Meklēt tikai pēc nosaukuma
Sākums > Automobiļa vadīšana > Piekabes vilkšana > Braukšana ar piekabi

Braukšana ar piekabi

Piekabes vilkšanai nepieciešama zināma pieredze. Pirms braukšanas uz ceļa, iepazīstieties ar savu piekabi. Pierodiet pie manevru veikšanas un bremzēšanas kopā ar piekabes papildu svaru. Turklāt vienmēr atcerieties, ka jūsu automobilis ir kļuvis daudz garāks un nespēj reaģēt tik ātri kā parasti.

Pirms braukšanas uzsākšanas pārbaudiet piekabes sakabi un platformu, drošības ķēdes, elektriskos savienojumus, gaismas, riepas un spoguļa pozīciju. Ja piekabei ir elektriskās bremzes, sāciet pārvietoties ar automobili un piekabi un pēc tam ar roku iedarbiniet piekabes bremžu regulatoru, lai pārliecinātos, ka bremzes darbojas. Tā varat vienlaicīgi pārbaudīt elektrības savienojumu.

Ceļojuma laikā ik pa laikam pārbaudiet, vai krava ir droši nostiprināta un vai piekabes lukturi un bremzes darbojas.

Funkcijas ierobežojumi (Smartstream G1.0 T-GDi)

Piekabes vilkšanas režīma ierobežojumi, lai novērstu pārkaršanu

Ja piekabes vilkšanas laikā tiek attēlots iepriekšminētais brīdinājuma ziņojums, lai novērstu dzinēja/transmisijas pārkaršanu, var tikt ierobežota jauna vai arī var nebūt pieejama manuālā transmisija.

  • Parādīšanās stāvoklis

    • Braucot noteiktā slīpumā vai velkot piekabi, attiecīgā brīža griezes momenta vērtība ir augstāka par iestatīto. (Noteikts vilkšanas režīms)

    • Kad atmosfēras spiediens ir zemāks nekā noteikti apstākļi. (Lielā augstumā)

    • Ja motoreļļas, dzesēšanas šķidruma un āra temperatūra ir augstāka par iestatīto vērtību. (Noteikts dzinēja telpas termiskais bojājums)

  • Parādīšanās beigu stāvoklis

    • Ja iestatītais griezes moments ir zemāks nekā sākuma stāvoklī.

    • Ja motoreļļas, dzesēšanas šķidruma un āra temperatūra ir zemāka par iestatīto vērtību.

    • Ja atmosfēras spiediens ir augstāks nekā noteikti apstākļi.

Distances ievērošana

Ieturiet vismaz divreiz lielāku attālumu no priekšā braucošā transportlīdzekļa, salīdzinājuma ar braukšanu bez piekabes. Tādējādi var vieglāk izvairīties no situācijām, kurās nepieciešama pēkšņa bremzēšana un pēkšņi pagriezieni.

Apdzīšana

Velkot piekabi, nepieciešams lielāks attālums apdzīšanas veikšanai. Turklāt, ņemot vērā palielināto automobiļa garumu, jums būs par ievērojami lielāku attālumu jāapdzen attiecīgais transportlīdzeklis, pirms jūs varēsiet atgriezties savā joslā.

Braukšana atpakaļgaitā

Ar vienu roku turiet stūres apakšdaļu. Tad, lai pārvietotu piekabi pa kreisi, vienkārši pārvietojiet roku pa kreisi. Lai pārvietotu piekabi pa labi, pārvietojiet roku pa labi. Atpakaļgaitā vienmēr brauciet lēnām un, ja iespējams, lūdziet, lai kāds jums dod norādes.

Pagriezienu veikšana

Izbraucot pagriezienu ar piekabi, veiciet platāku pagriezienu nekā parasti. Tādējādi varēsiet izvairīties no iespējas, ka piekabe saduras ar ceļa malu, apmali, ceļazīmēm, kokiem vai citiem priekšmetiem. Izvairieties no saraustītām vai pēkšņām kustībām. Aktivizējiet signālus agrāk nekā parasti.

Virzienrādītāji, velkot piekabi

Velkot piekabi, jūsu automobilim ir nepieciešams cits pagrieziena signāls un papildu vadojums. Zaļās bultas uz instrumentu paneļa mirgos katru reizi, kad signalizēsiet par pagriezienu vai joslas maiņu. Ja piekabes gaismas ir pareizi pievienotas, arī tās mirgos, lai brīdinātu citus braucējus par veicamo pagriezienu, joslas maiņu vai apstāšanos.

Velkot piekabi, zaļās bultas jūsu instrumentu panelī mirgos, veicot pagriezienu, arī tad, ja piekabes spuldzes ir izdegušas. Tādēļ jums var likties, ka vadītāji aiz jums redz jūsu signālus, lai gan tā nav. Ir svarīgi ik pa laikam pārbaudīt, vai piekabes spuldzes darbojas. Tāpat nepieciešams pārbaudīt lukturus katru reizi, kad atvienojat vai pievienojat vadus.

Nepievienojiet piekabes apgaismojuma sistēmu tieši pie automobiļa apgaismojuma sistēmas. Izmantojiet tikai ražotāja apstiprinātu piekabes vadojumu.

Ļaujiet, lai jums vadojuma iekari palīdz uzstādīt profesionālā remontdarbnīcā. Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.

BRĪDINĀJUMS

Neapstiprinātas piekabes vadojuma iekares izmantošana var izraisīt bojājumus automobiļa elektriskajai sistēmai un/vai traumas cilvēkam.

Piekabes gaismu pieslēguma konstatēšana

Šī funkcija darbojas tikai ar oriģinālajiem piederumiem (vilkšanas āķi un vadojuma iekari), kas atpazīst, kad ir pievienota piekabe, un sekojoši informē automobiļa sistēmas.

Piekabes atpazīšana darbojas šādi: kad iesprausta piekabes kontaktligzda, vai nu jānospiež bremžu pedālis vai jāieslēdz virzienrādītāja signāllampiņas, un tad elektroniskās vadības bloks konstatēs piekabi pēc piekabes gaismu patērētās elektrības un informēs automobiļa sistēmas. Kad piekabe tiek atvienota, atkal jānospiež bremžu pedālis vai jāieslēdz virzienrādītāja signāllampiņas, lai vadības bloks varētu konstatēt, ka piekabes gaismas vairs nepatērē elektrību, un palīgsistēmas, kas tika izslēgtas, atkal ieslēgsies automātiski.

Vadītāja pienākums ir nodrošināt, lai visi elektriskie savienojumu darbotos un pirms vilkšanas un tās laikā strādātu visas piekabes gaismas. Jums jāveic manuālas pārbaudes.

UZMANĪBU

Izmantojiet tikai oriģinālos elektriskos savienojumus. Nemēģiniet patvaļīgi satīt vai pa tiešo savienot piekabes elektroinstalāciju ar jebkādiem citiem paņēmieniem. Šāda rīcība var sabojāt automobiļa elektrosistēmu, kā rezultātā tā nedarbosies.

Braukšana pa nogāzi

Pirms braukšanas lejā pa garu vai stāvu nogāzi, samaziniet ātrumu un pārslēdzieties uz zemāku pārnesumu. Ja neizmantosiet zemāku pārnesumu, iespējams, ka jums būs jālieto bremzes tik intensīvi, ka tās var uzkarst un pārstāt efektīvi darboties.

Braucot augšā pa garu nogāzi, pārslēdzieties uz zemāku pārnesumu un samaziniet ātrumu līdz apmēram 70 km/h, lai samazinātu iespēju, ka var pārkarst dzinējs un transmisija.

Ja jūsu piekabe sver vairāk nekā maksimālais piekabes svars bez noslogotām piekabes bremzēm un jums ir automātiskā/dubultā sajūga transmisija, velkot piekabi, jums jābrauc ar pārnesumu D (braukšana).

Braukšana ar automobili pārnesumā D (braukšana), kad velkat piekabi, līdz minimumam tiks samazināta siltuma uzkrāšanās, un pagarināsies transmisijas ekspluatācijas laiks.

UZMANĪBU
  • Velkot piekabi uz stāvas nogāzes (pārsniedz 6%), pievērsiet uzmanību dzinēja dzeses šķidruma mērierīcei, lai pārliecinātos, ka dzinējs nepārkarst. Ja dzesēšanas šķidruma mērierīces adata pārvietojas pāri ciparnīcai virzienā “H (KARSTS) (vai 130 °C/260 °F)”, nobrauciet no ceļa un apstājieties, tiklīdz to var droši izdarīt, un ļaujiet dzinējam darboties tukšgaitā, līdz tas atdziest. Kad dzinējs ir pietiekami atdzisis, varat braukt tālāk.

  • Jums ir jāizlemj, kādu braukšanas ātrumu izmantot, atkarībā no piekabes svara un slīpuma augšā pa nogāzi, lai samazinātu dzinēja un transmisijas pārkaršanas iespēju.

  • Ja dzinējs pārkarsis (tostarp, ja dzinēja dzesēšanas šķidruma temperatūras rādītājs atrodas “H”), ieslēdzas drošais aizsardzības režīms. Šajā gadījumā braukšanas ātrumu var automātiski ierobežot, lai aizsargātu dzinēju, kas nozīmē, ka braukšanas ātrums tiks samazināts, pat ja tiks spiests akseleratora pedālis.

  • Automobiļiem, kas aprīkoti ar dubultā sajūga transmisiju, velkot piekabi pa stāviem ceļiem, var pārkarst transmisijas sajūgs.

    Ja sajūgs ir pārkarsis, ieslēdzas drošas aizsardzības režīms. Ja ieslēdzas drošas aizsardzības režīms uz instrumentu paneļa ar pīkstošu skaņu mirgo pārnesuma pozīcijas indikators.

    Šajā laikā LCD ekrānā tiks attēlots brīdinājuma ziņojums, un braukšana var būt nevienmērīga. Ja jūs ignorējat šo brīdinājumu, braukšanas apstākļi var pasliktināties.

    Lai atgrieztos parastā braukšanas stāvoklī, apturiet automobili uz līdzena ceļa un pirms kustības atsākšanas dažas minūtes nospiediet kājbremzi.

Novietošana stāvēšanai nogāzēs

Kopumā nav ieteicams novietot automobili stāvēšanai nogāzē, ja tai ir pievienota piekabe. Cilvēki var tikt nopietni vai nāvējoši ievainoti, un negaidītas nobraukšanas no nogāzes gadījumā var tikt bojāts gan automobilis, gan piekabe.

BRĪDINĀJUMS

Novietošana stāvēšanai nogāzē

Automobiļa novietošana nogāzē ar pievienotu piekabi var izraisīt nopietnas traumas vai nāvi, ja piekabe zaudē savienojumu.

Tomēr, ja ir absolūti nepieciešams novietot piekabi stāvēšanai nogāzē, rīkojieties, kā aprakstīts tālāk.

  1. Novietojiet automobili stāvvietā. Pagrieziet stūri ceļa malas virzienā (pa labi, braucot lejā pa kalnu, pa kreisi, braucot augšā pa kalnu).

  2. Ja automobilim ir manuālā transmisija, ieslēdziet to neitrālā pārnesumā. Ja automobilim ir automātiskā/dubultā sajūga transmisija, ieslēdziet to pārnesumā P (stāvēšana).

  3. Aktivizējiet stāvbremzi un izslēdziet automobili.

  4. Novietojiet riteņu ķīļus zem piekabes riteņiem virzienā lejup pa nogāzi.

  5. Iedarbiniet automobili, turiet nospiestu bremžu pedāli, pārslēdzieties uz neitrālo pārnesumu, atlaidiet stāvbremzi un lēnām atlaidiet bremžu pedāli, līdz ķīļi pilnībā uzņem slodzi.

  6. No jauna aktivizējiet bremzes, no jauna aktivizējiet stāvbremzi un manuālajai transmisijai pārslēdziet pārnesumu pozīcijā R (atpakaļgaita), automātiskai/dubultā sajūga transmisijai — pozīcijā P (stāvēšana).

  7. Izslēdziet automobili un atlaidiet automobiļa bremzes, tomēr atstājiet stāvbremzi ieslēgtu.

BRĪDINĀJUMS

Stāvbremze

Ja stāvbremze nav stingri iedarbināta, no automobiļa izkāpt var būt bīstami.

Ja atstājat dzinēju darbojamies, automobilis var pēkšņi sākt pārvietoties. Tas var izraisīt nopietnas vai nāvējošas traumas jums vai citiem.

Kad esat gatavs braukšanai pēc automobiļa novietošanas nogāzē
  1. Kad manuālajai transmisijai pārnesums ieslēgts neitrālā pozīcijā vai automātiskajai/dubultā sajūga transmisijai – pozīcijā P (stāvēšana), nospiediet bremžu pedāli un turiet to nospiestu, vienlaicīgi veicot tālāk norādītās darbības:

    • Iedarbiniet dzinēju.

    • Pārslēdzieties pārnesumā un

    • Atlaidiet stāvbremzi.

  2. Lēnām noņemiet kāju no bremžu pedāļa.

  3. Brauciet lēnām, līdz piekabe ir attālinājusies no ķīļiem.

  4. Apstājieties, un lūdziet, lai kāds paņem un uzglabā ķīļus.