Пошук тільки за назвою
Головна сторінка > Технічне обслуговування > Догляд за зовнішнім виглядом > Догляд за екстер’єром

Догляд за екстер’єром

Загальні попередження щодо екстер’єру

Перш ніж використовувати будь-який хімічний миючий засіб або поліроль, прочитайте всі застереження на етикетці та дотримуйтесь інструкцій на ній.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Якщо припаркувати автомобіль поруч із вивіскою з нержавіючого матеріалу, споруди для захисту від вітру тощо, предмети зовнішньої пластикової обшивки (бампер, спойлер, декоративні елементи, фари, зовнішні дзеркала тощо) можуть пошкодитися сонячним промінням, відбитим від зовнішньої конструкції. Щоб зовнішня пластикова обшивка не пошкодилася, не паркуйте автомобіль поруч з об’єктами, які відбивають світло, або використовуйте спеціальний чохол. (Тип елементів зовнішньої обшивки, наприклад спойлера, залежить від моделі автомобіля).

Завершіть технічне обслуговування

Миття

Щоб захистити фарбу автомобіля від іржі й погіршення стану, мийте її ретельно й часто, не менше одного разу на місяць, теплою або холодною водою.

Якщо ви користуєтеся автомобілем для водіння бездоріжжям, його потрібно мити після кожної такої поїздки. Звертайте особливу увагу на накопичення солі, бруду, багна й інших сторонніх матеріалів. Підтримуйте чистоту й вільний прохід для дренажних отворів у нижніх частинах дверей і порогів. Комахи, смола, деревний сік, випорожнення птахів, промислове забруднення й подібні відкладення можуть пошкодити фарбу автомобіля, якщо їх не усунути негайно.

Навіть швидке промивання водою може не усунути їх цілковито. Можна використовувати м’яке мило, безпечне для використання на пофарбованих поверхнях. Після промивання ретельно змийте автомобіль теплою або холодною водою. Не дайте милу засохнути на фарбі.

УВАГА

Після миття автомобіля випробуйте гальма під час повільного руху, щоб перевірити, чи на них не подіяла вода. Якщо ефективність гальм погіршилася, висушіть гальма, злегка натискаючи на них під час повільного руху вперед.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
  • Не використовуйте жорстке мило, хімічні засоби очищення або гарячу воду й не мийте автомобіль на сонячному світлі або коли кузов автомобіля теплий.

  • Обережно мийте бічні вікна та інші заглибини (між дверми й кузовом, бічними вікнами й зовнішньою поверхнею) вашого автомобіля. Особливо в разі використання води під високим тиском: вода може потрапити через вікна й намочити салон усередині.

  • Щоб уникнути пошкодження пластмасових деталей, не застосовуйте для очищення хімічні розчинники або жорсткі засоби для очищення.

Миття під високим тиском
  • У разі використання пристроїв для миття під високим тиском зберігайте достатню дистанцію від автомобіля.

    Недостатня відстань або надмірний тиск можуть призвести до пошкодження компонентів або проникнення води.

  • Не спрямовуйте струмінь води під високим тиском безпосередньо на камеру, сенсори й суміжні зони. Удар унаслідок високого тиску може порушити роботу пристрою.

  • Не наближайте кінчик форсунки до пильовиків (гумових, включно з ущільнювачами, або пластмасових кришок) або з’єднувачів, оскільки контакт із водою під високим тиском може їх пошкодити.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
  • Промивання водою в моторному відсіку, зокрема водою під високим тиском, може призвести до відмови електричних контурів, розташованих у моторному відсіку.

  • Ніколи не допускайте потрапляння води або інших рідин на електричні/електронні компоненти всередині автомобіля, оскільки це може їх пошкодити.

Покриття воском

Покриття воском виконується, коли на фарбі не залишиться води.

Перед покриттям автомобіля воском його завжди промивають і висушують. Використовуйте рідкий або пастовий віск високої якості й дотримуйтеся інструкцій виробника. Покривайте воском усе металеве обшиття для його захисту й підтримання блиску.

Усунення оливи, смоли й аналогічних матеріалів за допомогою засобу для видалення плям зазвичай сприяє також видаленню воску. Обов’язково нанесіть заново віск на ці зони, якщо решта автомобіля ще не потребує покриття воском. Не наносіть віск на рельєфні нефарбовані місця, оскільки від цього вони можуть стати тьмяними.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
  • Протирання пилу або бруду з кузова сухою ганчіркою подряпає фарбу.

  • Не використовуйте сталеву вату, абразивні засоби очищення, кислотні або жорсткі засоби очищення, які мають високий уміст лужних або їдких речовин, на хромованих деталях і деталях з анодованого алюмінію. Це може призвести до пошкодження захисного покриття та втрати кольору або погіршення стану фарби.

Ремонт пошкодження фарби

Глибокі подряпини або уламки каменів на пофарбованій поверхні треба усувати швидко. Метал почне швидко вкриватися іржею, що може призвести до великих витрат на ремонт.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Якщо ваш автомобіль пошкоджений і потребує ремонту або заміни металу, переконайтеся, що майстерня застосовує протикорозійні матеріали до відремонтованих або замінених деталей.

Технічне обслуговування яскравих металів

  • Щоб усунути дорожню смолу й комах, використовуйте інструмент для усунення смоли, не скребок або інший гострий об’єкт.

  • Для захисту поверхонь деталей з яскравих металів від корозії застосуйте захисне воскове або хромове покриття та протріть до блиску.

  • Під час зимової погоди або в прибережних зонах покривайте металеві деталі товстішим шаром воску або захисного матеріалу. У разі потреби покривайте деталі протикорозійним технічним вазеліном або іншою захисною речовиною.

Догляд за дном кузова

Корозійні матеріали, що використовуються для усунення льоду та снігу й контролю пилу, можуть накопичуватися під кузовом. Якщо ці матеріали не усунути, там може початися пришвидшена корозія на таких деталях, як рама та днище кузова, навіть якщо їх оброблено захисним засобом від іржі.

Ретельно промивайте нижню частину кузова автомобіля й отвори коліс теплою або холодною водою раз на місяць, після водіння бездоріжжям і наприкінці кожної зими. Звертайте особливу увагу на ці зони, оскільки в них складно помітити весь бруд. Змочування дорожнього бруду лише погіршить ситуацію. Нижні краї дверей, пороги, а також елементи рами мають дренажні отвори, які не повинні бути забитими брудом; вода, яка не може витекти з цих зон, може спричинити появу іржі.

УВАГА

Після миття автомобіля випробуйте гальма під час повільного руху, щоб перевірити, чи на них не подіяла вода. Якщо ефективність гальм погіршилася, висушіть гальма, злегка натискаючи на них під час повільного руху вперед.

Догляд за алюмінієвими колісними дисками

Алюмінієві колісні диски покрито прозорим захисним матеріалом.

  • Не застосовуйте абразивні засоби для чищення, полірувальні суміші, розчинники або дротові щітки на алюмінієвих колісних дисках. Вони можуть подряпати або пошкодити покриття.

  • Очищуйте колесо після його охолодження.

  • Використовуйте лише м’який мильний розчин або нейтральний засіб для чищення й ретельно промивайте водою. Також обов’язково очищуйте колеса після руху дорогами, покритими сіллю. Це допоможе уникнути корозії.

  • Уникайте миття коліс автомобіля високошвидкісними щітками.

  • Не використовуйте лужні та кислотні миючі засоби. Це може пошкодити й спричинити іржавіння алюмінієвих колісних дисків, покритих прозорим захисним матеріалом.

Захист від корозії

Захист автомобіля від корозії

Використовуючи передові практики конструювання для боротьби з корозією, ми виробляємо автомобілі найвищої якості. Однак це лише половина роботи. Для досягнення тривалої протикорозійної стійкості автомобіля потрібні також співпраця й відповідні дії власника.

Найпоширеніші причини корозії

Найпоширенішими причинами корозії вашого автомобіля є:

  • Дорожня сіль, бруд і волога, що можуть накопичуватися під автомобілем.

  • Зняття фарби або захисних покриттів каменями, гравієм, абразією або незначними подряпинами й ум’ятинами, що залишають незахищений метал, який може кородувати.

Зони інтенсивної корозії

Якщо ви живете в місцевості, де на автомобіль постійно діють кородувальні матеріали, захист від корозії надзвичайно важливий. До найпоширеніших причин пришвидшеної корозії належать дорожні солі, хімічні речовини для контролю пилу, океанське повітря та промислове забруднення.

Волога породжує корозію

Волога створює умови, у яких може виникнути корозія. Наприклад, корозія пришвидшується високою вологістю, особливо за температур дещо вище нуля. У таким умовах кородувальний матеріал підтримує контакт із поверхнею автомобіля за допомогою вологи, яка повільно випаровується. Бруд особливо кородувальний, оскільки він повільно сохне й підтримує контакт вологи з автомобілем. Хоча бруд і може виглядати сухим, він усе ще здатний утримувати вологу й підтримувати корозію. Високі температури можуть також пришвидшити корозію деталей, які не провітрюються належним чином, щоб волога могла випаруватися.

Підтримуйте чистоту автомобіля. Не залишайте накопичень бруду й будь-яких інших матеріалів. Це стосується не лише видимих поверхонь, але й особливо нижньої частини під кузовом автомобіля.

Щоб запобігти корозії

Ви можете запобігти корозії, дотримуючись вимог, наведених далі:

Підтримуйте чистоту автомобіля

Найкращий спосіб запобігати корозії — підтримувати чистоту автомобіля й усувати будь-які кородувальні матеріали. Особливо важливо звертати увагу на нижню частину автомобіля під кузовом.

  • Якщо ви часто їздите дорогами, обробленими антифризом, або біля океану, на ваш автомобіль впливають промислові забруднювачі або часті кислотні дощі, ви повинні докладати додаткових зусиль, щоб запобігти корозії. Узимку промивайте нижню частину автомобіля хоча б раз на місяць і ретельно очищуйте нижню частину під кузовом після завершення зими.

  • Під час очищення нижньої частини під кузовом автомобіля звертайте особливу увагу на компоненти під крилами й інші зони, приховані від ока. Виконайте ретельну роботу; просте змочування накопиченого бруду, а не його змивання, лише пришвидшить корозію. Вода під високим тиском і пара особливо ефективні під час усування накопиченого бруду й кородувальних матеріалів.

  • Під час очищення нижніх панелей дверей, порогів і компонентів рами переконайтеся, що дренажні отвори залишаються відкритими, щоб зробити можливим вихід вологи й не дати їй залишитися всередині та пришвидшити корозію.

Підтримуйте свій гараж у сухому стані

Не паркуйте автомобіль у вологому гаражі з поганим вентилюванням. Це створює сприятливі умови для корозії. Особливо це діє в ситуаціях, коли ви миєте автомобіль у гаражі або заїжджаєте в гараж, коли він усе ще мокрий або покритий снігом, льодом або брудом. Навіть нагрітий гараж може сприяти корозії, якщо в ньому немає належного вентилювання для випаровування вологи.

Підтримуйте лакофарбове покриття й оздоблення в хорошому стані

Подряпини або обрізки фарби можна покрити фарбою для підфарбовування якомога швидше для зниження можливості корозії. У разі проступання оголеного металу рекомендовано професіональний огляд.

Пташиний послід має високу кородувальну дію та може пошкодити лакофарбове покриття лише за кілька годин. Завжди усувайте його якомога швидше.

Не забувайте про інтер’єр

Волога може накопичуватися під килимками й меблями та спричиняти корозію. Періодично перевіряйте підлогу під килимками й переконуйтеся, що меблі сухі. Будьте особливо уважними в разі перевезення добрив, матеріалів для очищення або хімічних речовин в автомобілі.

Їх треба перевозити лише в належній тарі, а витоки потрібно прибирати, промивати ці місця чистою водою й ретельно висушувати.