Paieška tik pagal pavadinimą
Pradžia > Šio automobilio saugos ypatybės > Saugos pagalvės – papildoma apsaugos sistema

Saugos pagalvės – papildoma apsaugos sistema

* Priklausomai nuo pasirinktų variantų ir regiono, faktinės funkcijos nebūtinai gali būti prieinamos jūsų automobilyje.

  1. Vairuotojo priekinė saugos pagalvė

  2. Keleivio priekinė saugos pagalvė

  3. Šoninė saugos oro pagalvė*

  4. Užuolaidinė saugos oro pagalvė*

  5. Priekinė centrinė šoninė saugos pagalvė*

* : jeigu yra

Kaip veikia saugos pagalvių sistema?

  • Oro saugos pagalvės aktyvinamos (esant reikalui išsiskleidžia) tik tada, kai automobilio yra padėtyje ON; jos gali būti aktyvintos maždaug per 3 minutes po automobilio išjungimo.

  • Saugos pagalvės akimirksniu išsiskleidžia stipraus smūgio iš priekio ar šono metu (jei yra šoninė saugos pagalvė ar užuolaidėlės), kad padėtų apsaugoti automobilio keleivius nuo sunkių fizinių sužalojimų.

  • Saugos pagalvės išsiskleidžia nevienodu greičiu. Paprastai saugos pagalvės išsiskleidžia priklausomai nuo smūgio stiprumo ir jo krypties. Nuo šių dviejų veiksnių priklauso jutiklio sukuriamas elektroninis pagalvės išsiskleidimo signalas.

  • Oro pagalvių išsiskleidimas priklauso nuo smūgio stiprumo, jo krypties ir pan.. Oro pagalvės išsiskleidžia ne visais avarijos ar susidūrimo atvejais.

  • Priekinės saugos pagalvės išsiskleidžia ir subliūkšta iš karto. Jūs praktiškai nespėsite pamatyti per eismo įvykį išsiskleidžiančių saugos pagalvių. Didesnė tikimybė, kad po smūgio jūs tiesiog pamatysite iš savo vietos nukarusias subliuškusias saugos pagalves.

  • Kad suteiktų apsaugą, saugos pagalvės rimto susidūrimo metu turi išsiskleisti greitai. Saugos pagalvė išsiskleidžia labai greitai – per itin trumpą laiką, kai įvyksta susidūrimas, saugos pagalvė turi išsiskleisti ir atsidurti tarp keleivio ir automobilio konstrukcinio elemento greičiau, nei keleivis į jį atsitrenks. Šis išsiskleidimo greitis sumažina sunkaus ar mirtino sužalojimo pavojų rimto susidūrimo metu, todėl jis yra būtina saugos pagalvės veikimo mechanizmo dalis.

  • Tačiau išsiskleidžianti saugos pagalvė gali ir sužaloti – nubrozdinti veidą, sutrenkti minkštuosius audinius ar sulaužyti kaulus, kadangi didelis išsiskleidimo greitis taip pat priverčia saugos pagalves skleistis didele jėga.

  • Kai kuriais atvejais saugos pagalvė ties vairu gali ir mirtinai sužaloti, ypač jei automobilio keleivis sėdi labai arti vairo.

ĮSPĖJIMAS
  • Net jei automobilyje yra saugos pagalvės, jūs ir jūsų keleiviai visada privalote būti prisisegę saugos diržais, taip sumažindami rimto sužalojimo riziką susidūrimo ar apsivertimo atveju.

  • SRS ir įtempiklių sudėtyje yra degių chemikalų. Jei automobilis utilizuojamas neišimant SRS ir įtempiklių, gali kilti gaisras. Prieš utilizuodami automobilį, susisiekite su profesionaliomis dirbtuvėmis. Kia rekomenduoja apsilankyti pas įgaliotąjį Kia atstovą / remonto partnerį.

  • Saugokite SRS ir laidus nuo vandens ar bet kokių skysčių. Jei SRS detalės neveikia dėl kontakto su vandeniu ar skysčiais, gali kilti gaisro ar rimto sužalojimo rizika.

  • Norėdamas išvengti rimtų sužalojimų ar mirties dėl susidūrimo metu išsiskleidžiančios saugos pagalvės, vairuotojas turi sėdėti kuo toliau nuo ties vairu esančios saugos pagalvės. Priekyje esantys keleiviai visada turi kuo įmanoma toliau nustumti savo sėdynę.

  • Susidūrimo metu saugos pagalvė išsiskleidžia akimirksniu, todėl netinkamoje padėtyje esantys keleiviai gali būti sužaloti dėl saugos pagalvės plėtimosi jėgos.

  • Dėl saugos pagalvių skleidimosi gali atsirasti veido ar kūno nubrozdinimų, dūžtančio stiklo sukeltų sužalojimų ar nudegimų.

PASTABA

jeigu yra apsivertimo jutiklis

Be to, saugos pagalvės akimirksniu išsiskleidžia automobiliui verčiantis (jei yra šoninė saugos pagalvė ar užuolaidėlės), kad padėtų apsaugoti automobilio keleivius nuo sunkių fizinių sužalojimų.

Triukšmas ir dūmai

Išsiskleisdamos saugos pagalvės sukelia didelį triukšmą, o automobilio salone pasklinda dūmai ir smulkūs milteliai. Taip atsitinka dėl to, kad užsidega saugos pagalvės pripūtimo įtaisas, ir tai yra normalu. Išsiskleidus saugos pagalvei gali būti sunku kvėpuoti dėl saugos pagalvės ir saugos diržo spaudimo į krūtinę, taip pat dėl pasklidusių dūmų ir miltelių.

Po avarijos kuo greičiau atidarykite automobilio duris ir (arba) langus, kad išsisklaidytų pasklidę dūmai bei milteliai ir būtų išvengta ilgesnio jų poveikio.

Nors dūmai ir milteliai nėra nuodingi, jie gali suerzinti odą (akis, nosiaryklę ir pan.). Jeigu taip atsitinka, nedelsdami nuplaukite šaltu vandeniu ir kreipkitės į gydytoją, jei simptomai išlieka.

ĮSPĖJIMAS
  • Išsiskleidus saugos pagalvei, su saugos pagalve susijusios detalės vaire ir (arba) prietaisų skyde, ir (arba) abiejose stogo skersinio pusėse virš priekinių ir galinių durelių labai įkaista. Norėdami išvengti susižalojimo, iš karto išsiskleidus saugos pagalvei nelieskite jos įmontavimo vietos vidinių dalių.

  • Nemontuokite ir nedėkite jokių priedų prie saugos pagalvių išsiskleidimo vietų, pavyzdžiui, prie prietaisų skydo, langų, statramsčių ar stogo skersinių.