Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Automobiļa vadīšana > Bremžu sistēma > Bremzes ar pastiprinātāju

Bremzes ar pastiprinātāju

Jūsu automašīna ir aprīkota ar bremzēm ar pastiprinātāju, kas automātiski pielāgojas normālam lietošanas režīmam.

Gadījumā, ja bremzes ar pastiprinātāju zaudē jaudu noslāpuša dzinēja vai kāda cita iemesla dēļ, automobili joprojām ir iespējams apturēt, bremžu pedālim pieliekot lielāku spēku nekā parasti. Tomēr apstāšanās distance būs lielāka.

Ja dzinējs nedarbojas, rezerves bremžu jauda tiek daļēji patērēta katru reizi, kad tiek nospiests bremžu pedālis. Nespiediet bremžu pedāli, ja palīgsistēmas darbība ir pārtraukta.

Atkārtota bremžu pedāļa spiešana ir atļauta tikai tad, ja nepieciešams uzturēt stūrēšanas sniegumu uz slidena ceļa seguma.

PIEZĪME
  • Nospiežot bremžu pedāli noteiktos braukšanas vai laika apstākļos, jūs varat redzēt, kā jūsu automašīna izdod čīkstēšanas vai citus trokšņus. Tas nav darbības bremžu traucējums, bet gan normāls stāvoklis.

  • Braucot pa ceļu, uz kura tiek lietotas atkausēšanas ķimikālijas, automobilis var radīt bremžu troksni vai riepu pārmērīgu noberšanos šādu atkausēšanas ķīmisko vielu dēļ. Jums vajadzētu papildus iedarbināt bremzes, lai drošā satiksmē varētu noņemt bremžu diska un kluča atkausēšanas ķimikālijas.

BRĪDINĀJUMS

Bremzes

  • Braukšanas laikā neturiet kāju uz bremžu pedāļa. Tas izraisa nenormāli augstu bremžu temperatūru, pārmērīgu bremžu uzliku un disku nodilšanu un palielinātu apstāšanās attālumu.

  • Braucot lejā par garu vai stāvu nogāzi, pārslēdziet uz zemāku pārnesumu un izvairieties no nepārtrauktas bremžu lietošanas. Nepārtraukta bremžu pedāļa nospiešana izraisa bremžu pārkaršanu, turklāt var uz laiku izraisīt bremžu snieguma zudumu.

  • Slapjas bremzes var ierobežot automobiļa spēju droši samazināt ātrumu; turklāt automobilis var novirzīties uz vienu pusi, kad bremzes tiek aktivizētas. Viegla bremzēšana parādīs vai tās tikušas šādā veidā ietekmētas. Obligāti pārbaudiet bremzes šādā veidā pēc braukšanas caur dziļu ūdeni. Lai izžāvētu bremzes, viegli tās piespiediet, vienlaicīgi uzturot drošu ātrumu, braucot uz priekšu, līdz bremžu sniegums normalizējas.

  • Pirms braukšanas vienmēr pārliecinieties par bremžu un akseleratora pedāļa pozīciju. Ja nepārliecināties par bremžu un akseleratora pedāļa pozīciju pirms braukšanas, jūs varat bremžu pedāļa vietā nospiest akseleratoru. Tas var izraisīt nopietnu negadījumu.

Bremžu atteices gadījumā

Ja darba bremzes nedarbojas, automobilim atrodoties kustībā, ārkārtas apstāšanos varat veikt ar stāvbremzi. Bremzēšanas ceļš tomēr būs daudz lielāks nekā parasti.

BRĪDINĀJUMS

Stāvbremze

Stāvbremzes aktivizēšana, automobilim pārvietojoties normālā ātrumā, var izraisīt pēkšņu kontroles zaudēšanu pār automobili. Ja automobiļa apturēšanai jāizmanto stāvbremze, lietojiet to ļoti piesardzīgi.

Diska bremžu nodiluma indikators

Jūsu automobilim ir disku bremzes.

Ja bremžu diski ir nodiluši un ir nepieciešami jauni bremžu diski, atskanēs augstas frekvences brīdinošas skaņas no priekšējām vai aizmugurējām bremzēm. Šī skaņa var izskanēt un apklust, vai tā var izskanēt katru reizi, kad nospiežat bremžu pedāli.

BRĪDINĀJUMS

Bremžu nodilums

Šī bremžu nodiluma skaņa nozīmē, ka jūsu automobilim nepieciešama apkope. Ja ignorēsit šo skaņas brīdinājumu, galu galā tiks zaudēta bremžu veiktspēja, kas var izraisīt nopietnu negadījumu.

UZMANĪBU
  • Lai izvairītos no dārga bremžu remonta, neturpiniet braukt ar nodilušiem bremžu klučiem.

  • Obligāti nomainiet priekšējos vai aizmugurējos bremžu diskus pa pāriem.

PIEZĪME

Pat normālos braukšanas apstākļos uz riteņiem var uzkrāties bremžu putekļi. Neliels putekļu daudzums ir neizbēgams, jo bremzes nodilst, un tas izraisa troksni bremzējot.

Aizmugurējās trumuļa bremzes (ja ir aprīkojumā)

Aizmugurējām trumuļa bremzēm nav nodiluma indikatoru. Tāpēc, ja dzirdat aizmugurējo bremžu berzes troksni, pārbaudiet aizmugurējo bremžu uzlikas. Tāpat pārbaudiet aizmugurējās bremzes ikreiz, kad tiek nomainītas vai rotētas riepas un kad tiek nomainītas priekšējās bremzes.