Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Rīcība ārkārtas situācijā > Ārkārtas iedarbināšana > Iedarbināšana no ārēja avota

Iedarbināšana no ārēja avota

Iedarbināšana no ārēja avota var būt bīstama, ja to neveic pareizi. Lai izvairītos no ievainojumiem vai automobiļa vai akumulatora bojājumiem, veiciet tālāk norādītās darbības automobiļa iedarbināšanai no ārēja avota. Ja jums ir šaubas, mēs iesakām to veikt servisa tehniķim vai automobiļu vilkšanas dienestam.

UZMANĪBU

Izmantojiet tikai 12 voltu ārējās barošanas sistēmu. Izmantojot 24 voltu barošanas avotu (vai nu divus 12 voltu akumulatorus sērijā vai 24 voltu motora ģeneratora komplektu), jūs varat pilnībā sabojāt 12 voltu iedarbināšanas motoru, aizdedzes sistēmu un citas elektriskās detaļas.

BRĪDINĀJUMS

Akumulators

Nekad nemēģiniet pārbaudīt akumulatora elektrolīta līmeni, jo tas var izraisīt akumulatora plīšanu vai eksplodēšanu, radot nopietnus ievainojumus.

BRĪDINĀJUMS

Akumulators

  • Nodrošiniet, lai akumulatora tuvumā nerastos liesmas vai dzirksteles. Akumulators rada ūdeņraža gāzi, kas liesmas vai dzirksteļu ietekmē var eksplodēt.

    Ja šie norādījumi netiek rūpīgi ievēroti, tas var radīt smagus miesas bojājumus un automobiļa bojājumus! Ja neesat pārliecināts, kā ievērot šo procedūru, vērsieties pēc kvalificēta pakalpojumu sniedzēja. Automobiļu akumulatori satur sērskābi. Tā ir indīga un ļoti kodīga. Iedarbinot automobili ar cita automobiļa palīdzību, valkājiet aizsargbrilles un uzmanieties, lai skābe nenonāktu uz jūsu drēbēm, ādas vai automobiļa.

  • Nemēģiniet iedarbināt automobili ar cita automobiļa palīdzību, ja tukšais akumulators ir sasalis vai ja elektrolīta līmenis ir zems; akumulators var plīst vai eksplodēt.

  • Nepieļaujiet (+) un (–) savienojošo kabeļu saskaršanos. Tā var izraisīt dzirksteles.

  • Ja mēģināt iedarbināt ar cita automobiļa palīdzību, kad akumulators ir izlādējies vai sasalis, akumulators var plīst vai sprāgt.

Iedarbināšanas no ārēja avota kārtība

  1. Pārliecinieties, ka pieslēdzamais akumulators ir 12 voltu un tā negatīvā spaile ir zemēta.

  2. Ja pieslēdzamais akumulators atrodas citā automobilī, neļaujiet automobiļiem saskarties.

  3. Izslēdziet visas nevajadzīgās elektriskās slodzes.

  4. Savienojiet savienojošos kabeļus precīzi tādā secībā, kāda parādīta ilustrācijā. Vispirms pievienojiet vienu pieslēdzamā vada galu izlādētā akumulatora pozitīvajai spailei (1), tad pievienojiet otru galu palaišanas akumulatora pozitīvajai spailei (2).

    Savienojiet otra savienojošā kabeļa vienu galu ar pieslēdzamā akumulatora negatīvo spaili (3) un otru galu ar cietu, nekustīgu metāla punktu (piemēram, dzinēja pacelšanas ierīci), kas atrodas tālāk no akumulatora (4). Nepievienojiet to nevienai daļai vai tuvumā kādai daļai, kas kustas, kad dzinējs ir iedarbināts.

    Savienojošie kabeļi nedrīkst pieskarties nekam citam, kā tikai pareizajām akumulatora vai zemējuma spailēm. Nenoliecieties pāri akumulatoram savienojumu veikšanas laikā.

    UZMANĪBU

    Akumulatora kabeļi

    Nesavienojiet pieslēdzamā akumulatora negatīvās spailes savienojošo kabeli ar tukšā akumulatora negatīvo spaili. Tas var izraisīt tukšā akumulatora pārkaršanu un plaisāšanu, kā arī akumulatora skābes noplūdi.

    Savienojiet uzlādes vada vienu galu ar pieslēdzamā akumulatora negatīvo spaili un otru galu ar metāla punktu, kas atrodas tālāk no akumulatora.

  5. Iedarbiniet transportlīdzekļa dzinēju ar pieslēdzamo akumulatoru un ļaujiet tam darboties ar 2000 apgriezieniem minūtē, pēc tam iedarbiniet transportlīdzekļa dzinēju ar tukšo akumulatoru.

Ja akumulatora izlādēšanās cēlonis nav skaidrs, veiciet automobiļa pārbaudi profesionālā remontdarbnīcā. Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.