Застереження під час поводження з паском безпеки
Усі люди, які перебувають в автомобілі, постійно мають бути пристебнутими пасками безпеки. Паски безпеки й утримувальні пристрої для дітей знижують ризик тяжких або смертельних травм для всіх людей, які перебувають в автомобілі, у разі зіткнення або раптової зупинки. Без паска безпеки водій і пасажири можуть посунутися занадто близько до подушки безпеки, що спрацьовує, ударитися об конструктивний елемент салону або бути викинутими із салону. Правильне використання пасків безпеки значно зменшує ці ризики. Завжди звертайте увагу на застереження в цьому довіднику щодо пасків безпеки, подушок безпеки й положення на сидінні.
Немовля або маленька дитина
Вам треба ознайомитися з прийнятими у вашій країні вимогами. На задньому сидінні має бути встановлено й належним чином зафіксовано дитячі автокрісла.
Див. Детальніше.
Кожен пасажир автомобіля, зокрема немовлята й діти, має бути пристебнутим паском безпеки. Ніколи не тримайте дитину на руках або колінах під час руху автомобіля. Неконтрольовані сили, що виникають під час зіткнення, вирвуть дитину з ваших рук і відкинуть її в середину салону автомобіля. Завжди використовуйте спеціальний утримувальний пристрій, що відповідає зросту й вазі вашої дитини.
Маленькі діти найкраще захищені в разі аварії, якщо їх правильно пристебнуто в розташованому на задньому сидінні спеціальному утримувальному пристрої для перевезення дітей, який відповідає стандартам безпеки вашої країни. Перед придбанням будь-якого утримувального пристрою для перевезення дітей переконайтеся в тому, що він має маркування, яке підтверджує його відповідність стандартам безпеки вашої країни. Утримувальний пристрій для перевезення дітей має відповідати зросту й вазі дитини. Перевірте цю інформацію на етикетці на дитячому кріслі. Див. Детальніше.
Діти старшого віку
Дітей, які не поміщаються в утримувальний пристрій для перевезення, треба розміщувати на задньому сидінні й пристібати поясними/плечовими пасками безпеки. Поясна частина паска має бути пристебнутою й затягнутою на стегнах якомога нижче. Час від часу перевіряйте, чи пристебнуто ремінь належним чином. Совання дитини може порушити регулювання паска безпеки. У разі аварії діти будуть у найбільшій безпеці, якщо вони правильно пристебнуті на задньому сидінні автомобіля. Якщо дитина старшого віку (старше 13 років) має сидіти на передньому сидінні, треба надійно пристебнути її за допомогою поясного/плечового паска й перемістити сидіння в крайнє заднє положення. Діти віком до 13 років включно мають бути надійно пристебнутими на задньому сидінні. НІКОЛИ не розміщуйте дитину віком до 13 років на передньому сидінні. НІКОЛИ не ставте дитяче автокрісло, спрямоване проти напрямку руху автомобіля, на переднє сидіння.
Якщо плечова частина паска безпеки злегка торкається шиї або обличчя дитини, спробуйте перемістити її ближче до центру автомобіля. Якщо плечовий пасок усе ще торкається обличчя або шиї дитини, її потрібно посадити в утримувальний пристрій для перевезення дітей.
-
Ніколи не допускайте контакту шиї або обличчя дитини з плечовим ременем безпеки, коли автомобіль рухається.
-
Якщо пасок безпеки на дитині неправильно закріплено або відрегульовано, існує ризик тяжкої травми або смерті.
Вагітні жінки
Щоб знизити ймовірність травмування в разі аварії, вагітним жінкам рекомендовано користуватися паском безпеки. У разі використання паска безпеки його поясну частину треба розмістити якомога нижче на стегнах і щільно підтягнути (не треба розміщувати поясну частину паска на животі). По більш точні рекомендації зверніться до лікаря.
Вагітній жінці в жодному разі не можна розміщувати поясну частину паска безпеки на животі, де перебуває плід, або вище живота, оскільки в такому положенні в разі аварії пасок може завдати шкоди плоду.
Перевезення постраждалого
Під час транспортування постраждалого треба використовувати пасок безпеки. Якщо потрібно, треба проконсультуватися з лікарем.
Один пасок для однієї людини
Двоє людей (включно з дітьми) ніколи не повинні використовувати один пасок безпеки. Це може призвести до гірших травм у разі ДТП.
Не лягайте
Щоб зменшити ризик травмування в разі аварії й досягнути максимальної ефективності системи безпеки, усі пасажири повинні сидіти, а передні сидіння мають бути у вертикальному положенні під час руху автомобіля. Пасок безпеки не може забезпечити належного захисту, якщо людина лежить на задньому сидінні або якщо переднє сидіння відкинуто.
Рух автомобіля з відкинутою спинкою сидіння збільшує ймовірність тяжких або смертельних травм у разі зіткнення або раптової зупинки. Ефективність системи безпеки (пасків безпеки й подушки безпеки) значно погіршується в разі відкидання сидіння. Паски безпеки мають міцно прилягати до стегон і грудей. Що більше спинку сидіння нахилено назад, то вище ймовірність, що стегна пасажира вислизнуть з паска безпеки, що призведе до тяжких внутрішніх ушкоджень або до того, що шия пасажира вдариться об плечовий пасок. Водії та пасажири завжди повинні сидіти на своїх місцях на всю глибину сидіння з правильно пристебнутими пасками безпеки, водночас спинки сидіння мають стояти вертикально.