Paieška tik pagal pavadinimą
Pradžia > Priežiūra > Automobilio išvaizdos priežiūra > Salono priežiūra

Salono priežiūra

Bendrosios atsargumo priemonės valant saloną

Saugokite, kad cheminės medžiagos, tokios kaip kvepalai, kosmetinis pienelis, kremas, rankų valiklis ar oro gaiviklis, nepatektų ant salono dalių, nes gali jas sugadinti arba palikti dėmes. Jeigu jie patektų ant salono dalių, nedelsdami juos nuvalykite. Jei reikia, naudokite šilto vandens ir švelnaus valiklio be aktyviųjų medžiagų tirpalą (prieš naudodami visus valiklius išbandykite nematomoje vietoje). Vidinėms dalims valyti naudokite tinkamą automobilio valiklį.

DĖMESIO
  • Jokiu būdu neleiskite, kad ant automobilio viduje esančių elektros ir elektronikos komponentų patektų vandens ar kitų skysčių, nes taip juos galima sugadinti.

  • Odinius paviršius (vairą, sėdynes ir kt.) valykite neutraliais valikliais arba nestipriais alkoholiniais tirpalais. Valant stipriais alkoholiniais tirpalais arba rūgštiniais / šarminiais valikliais gali išblukti odinio paviršiaus spalva arba nusitrinti jo viršutinis sluoksnis.

Odinių sėdynių priežiūra (jeigu yra)

  • Periodiškai išsiurbkite sėdynes, kad pašalintumėte ant jų susikaupusias dulkes ir smėlį. Taip išvengsite odos subraižymo bei apgadinimo ir užtikrinsite jos kokybę.

  • Odos sėdynių apmušalus dažnai nuvalykite sausa, minkšta šluoste.

  • Naudojant tinkamą apsauginę odinių apmušalų priežiūros priemonę galima išvengti odinių apmušalų subraižymo ir išlaikyti jų spalvą. Jeigu naudojate odinių apmušalų priežiūros arba apsaugos priemonę, būtinai perskaitykite instrukciją ir pasitarkite su specialistu.

  • Šviesių spalvų (smėlio, kreminė) oda lengvai tepasi ir valosi. Sėdynes dažnai valykite.

  • Nevalykite drėgna šluoste. Dėl to paviršius gali sutrūkinėti.

Odinių sėdynių valymas (jeigu yra)

  • Bet kokius nešvarumus nuvalykite neatidėliodami. Žr. toliau pateiktas instrukcijas, kaip valyti įvairius nešvarumus.

  • Kosmetikos gaminiai (apsauginis kremas nuo saulės, makiažo pagrindas ir kt.)

    • Ant šluostės užtepkite valomojo kremo ir pavalykite suteptą vietą. Kremą nuvalykite drėgna šluoste, o vandenį – sausa šluoste.

  • Gėrimai (kava, gaivieji gėrimai ir kt.)

    • Valykite su nedideliu kiekiu neutralaus valiklio, kol neliks nešvarumų.

  • Aliejus

    • Aliejų iš karto nuvalykite sugeriamąja šluoste ir pavalykite sėdynę tik odai skirtu dėmių išėmikliu.

  • Kramtomoji guma

    • Sukietinkite kramtomąją gumą ledu ir po truputį pašalinkite.

Atsargumo priemonės, susijusios su austinės medžiagos apmušalų naudojimu (jeigu yra)

Atsižvelgdami į austinės medžiagos charakteristikas, reguliariai valykite juo dulkių siurbliu. Jeigu yra nuo gėrimų likusių dėmių, naudokite tinkamą salono valiklį. Kad nesugadintumėte sėdynių apmušalų, juos valykite minkšta kempine arba mikropluošto šluoste plačiais valymo judesiais vidutiniškai spausdami.

Drabužių lipnūs dirželiai ir aštrūs objektai gali sugadinti arba sudraskyti sėdynių paviršių. Netrinkite tokiais daiktais sėdynės paviršiaus.

Apmušalų ir salono apdailos valymas

Automobilio salono paviršiai

Dulkes ir nešvarumus nuo salono paviršių pašalinkite šluotele arba dulkių siurbliu. Jei reikia, salono paviršius nuvalykite šilto vandens ir švelnaus valiklio be aktyviųjų medžiagų tirpalu (prieš naudodami visus valiklius išbandykite nematomoje vietoje).

Austinė medžiaga

Dulkes ir lengvai nusivalančius nešvarumus nuo audinių nuvalykite šluotele arba susiurbkite siurbliu. Valykite nestipriu muilo tirpalu, skirtu apmušalams arba kilimams valyti. Šviežias dėmes iš karto išvalykite dėmių išėmikliu. Palikus šviežias dėmes nevalytas jos gali likti audinyje ir dėl to gali pasikeisti audinio spalva. Be to, tinkamai neprižiūrint audinio gali nukentėti jo atsparumas liepsnai.

DĖMESIO

Valant ne rekomenduojamais valikliais ir būdais gali nukentėti audinio išvaizda ir atsparumas liepsnai.

Juosmens ir peties saugos diržų valymas

Saugos diržus valykite nestipriu muilo tirpalu, skirtu apmušalams arba kilimams valyti. Vadovaukitės su muilu gautomis instrukcijomis. Saugos diržų nebalinkite ir neperdažykite, nes dėl to jie gali susilpnėti.

Vidinio langų stiklų paviršiaus valymas

Jeigu vidinis langų stiklų paviršius pasidaro nešvarus (t. y. pasidengia riebalų plėvele), jį reikia valyti stiklų valikliu. Vadovaukitės instrukcijomis, pateiktomis ant stiklų valiklio butelio.

DĖMESIO

Negrandykite ir nebraižykite galinio lango vidinio paviršiaus. Taip galima apgadinti galinio lango šildytuvo tinklelį.