkārtoti modulē hidraulisko bremžu spiedienu uz riteņiem.

Ja izmantojat bremzes apstākļos, kuros iespējama riteņu bloķēšanās, var būt dzirdama tikšķoša skaņa no bremžu puses vai izjūta, ka riteņi bloķējas, spiežot bremžu pedāli. Tas ir normāli, un nozīmē, ka ir aktivizēta ABS sistēma.

Lai gūtu maksimālu labumu no ABS ārkārtas situācijās, nemēģiniet mainīt bremžu spiedienu, un nemēģiniet atkārtoti spiest bremžu pedāli. Nospiediet bremžu pedāli pēc iespējas spēcīgāk vai tik spēcīgi, kā prasa situācija, lai ABS varētu kontrolēt spēku, kāds iedarbojas uz bremzēm.

PIEZĪME

Dzinēja nodalījumā var būt dzirdama klikšķa skaņa, kad automobilis pēc dzinēja iedarbināšanas uzsāk kustību. Tas ir normāli un norāda, ka antibloķēšanas bremžu sistēma darbojas pareizi.

  • Pat ar antibloķēšanas bremžu sistēmu automobilim joprojām ir nepieciešams pietiekami garš bremzēšanas ceļš. Obligāti ieturiet drošu attālumu no priekšā braucošā transportlīdzekļa.

  • Vienmēr palēniniet ātrumu pagriezienos. Antibloķēšanas bremžu sistēma nevar novērst negadījumus, kas rodas pārāk liela ātruma dēļ.

  • Uz neasfaltētiem vai nelīdzeniem ceļiem antibloķēšanas bremžu sistēmas darbība var izraisīt garāku bremzēšanas ceļu salīdzinājumā ar automobiļiem, kas aprīkoti ar tradicionālo bremžu sistēmu.

UZMANĪBU
  • Ja ABS brīdinājuma lampiņa deg un neizdziest, iespējams, ka ir problēma ar ABS. Taču šādā gadījumā parastās bremzes darbosies normāli.

  • ABS brīdinājuma lampiņa degs apmēram 3 sekundes pēc aizdedzes slēdža vai DZINĒJA IEDARBINĀŠANAS/APTURĒŠANAS pogas ieslēgšanas. Šajā laikā ABS veic pašdiagnostiku, un, ja viss ir kārtībā, lampiņa nodziest. Ja gaisma neizdziest, iespējams, ka ABS ir konstatēta problēma. Šajā gadījumā veiciet sistēmas apkopi profesionālā remontdarbnīcā. Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.

UZMANĪBU
  • Ja braucat pa ceļu, ar kuru ir slikta saķere, piemēram, pa apledojušu ceļu, un nepārtraukti izmantojat bremzes, arī ABS būs aktīva nepārtraukti un var iedegties ABS brīdinājuma lampiņa. Apturiet automobili drošā vietā un izslēdziet dzinēju.

  • Atkārtoti iedarbiniet dzinēju. Ja ABS brīdinājuma lampiņa nodziest, tas nozīmē, ka jūsu ABS darbojas normāli. Pretējā gadījumā iespējams, ka ABS ir konstatēts defekts. Šajā gadījumā veiciet sistēmas apkopi profesionālā remontdarbnīcā. Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.

PIEZĪME

Ja mēģināt iedarbināt savu automobili ar cita automobiļa palīdzību, jo ir izlādējies akumulators, dzinējs var nedarboties tik vienmērīgi un vienlaikus var iedegties ABS brīdinājuma lampiņa. To izraisa zems akumulatora spriegums. Tas nenozīmē, ka ABS sistēma strādā nepareizi.

  • Nespiediet bremžu pedāli atkārtoti!

  • Uzlādējiet akumulatoru pirms braukšanas.