Paieška tik pagal pavadinimą
Pradžia > Šio automobilio saugos ypatybės > Sėdynė > Galinės sėdynės reguliavimas

Galinės sėdynės reguliavimas

Galinės sėdynės atlošo kampo reguliavimas

Valdymas

  1. Patraukite aukštyn sėdynės kampo reguliavimo svirtį.

  2. Laikykite svirtį ir sureguliuokite norimą sėdynės atlošo padėtį.

  3. Atleiskite svirtį ir įsitikinkite, kad sėdynės atlošas užsifiksavo. (Kad sėdynės atlošas užsifiksuotų, svirtis PRIVALO grįžti į pradinę padėtį.)

Galinės sėdynės atlošo nulenkimas

A tipas
B tipas (jei yra)
  1. Kairės sėdynės atlošas

  2. Dešinės sėdynės atlošas

Valdymas

  1. Įkiškite sėdynės saugos diržo sagtį / juostą į kišenę / kreiptuvą.

  2. A tipo: patraukite aukštyn sėdynės atlošo nulenkimo svirtelę ir nulenkite sėdynę žemyn.

  3. B tipo: patraukite sėdynės atlošo nulenkimo svirtelę (1 ir 2) bagažinėje.

Išskleidžiamas galinės sėdynės atlošas

Valdymas

  1. Norėdami sėstis į galinę sėdynę, pakelkite ir patraukite sėdynę atgal, traukdami A tipo sėdynės atlošo nulenkimo svirtį.

PASTABA

Jei norite nulenkti centrinę sėdynę atskirai, paspauskite vidurinės sėdynės atlošo nulenkimo svirtelę.

  • Nuleiskite galinę centrinę sėdynės galvos atramą į žemiausią padėtį.

ĮSPĖJIMAS

2 eilės dešinės sėdynės nulenkimas

Būkite atsargūs nulenkdami 2 eilės dešinės pusės sėdynę, jei nulenkta centrinė sėdynė. Dėl to galite susižeisti ar patirti žalą.

  • Niekada nemėginkite reguliuoti automobiliui judant arba esant užimtai galinei sėdynei, nes sėdynė gali netikėtai pajudėti ir sužaloti ant jos sėdintį keleivį.

  • Nulenkiama galinė sėdynė skirta tam, kad galėtumėte vežti ilgesnius daiktus, kurių negalima įdėti į bagažinę. Niekada neleiskite keleiviams sėdėti ant nulenkto atlošo viršaus, kai automobilis važiuoja. Tai nėra tinkama sėdėti vieta ir nėra galimybės prisisegti saugos diržu. Eismo įvykio atveju arba staigiai stabdant galima sunkiai ar net mirtinai susižaloti. Ant nulenktų atlošų vežami daiktai neturėtų būti aukščiau už priekinių sėdynių atlošų viršų. Staigiai stabdant toks krovinys gali slysti į priekį ir sužaloti arba padaryti žalos.

  • Nenulenkite galinių sėdynių, kai ant jų sėdi keleiviai, guli augintiniai ar padėtas bagažas. Gali būti sužaloti keleiviai ir augintiniai arba apgadintas bagažas.

  • Grąžindami sėdynės atlošą į vertikalią padėtį, laikykite atlošą ir kelkite iš lėto. Jei sėdynės atlošas grąžinamas į stačią padėtį nelaikomas, jis gali staigiai šokti į priekį ir netyčia sužeisti.

  • Krovinys visada turi būti pritvirtintas, kad negalėtų judėti susidūrimo atveju ir nesužalotų automobilyje esančių žmonių. Nedėkite daiktų ant galinių sėdynių, nes nėra galimybės juos tinkamai pritvirtinti ir susidūrimo atveju jie gali atsitrenkti į priekinėse sėdynėse sėdinčius žmones.

  • Įsitikinkite, kad variklis išjungtas, automatinė/ dviguba sankabos transmisija yra P (stovėjimo padėtyje) arba rankinė transmisija yra R (atbulinėje eigoje) arba 1-oje padėtyje, o pakraunant ar iškraunant krovinį stovėjimo stabdys yra saugiai įjungtas. Jei neatliksite šių veiksmų, automobilis gali pajudėti, jei pavarų perjungimo svirtis arba ratukas netyčia perkeliamas į kitą padėtį.

  • Niekada nemėginkite reguliuoti automobiliui judant arba esant užimtai galinei sėdynei, nes sėdynė gali netikėtai pajudėti ir sužaloti ant jos sėdintį keleivį.

  • Žiūrėkite, kad reguliuojant sėdynes sėdynės mechanizmas neprispaustų jūsų rankos ir pirštų.

  • Grąžindami galinius sėdynių atlošus į vertikalią padėtį nepamirškite grąžinti galinių pečių diržų į tinkamą padėtį. Saugos diržus nukreipus per galinius saugos diržo kreiptuvus, saugos diržai neprisispaudžia už sėdynių arba po jomis.

  • Lenkdami galinės sėdynės atlošą, įkiškite diržo sagtį į kišenę tarp galinės sėdynės atlošo ir sėdimosios dalies. Taip galinės sėdynės atlošu nepažeisite diržo sagties.