Пошук тільки за назвою
Головна сторінка > Керування вашим автомобілем > Під час їзди

Під час їзди

Суворі погодні умови взимку призводять до підвищеного зношування й інших проблем.

Щоб мінімізувати проблеми зимового водіння, треба слідувати цим порадам:

Сніг або крига

Для їзди на автомобілі по глибокому снігу може знадобитися використання зимових шин або встановлення на шини ланцюгів проти ковзання.

У разі потреби використання зимових шин треба вибрати шини, еквівалентні за розміром і типом шинам оригінального комплекту постачання. Невиконання цієї вимоги може негативно позначитися на безпечності й керованості вашого автомобіля. Крім того, перевищення швидкості, стрімке пришвидшення, раптове гальмування й різкі повороти — це потенційно дуже небезпечні практики.

Під час гальмування використовуйте весь ресурс гальмівної системи автомобіля. Раптове спрацьовування гальм на засніжених або зледенілих дорогах може призвести до заносу. Тримайте безпечну дистанцію між вашим автомобілем і автомобілем попереду. Крім того, акуратно тисніть на гальмо. Встановлення ланцюгів проти ковзання на шини забезпечить більшу рушійну силу, але не запобіжить бічному заносу.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
  • Якщо взимку температура акумулятора знижується до дуже низького рівня, виконується оптимізація температури акумулятора для забезпечення нормальних умов роботи.

    Час оптимізації залежить від температури акумулятора й умов заряджання.

  • За надто низького рівню заряду та температури акумулятора високої напруги живлення може бути обмеженим. Якщо з’явиться попереджувальне повідомлення, негайно зарядіть автомобіль.

    A: Зарядіть негайно. Живлення обмежено

    A: Живлення обмежено. Низька температура акумулятора

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Ланцюги проти ковзання дозволені для використання не в усіх країнах. Перед установленням ланцюгів проти ковзання перевірте закони країни.

Літні шини (за наявності)

  • Літні шини використовуються для максимальної ефективності руху сухими дорогами.

  • Якщо температура нижче 7 °C або ви їдете по засніжених дорога або ожеледиці, літні шини втрачають свої гальмівні характеристики та зчеплення.

  • Якщо температура нижче 7 °C або ви їдете по засніжених дорога або ожеледиці, щоб забезпечити безпеку під час руху, установіть зимові чи всесезонні шини того самого розміру, шо й стандартні шини автомобіля. У зимових і всесезонних шин є маркування «M+S».

  • Щоб забезпечити безпеку під час руху, вибирайте шини із маркуванням «M+S» із однаковим протектором від того самого виробника.

  • Під час руху з шинами «M+S» із максимально допустимою швидкістю, нижчою за ту. що допускається для стандартних літніх шин, будьте обережні, щоб не перевищувати дозволену для шин «M+S» швидкість.

Зимові шини

Під час установлення зимових шин на автомобіль переконайтеся, що це радіальні шини того ж розміру й діапазону навантаження, що й у оригінальних шин. Установіть зимові шини на всі чотири колеса, щоб урівноважити керованість автомобіля за будь-яких погодних умов. Пам’ятайте, що зчеплення з дорогою, яке забезпечується зимовими шинами на сухій дорозі, може бути не таким високим, як зчеплення із шинами, які було встановлено на ваш автомобіль. Вам варто їздити обережно, навіть коли дороги чисті. Зверніться до продавця шин, щоб отримати рекомендації щодо максимальної швидкості.

Не встановлюйте шиповані шини, не перевіривши спочатку усі відповідні законодавчі акти на наявність можливих обмежень їх використання.

УВАГА

Зимові шини повинні бути еквівалентними за розміром і типом до стандартних шин автомобіля. Інакше це може негативно позначитися на безпеці й на керуванні транспортним засобом.

Ланцюги проти ковзання

Тип дроту
Тип тканини

Оскільки бокові стінки радіальних шин мають меншу товщину, їх можна пошкодити під час встановлення на них ланцюгів певного типу. Тому замість ланцюгів проти ковзання рекомендовано використовувати зимові шини. Забороняється встановлювати ланцюги проти ковзання на колеса, які мають алюмінієві ободи, бо ланцюги можуть пошкодити їх. Якщо умови вимагають використання ланцюгів для снігу, застосовуйте тканинні ланцюги або дротові ланцюги товщиною менше за 12 мм (0,47 дюйма).

Пошкодження автомобіля внаслідок неправильного використанням ланцюгів проти ковзання не покриваються гарантією виробника автомобіля.

Використовуючи ланцюги проти ковзання, приєднуйте їх до ведучих коліс у такий спосіб.

  • У автомобілі з переднім приводом приведення в рух забезпечується передніми колесами. Тож ланцюги необхідно встановлювати на передні шини.

  • Після встановлення ланцюгів рухайтесь повільно. Якщо ви почуєте шум, спричинений тертям ланцюгів об кузов, сповільнюйте швидкість, поки шум не припиниться, і зніміть ланцюг, щойно почнете рухатися чистою дорогою, щоб уникнути пошкоджень.

  • Ланцюги неправильного розміру або ті, які неправильно встановлено, можуть пошкодити гальмівні магістралі, підвіску, кузов і колеса вашого автомобіля. Тому під час установлення ланцюгів дотримуйтесь інструкцій виробника й монтуйте їх якомога щільніше. Їдьте повільно з установленими ланцюгами – зі швидкістю менше 30 км/год (20 миль/год).

  • Щоб запобігти пошкодженню вашого автомобіля, установлюйте ланцюги проти ковзання, які відповідають вимогам для розміру шин.

    • Для 17-дюймових шин використовуються текстильні снігові «шкарпетки».

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
  • Переконайтеся, що ланцюги за своїм розміром і типом відповідають вашим шинам. Невірно підібрані ланцюги можуть пошкодити кузов і підвіску автомобіля, а на такі пошкодження гарантія виробника не поширюється. Також з’єднувальні гаки ланцюгів можуть бути пошкоджені внаслідок контакту з компонентами автомобіля, через що ланцюги можуть злетіти з колеса. Переконайтеся, що ланцюги відповідають класу S стандарту SAE.

  • Завжди перевіряйте безпечність і правильність монтажу ланцюгів, проїхавши 0,5~1 км (0,3~0,6 милі) після їх встановлення. Підтягніть або встановіть ланцюги заново, якщо вони погано тримаються.

Перевірте акумулятори й кабелі.

Зимовий час ускладнює роботу акумуляторної системи. Візуально огляньте акумулятор і кабелі як описано, див. розділ Детальніше. Рівень заряду акумулятора можна перевірити в спеціалізованій майстерні. Kia рекомендує звернутися до офіційного дилера або в партнерський сервісний центр.

Якщо автомобіль не використовувався протягом тривалого часу, припаркуйте його в приміщенні, якщо можливо.

Запобігання замерзанню замків

Щоб замки автомобіля не замерзали, утисніть в отвір для ключа дозволену протильодову рідину або гліцерин. Якщо замок укритий льодом, для його видалення промийте його дозволеною протильодовою рідиною. Якщо замок заморожений зсередини, його можна розморозити за допомогою ключа з підігріванням. Будьте обережні з нагрітим ключем, щоб уникнути травм.

Використовуйте в системі дозволену рідину омивача вікон, яка не замерзає.

Щоб вода в системі мийки вікон не замерзала, додайте дозволений розчин рідини, яка не замерзає, відповідно до інструкції на контейнері. Рідину омивача вікон, яка не замерзає, можна придбати в офіційного дилера Kia або в партнерському сервісному центрі, а також у більшості магазинів автозапчастин. Не використовуйте охолоджувальну рідину або інші типи антифризу, оскільки вони можуть пошкодити лакофарбове покриття.

Не дозволяйте гальму замерзнути

За деяких умов ваше стоянкове гальмо може замерзнути в увімкненому положенні. Зазвичай це відбувається в разі скупчення снігу або льоду навколо задніх гальм або поруч із ними або якщо гальма мокрі. Якщо існує ризик замерзання стоянкового гальма, тимчасово застосуйте його, установивши передачу «Р» (стоянка). Також заздалегідь заблокуйте задні колеса, щоб автомобіль не котився. Після цього слід зняти автомобіль зі стоянкового гальма.

Не дозволяйте льоду та снігу накопичуватися під ним

За деяких умов сніг і лід можуть накопичуватися під крилами й заважати повертанню керма. У суворих зимових умовах, коли таке може трапитись, треба періодично перевіряти низ автомобіля, щоб переконатися в тому, що рух передніх коліс і компонентів кермового керування не ускладнений.

Возіть із собою аварійно-рятувальне обладнання

Залежно від суворих погодних умов, треба мати при собі відповідне аварійно-рятувальне обладнання. Деякі з предметів, які ви, можливо, захочете возити із собою, — це ланцюги проти ковзання на шини, буксирувальні ремені, ліхтарик, аварійні сигнальні ракети, пісок, лопата, кабелі для запуску від зовнішнього джерела живлення, скребок для вікон, рукавички, ґрунтова тканина, комбінезон, ковдра тощо.

Не розміщуйте предмети або будь-які матеріали в моторному відсіку

Предмети або матеріали. покладені в моторний відсік, можуть призвести до поломки двигуна. Такі пошкодження не покриваються гарантією виробника.