Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Jūsu automobiļa drošības funkcijas > Gaisa drošības spilvens — papildu kustības ierobežošanas sistēma > Kāpēc mans drošības spilvens sadursmes laikā nenostrādāja? (Drošības spilvena piepūšanās un nepiepūšanās nosacījumi)

Kāpēc mans drošības spilvens sadursmes laikā nenostrādāja? (Drošības spilvena piepūšanās un nepiepūšanās nosacījumi)

Ir daudzi negadījumu veidi, kuros nav sagaidāms, ka drošības spilvens varētu sniegt papildu aizsardzību.

Tas attiecas uz triecienu automašīnas aizmugurei, otru un trešo triecienu negadījumos, kuros tiek piedzīvotas vairākas sadursmes, kā arī triecieniem, kas tiek piedzīvoti, braucot ar zemu ātrumu.

Drošības spilvenu sadursmes sensori

1

2

3

4

* Automobilī faktiski uzstādītie gaisa drošības spilveni un sēdekļi var atšķirties no attēlā redzamajiem.

  1. SRS vadības modulis

  2. Priekšējās sadursmes sensors

  3. Sānu spiediena sensors*

  4. Sānu trieciena sensors*

* : ja ir aprīkojumā

BRĪDINĀJUMS
  • Nepieļaujiet triecienus pa vietām, kur ir uzstādīts drošības spilveni vai sensori.

    Tas var izraisīt negaidītu drošības spilvenu aktivizēšanos, kas var izraisīt smagus vai nāvējošus ievainojumus.

  • Ja sensoru uzstādīšanas vieta vai leņķis jebkādā veidā tiek mainīts, drošības spilveni var tikt aktivizēti bez vajadzības vai arī tie var netikt aktivizēti, kad tie ir nepieciešami, izraisot smagus vai nāvējošus ievainojumus.

    Tāpēc nemēģiniet veikt tehnisko apkopi drošības spilvenu sensoru tuvumā. Veiciet sistēmas apkopi profesionālā remontdarbnīcā. Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.

  • Ja sensora uzstādīšanas leņķi tiek mainīti priekšējā bufera, korpusa vai to B pīlārua deformācijas dēļ, kur uzstādīti sāniskas sadursmes sensori, var rasties problēmas. Šajā gadījumā veiciet sistēmas apkopi profesionālā autoservisā. Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.

  • Jūsu automobilis ir veidots tā, lai absorbētu triecienus un noteiktu veidu sadursmēs aktivizētu drošības spilvenu(-us). Bampera aizsargu uzstādīšanai vai bampera nomaiņai izmantojiet tikai Kia oriģinālās rezerves daļas vai līdzvērtīga standarta detaļas. Pretējā gadījumā var tikt negatīvi ietekmēts jūsu automobiļa sniegums un gaisa spilvenu izmešana sadursmes gadījumā.

Drošības spilvenu piepūšanās nosacījumi

Priekšējie drošības spilveni (ja ir aprīkojumā)

Priekšējie drošības spilveni ir paredzēti tam, lai piepūstos priekšējās sadursmes gadījumā atkarībā no trieciena spēka, ātruma vai leņķa.

Sānu drošības spilveni un sānu galvas aizsardzības drošības spilveni (ja ir aprīkojumā)

Sānu un aizkarveida drošības spilvenu konstrukcija veidota tā, lai gadījumā, ja sānu sadursmes sensori konstatē sadursmi, spilveni piepūstos atkarībā no trieciena spēka, ātruma un leņķa.

Lai gan priekšējie drošības spilveni (vadītāja un priekšējā pasažiera drošības spilveni) ir konstruēti tā, lai piepūstos tikai frontālas sadursmes gadījumā, tie var piepūsties arī citādu sadursmju gadījumā, ja priekšējie sadursmes sensori konstatē pietiekamu trieciena spēku. Sānu un aizkarveida drošības spilvenu konstrukcija veidota tā, lai spilveni piepūstos tikai sāniskas sadursmes gadījumā, tomēr tie var piepūsties arī citādu sadursmju gadījumā, ja sānu trieciena sensori konstatē pietiekamu triecienu.

Drošības spilveni var aktivizēties, ja automobiļa šasiju ietekmē bedres vai šķēršļi uz sliktas kvalitātes ceļiem. Braucot pa sliktas kvalitātes ceļu vai uz virsmām, kas nav paredzētas automašīnu satiksmei, brauciet uzmanīgi, lai novērstu nejaušu drošības spilvenu aktivizēšanu.

Nosacījumi, pie kuriem drošības spilveni netiek aktivizēti

  • Dažos zema ātruma sadursmes gadījumos drošības spilveni var netikt aktivizēti. Drošības spilveni nav paredzēti tam, lai šādos gadījumos piepūstos, jo tie var nesniegt būtisku papildu aizsardzību līdzās drošības siksnām šādās sadursmēs.

  • Drošības spilvenu konstrukcija neļauj tiem piepūsties aizmugurējas sadursmes gadījumā, jo trieciena spēks tādā gadījumā pārvieto sēdētājus uz aizmuguri. Tādā gadījumā piepūsti drošības spilveni nespētu būt efektīvi.

  • Priekšējie drošības spilveni var nepiepūsties sānu sadursmes laikā, jo braucēji pārvietojas sadursmes virzienā, līdz ar to sānu trieciena gadījumā priekšējo drošības spilvenu aktivizēšana nesniegtu papildu aizsardzību.

    Tomēr sānu un aizkarveida drošības spilveni var piepūsties atkarībā no trieciena spēka, automobiļa ātruma un trieciena leņķa.

  • Ja automašīna piedzīvo sadursmi slīpā leņķī, trieciena spēks var pārvietot braucējus virzienā, kurā drošības spilveni nespēj sniegt papildu aizsardzību, līdz ar to sensori var neaktivizēt drošības spilvenus.

  • Tieši pirms trieciena vadītāji bieži spēcīgi bremzē. Šāda spēcīga bremzēšana izraisa automobiļa priekšējās daļas pazemināšanos, izraisot tās pakļūšanu zem automobiļa ar lielāku klīrensu. Šādas sadursmes gadījumā drošības spilveni var nepiepūsties, jo sensoru konstatētie palēnināšanās spēki var būt pārāk vāji.

  • Vairumā apgāšanās gadījumu drošības spilveni nepiepūšas, pat ja transportlīdzeklis ir aprīkots ar sānu drošības spilveniem un aizkarveida drošības spilveniem.

    PIEZĪME

    Tomēr sānu un/vai aizkarveida drošības spilveni var piepūsties, ja automobilis apgāžas sānu trieciena rezultātā, ja automobilis ir aprīkots ar sānu drošības spilveniem un aizkarveida drošības spilveniem.

  • Drošības spilveni var nepiepūsties, ja automobilis saduras ar priekšmetiem, piemēram, elektrības stabiem vai kokiem, ja trieciena punkts ir koncentrēts vienuviet, un sensori neuztver visu sadursmes spēku.