Пошук тільки за назвою
Головна сторінка > Системи безпеки вашого автомобіля > Паски безпеки

Паски безпеки

Пасок безпеки призначено для охоплення тіла по скелету: він повинен охоплювати таз, грудну клітину й плечі до низу.

УВАГА
  • Для забезпечення максимальної безпеки потрібно користуватися пасками безпеки під час кожної поїздки автомобілем.

  • Паски безпеки найбільш ефективні, коли спинки сидінь перебувають у вертикальному положенні.

  • Дітей віком до 13 років включно треба перевозити на задньому сидінні, правильно пристебнувши їх пасками безпеки. Заборонено перевозити дітей на передньому пасажирському сидінні. Якщо на переднє сидіння потрібно посадити дитину віком старше 13 років, треба правильно пристебнути її та відсунути сидіння якомога далі назад.

  • Заборонено пропускати плечовий пасок безпеки під пахвою або за спиною. У разі неправильного розміщення плечовий пасок безпеки може спричинити тяжкі травми під час зіткнення. Плечовий пасок безпеки повинен проходити посеред плеча через ключицю.

  • Не варто розміщувати під паском безпеки крихкі предмети. У разі раптової зупинки або удару пасок безпеки може пошкодити їх.

  • Стежте, щоб пасок безпеки не перекручувався. Перекручений пасок безпеки не може виконувати свою функцію належним чином. У разі зіткнення такий пасок може врізатися в тіло. Стежте за тим, щоб стрічка паска була прямою й не перекручувалася.

  • Будьте уважні, щоб не пошкодити стрічку або кріплення паска. Якщо стрічку або кріплення паска пошкоджено, замініть їх.

  • Пасок безпеки призначено для охоплення тіла по скелету: він повинен охоплювати таз, грудну клітину й плечі до низу (залежно від конструкції паска); варто уникати розташування поясної частини паска на животі. Щоб паски безпеки виконували своє призначення, їх потрібно регулювати так, щоб вони були затягнуті якомога тугіше, але не спричиняли незручності.

    Недостатньо затягнутий пасок не може забезпечувати відповідного захисту.

    Стежте за тим, щоб не забруднити стрічку паска лаками, оліями, хімічними речовинами й особливо акумуляторною кислотою. Чистити пасок треба за допомогою м’якого мильного розчину. Якщо стрічка паска зносилася, забруднилася або пошкоджена, пасок треба замінити. Якщо пасок використовувався під час значного удару, треба замінити весь його вузол, навіть якщо на ньому немає видимих пошкоджень. Не варто користуватися пасками з перекрученими частинами. Кожен пасок безпеки призначений для одного пасажира; небезпечно пристібати пасок, перекинувши його через дитину, яка сидить на колінах у пасажира.

  • Користувач не повинен модифікувати або допрацьовувати конструкцію пасків безпеки таким чином, щоб пристосування для регулювання довжини пасків припинили натягувати паски або вузол паска безпеки неможливо було відрегулювати, щоб усунути провисання.

  • Під час пристібання паска безпеки стежте за тим, щоб не вставити замок у пряжку сусіднього паска. Це дуже небезпечно, оскільки внаслідок цього не забезпечується належний захист за допомогою паска безпеки.

  • Не треба відстібати пасок безпеки, а також відстібати й пристібати його під час руху автомобіля. Це може призвести до втрати контролю та смерті, тяжкої травми або пошкодження майна внаслідок інциденту.

  • Пристібаючи пасок безпеки, стежте за тим, щоб він не проходив по твердим або крихким предметам.

  • Перевіряйте, щоб у пряжці не було сторонніх предметів. Через них пасок може неправильно пристебнутися.