Stāvbremze
Stāvbremzes aktivizēšana

Lai aktivizētu stāvbremzi, vispirms nospiediet kājbremzi un pēc tam paceliet stāvbremzes sviru uz augšu, cik tālu vien iespējams.
Turklāt, novietojot transportlīdzekli stāvvietā slīpumā, automašīnām ar mehānisko transmisiju ieteicams pārslēgt pārslēgšanas sviru zemākā pārnesumā vai automašīnām ar automātisko/dubultā sajūga transmisiju — pozīcijā P (stāvēšana).

-
Braukšana ar iedarbinātu stāvbremzi izraisa pārmērīgu bremžu kluču un bremžu rotoru nodilumu.
-
Neiedarbiniet stāvbremzi transportlīdzekļa kustības laikā, izņemot ārkārtas situāciju. Tas var sabojāt automobiļa sistēmu un apdraudēt braukšanas drošību.
Stāvbremzes atlaišana

Lai atbrīvotu stāvbremzi, vispirms nospiediet kājbremzi un viegli paceliet stāvbremzes sviru uz augšu. Pēc tam nospiediet atbrīvošanas pogu (1) un, turot pogu nospiestu, nolaidiet stāvbremzes sviru (2).
Ja stāvbremze neatbrīvojas vai ja tā netiek atlaista pilnībā, veiciet sistēmas pārbaudi profesionālā remontdarbnīcā. Kia iesaka apmeklēt pilnvarotu Kia izplatītāju/servisa partneri.
-
Ja jūsu transportlīdzeklis ir aprīkots ar automātisko/dubultā sajūga transmisiju, neļaujiet automašīnai ļoti lēni virzīties uz priekšu. Lai izvairītos no ļoti lēnas virzības uz priekšu, kad automašīna ir apturēta, turiet kāju stingri uz bremžu pedāļa.
-
Rīkojieties piesardzīgi, novietojot automobili stāvēšanai kalnā. Stingri ieslēdziet stāvbremzi un pārslēdziet pārslēgšanas sviru pozīcijā P (automātiskā/dubultā sajūga transmisija) vai pirmajā vai atpakaļgaitas pārnesumā (manuālā transmisija). Ja jūsu automobilis ir vērsts uz leju, pagrieziet priekšējos riteņus apmales virzienā, palīdzot noturēt automobili, lai tas neripotu. Ja jūsu automobilis ir vērsts uz augšu, pagrieziet priekšējos riteņus prom no apmales, palīdzot noturēt automobili, lai tas neripotu. Ja nav apmales vai citu apstākļu dēļ ir nepieciešams novērst automobiļa ripošanu, nobloķējiet riteņus.
-
Dažos gadījumos stāvbremze var sasalt aktivizētā stāvoklī. Tā var notikt tad, ja aizmugurējo bremžu tuvumā uzkrājas sniegs vai ledus vai ja bremzes ir slapjas. Ja pastāv risks, ka stāvbremze var sasalt, ieslēdziet to tikai uz laiku, kamēr pārslēdzat transmisijas pārslēgšanas sviru pozīcijā P (automātiskā/dubultā sajūga transmisija) vai pirmajā vai atpakaļgaitā (manuālā transmisija) un nobloķējiet aizmugurējos riteņus, lai transportlīdzeklis nevarētu ripot. Tad atlaidiet stāvbremzi.
-
Nemēģiniet noturēt automobili uz nogāzes, spiežot akseleratora pedāli. Tas var izraisīt transmisijas pārkaršanu. Vienmēr izmantojiet bremžu pedāli vai stāvbremzi.

-
Lai novērstu nejaušu kustību automobiļa stāvēšanas un atstāšanas laikā, neizmantojiet pārnesumu pārslēgšanas sviru stāvbremzes vietā. Aktivizējiet stāvbremzi UN pārliecinieties, ka ar automātisko/dubultā sajūga transmisiju aprīkotiem automobiļiem pārnesumu pārslēgšanas svira droši atrodas pozīcijā P (stāvēšana).
-
Nekad neļaujiet nevienam, kas nepazīst automobili, pieskarties stāvbremzei. Ja stāvbremze tiek atlaista nejauši, pastāv smagu traumu risks.
-
Novietojot jebkuru automobili stāvēšanai, stāvbremzei jābūt pilnībā aktivizētai, lai novērstu nejaušu automobiļa pārvietošanos, kas var izraisīt traumas pasažieriem vai gājējiem.

Pārbaudiet bremžu brīdinājuma lampiņas darbību, pagriežot aizdedzes slēdzi vai DZINĒJA IEDARBINĀŠANAS/APTURĒŠANAS pogu ieslēgtā pozīcijā (neiedarbinot dzinēju). Šī lampiņa iedegas, kad stāvbremze tiek aktivizēta un aizdedzes slēdzis vai DZiINĒJA IEDARBINĀŠANAS/APTURĒŠANAS poga ir pozīcijā START vai ON (ieslēgts).
Pirms braukšanas pārliecinieties, ka stāvbremze ir pilnībā atlaista un bremžu brīdinājuma lampiņa nedeg.
Ja bremžu brīdinājuma lampiņa joprojām deg, kad stāvbremze ir atlaista un dzinējs darbojas, tas norāda, ka iespējami bremžu sistēmas darbības traucējumi. Nepieciešams nekavējoties pievērst uzmanību šai problēmai.
Ja iespējams, nekavējoties pārstājiet braukt ar automašīnu. Ja tas nav iespējams, brauciet ļoti uzmanīgi un turpiniet braukt tikai tik ilgi, cik nepieciešams, lai nokļūtu vietā, kur automobili var droši novietot, vai līdz remontdarbnīcai.