Drošinātāji




* Kreisā puse: Normāls, Labā puse: Pārdedzis
Drošinātāji aizsargā automobiļa elektrisko sistēmu no elektriskās pārslodzes izraisītiem bojājumiem.
Automobilim ir 2 (vai 3) drošinātāju paneļi; viens no tiem atrodas vadītāja puses panelī, otrs atrodas dzinēja nodalījumā netālu no akumulatora.
Ja kāds no automobiļa lukturiem, piederumiem vai vadības elementiem nedarbojas, pārbaudiet attiecīgās shēmas drošinātāju. Ja drošinātājs ir izdedzis, elements drošinātāja iekšpusē būs izkusis.
Ja elektriskā sistēma nedarbojas, vispirms pārbaudiet drošinātāju paneli vadītāja pusē.
Pirms izdeguša drošinātāja nomaiņas, atvienojiet negatīvo akumulatora kabeli.
Drošinātāji vienmēr jānomaina ar tādas pašas nominālās vērtības drošinātāju.
Ja nomaiņas drošinātājs arī izdeg, tas norāda uz elektriskās sistēmas problēmu. Nelietojiet attiecīgo sistēmu un nekavējoties sazinieties ar profesionālu autoservisu. Kia iesaka konsultēties ar pilnvarotu Kia izplatītāju / servisa partneri.
Tiek lietoti trīs dažādu veidu drošinātāji: iespraužamā tipa zemam strāvas stiprumam, kastenes tipa, un vairāku drošinātāju komplekti augstam strāvas stiprumam.

Drošinātāja nomaiņa
-
Drošinātāju drīkst nomainīt tikai ar tādas pašas nominālās vērtības drošinātāju.
-
Augstākas kapacitātes drošinātājs var izraisīt bojājumus vai pat aizdegšanos.
-
Nekad neuzstādiet vadu vai alumīnija foliju īsta drošinātāja vietā — pat ne kā pagaidu variantu. Tas var izraisīt nopietnus bojājumus vadiem, kā arī iespējamu aizdegšanos.
-
Patvaļīgi nepārveidojiet automobiļa elektroinstalāciju un nepievienojiet tai citus elementus.

Nelietojiet skrūvgriezi vai jebkādu citu metāla priekšmetu, lai izņemtu drošinātājus, jo tādējādi var izraisīt īssavienojumu un sistēmas bojājumus.

-
Nomainot drošinātāju, izslēdziet aizdedzi “OFF” un izslēdziet visu elektrisko ierīču slēdžus, tad noņemiet akumulatora (-) spaili.
-
Faktiskais uzstādītā drošinātāja/releja paneļa marķējums var atšķirties.

-
Nomainot drošinātāju vai releju pret jaunu, pārliecinieties, vai jaunais drošinātājs vai relejs cieši pieguļ fiksatoriem. Nepietiekami nostiprināts drošinātājs vai relejs var izraisīt automobiļa vadu un elektrisko sistēmu bojājumus un pat aizdegšanos.
-
Nenoņemiet drošinātājus, relejus un spailes, kas ir piestiprināti ar skrūvēm vai uzgriežņiem. Drošinātāji, releji un spailes var būt nepilnīgi nostiprināti, un tas var izraisīt iespējamu aizdegšanos. Ja ar skrūvēm vai uzgriežņiem piestiprinātie drošinātāji, releji un spailes ir izdeguši, sazinieties ar profesionālu remontdarbnīcu. Kia iesaka konsultēties ar pilnvarotu Kia izplatītāju / servisa partneri.
-
Drošinātāja/releja spailēs drīkst ievietot tikai drošinātājus vai relejus un nekādā gadījumā citus objektus, kā, piemēram, piedziņas ierīci vai vadus. Tādējādi var rasties kontaktu kļūme un sistēmas darbības traucējumi.
-
Neievietojiet skrūvgriežus vai pēcpārdošanas instalāciju spailē, kas paredzēta tikai drošinātājam un relejiem. Kontakta atteices dēļ elektriskā sistēma un automobiļa salona elektroinstalācija var tikt bojāta vai izdegt.
-
Ja jūs pievienojat vadu aizmugurējam lukturim vai ievietojat lampiņu, kas pārsniedz noteikto jaudu piekabju utt. uzstādīšanai, iekšējā sadales kārba var izdegt.

Vizuāli pārbaudiet, vai akumulatora vāciņš ir droši aizvērts. Ja akumulatora vāciņš nav droši aizvērts, sistēma var iekļūt mitrums un sabojāt elektriskās komponentes.

Modernizējot aprīkojumu, pašrocīgi uzstādīta elektroinstalācija ir aizliegta
Pašrocīgi uzstādītu vadu izmantošana transportlīdzeklī var radīt briesmas, kas saistītas ar kļūmi un transportlīdzekļa darbības bojājumiem.
Pašrocīgi uzstādītu vadu izmantošana, jo īpaši modernizējot informācijas un izklaides vai zādzības signalizācijas sistēmu, tālvadības pulti, automašīnas tālruni vai radio, var sabojāt transportlīdzekli vai izraisīt ugunsgrēku.

Pārbūve ir aizliegta
Nemēģiniet nekādā veidā transportlīdzekli pārveidot. Tas ir nelikumīgi un var ietekmēt transportlīdzekļa darbību, izturību un drošību. Garantija netiek nodrošināta arī pārbūves radītajām problēmām.
Ņemiet vērā drošības problēmas, kas rodas, pārveidojot transportlīdzekli ar neatļautām elektroierīcēm (lukturiem, melno kasti, elektroiekārtām, diagnostikas ierīci, sakaru ierīci utt.). Tas var izraisīt transportlīdzekļa darbības traucējumus, elektroinstalācijas bojājumus, akumulatora izlādi, savienotāja bojājumus vai ugunsgrēku.

Brīdinājums attiecībā uz logu tonējumu
Logu tonējums (it īpaši metāla plēve) var izraisīt sakaru traucējumus vai sliktu radio uztveri, kā arī automātiskas apgaismojuma sistēmas kļūmes sakarā ar pārmērīgām apgaismojuma izmaiņām automobiļa salonā. Izmantotais šķīdums var arī iekļūt elektriskajās, elektroniskajās ierīcēs, izraisot traucējumus un atteici.