Догляд за салоном
Загальні застереження щодо салону
Не допускайте контакту хімічних речовин, як-от парфуми, косметичні олійки, крем для засмаги, антисептик для рук або освіжувач повітря, з деталями салону, оскільки вони можуть їх пошкодити або призвести до втрати кольору. Якщо вони потрапляють на деталі салону, треба негайно їх витерти. У разі потреби використовуйте суміш теплої води та м’якого миючого засобу, що не містить активних компонентів (перш ніж використовувати, протестуйте всі засоби для чищення на прихованій ділянці). Для чищення салону використовуйте відповідний засіб для чищення автомобілів.
-
Ніколи не допускайте потрапляння води або інших рідин на електричні/електронні компоненти всередині автомобіля, оскільки це може їх пошкодити.
-
Під час очищення виробів зі шкіри (кермо, сидіння тощо) використовуйте нейтральні засоби очищення або розчини з низьким умістом спирту. Якщо ви використовуєте розчини з високим умістом спирту або кислотні/лужні засоби очищення, колір шкіри може вицвітати або поверхня може облазити.
Догляд за шкіряними сидіннями (за наявності)
-
Періодично очищуйте сидіння пилососом для усунення пилу й піску із сидіння. Це допоможе уникнути абразії або пошкодження шкіри й підтримати її якість.
-
Часто протирайте покриття сидінь із шкіри сухою або м’якою ганчіркою.
-
Достатнє використання захисту шкіри може допомогти уникнути абразії покриття та зберегти колір. Обов’язково читайте інструкції та консультуйтеся зі спеціалістом у разі застосування засобів для покриття й захисту шкіри.
-
Шкіра яскравих кольорів легко забруднюється та лише здається чистою. Очищуйте сидіння часто.
-
Не протирайте вологими ганчірками. Це може спричинити розтріскування поверхні.
Очищення шкіряних сидінь (за наявності)
-
Усувайте будь-які забруднення негайно. Див. інструкції далі, перш ніж усувати кожне забруднення.
-
Косметика
-
Нанесіть крем для очищення на ганчірку та протріть забруднене місце. Зітріть крем вологою ганчіркою, а потім промокніть сухою.
-
-
Напої
-
Застосуйте невелику кількість нейтрального засобу очищення та протирайте до зникнення забруднення.
-
-
Олія
-
Усувайте олію негайно поглинальною ганчіркою та протирайте лише засобом для видалення плям для шкіри.
-
-
Жувальна гумка
-
Прикладіть лід до затвердіння жувальної гумки й поступово зніміть її.
-
Тканинні сидіння (обережно) (за наявності)
Тканинні сидіння очищують регулярно пилососом з огляду на характеристики матеріалу тканини. Якщо вони дуже забруднені напоями тощо, використовуйте належний засіб для чищення інтер’єру. Щоб уникнути пошкодження покриття сидінь, протирайте їх до швів великими рухами й з помірним тиском, використовуючи м’яку губку або ганчірку з мікрофібри.
Застібки на липучках або гострі предмети можуть порвати або подряпати поверхні сидінь. Стежте, щоб такі предмети не торкалися поверхні сидінь.
Очищення оббиття й обшиття інтер’єру
Видаліть пил і прилиплий бруд із поверхонь салону за допомогою щітки або пилососа. У разі потреби очистіть поверхні салону за допомогою суміші теплої води та м’якого миючого засобу, що не містить активних компонентів (перш ніж використовувати, протестуйте всі засоби для чищення на прихованій ділянці).
Пил і бруд з тканини усуваються за допомогою щітки або пилососа. Для оббиття й килимів рекомендовано використання м’якого мильного розчину. Усувайте свіжі плями негайно за допомогою тканинної ганчірки. Якщо свіжі плями не обробити негайно, вони можуть залишитися на тканині, що також може вплинути на її колір. Окрім цього, можуть знизитися вогнестійкі властивості, якщо за матеріалом не доглядати як належить.
Використання будь-яких речовин для очищення, окрім рекомендованих, може вплинути на зовнішній вигляд і вогнестійкі властивості тканини.
Очищення стрічки поясного/плечового паска безпеки
Стрічку ременя безпеки очищують м’яким мильним розчином, рекомендованим для очищення оббиття або килимів. Дотримуйтеся інструкцій щодо використання мила. Не відбілюйте й не фарбуйте заново паски безпеки, оскільки це може їх послабити.
Очищення скла з внутрішнього боку
Якщо скляні поверхні вікон з внутрішнього боку стануть мутними (тобто покритими жирною або восковою плівкою), їх потрібно очистити склоочисником. Дотримуйтеся інструкцій на контейнері склоочисника.
Не очищуйте внутрішню поверхню заднього вікна за допомогою скребка й не дряпайте її. Це може пошкодити сітку обігрівача заднього вікна.