Vilkimas avariniu atveju


Valdymas
-
Ištraukite dangtelį, esantį priekiniame bamperyje, paspausdami jo apatinę dalį.
-
Sumontuokite vilkimo kablį sukdami jį pagal laikrodžio rodyklę angoje, kol jis užsifiksuos.
-
Panaudoję išimkite vilkimo kablį, sukdami jį prieš laikrodžio rodyklę, ir įstatykite dangtelį.

Tokiu būdu vilkti galima tik keliu kieta danga, nedidelį atstumą ir labai lėtai. Be to, automobilio ratai, ašys, važiuoklė, vairas ir stabdžiai turi būti geros būklės.
-
Jeigu reikia vilkti automobilį, siūlome kreiptis į įgaliotą „Kia“ atstovą arba samdyti automobilių evakuatorių. Jeigu avariniu atveju vilkimo tarnybos paslaugos neprieinamos, jūsų automobilį laikinai galima vilkti vilkimo lynu arba grandine, pritvirtinta prie automobilio priekyje (arba gale) esančio vilkimo kablio. Automobilį vilkite itin atsargiai. Automobilyje turi būti vairuotojas, kad jį vairuotų ir, kai to reikia, stabdytų.
-
Už vilkimo kablio netraukite transporto priemonės, jeigu ji įklimpo purve, smėlyje arba esant kitoms aplinkybėms, kuriomis transporto priemonei neužtenka savo pačios galios.
-
Venkite lengvesne transporto priemone vilkti sunkesnę transporto priemonę.
-
Abiejų transporto priemonių vairuotojai turi palaikyti ryšį.
-
Prieš vilkimą patikrinkite, ar nesulūžęs arba neapgadintas vilkimo kablys.
-
Prie kablio gerai pritvirtinkite vilkimo lyną arba grandinę.
-
Netraukite kablio staigiu judesiu. Darykite tai vienodai, neskubėdami.
-
Kad nepažeistumėte kablio, netraukite iš šono arba vertikaliu kampu. Visada vilkite tiesiai į priekį.
-
Pakeiskite pavarą į N (Neutralią).
-
Atleiskite stovėjimo stabdį.
-
Transporto priemonė turėtų būti velkama 25 km/h arba mažesniu greičiu ne toliau kaip 20 km. (automobiliui su mechanine pavarų dėže)
-
Kad nesugadintumėte automatinės pavarų dėžės / pavarų dėžės su dviguba sankaba, nevažiuokite didesniu nei 15 km/h greičiu ir vilkite ne toliau kaip 1,5 km. (automatinei pavarų dėžei ir pavarų dėžei su dviguba sankaba)
-
Stabdžių pedalą spauskite stipriau nei paprastai, nes stabdymas bus ne toks efektyvus.
-
Reikės daugiau jėgos ir vairuojant, nes neveiks vairo stiprintuvas.
-
Jei riedate ilga nuokalne, stabdžiai gali perkaisti ir jų efektyvumas sumažėti. Dažnai sustokite ir leiskite stabdžiams atvėsti.
-
Vairuotojas turi sėdėti velkamame automobilyje, kad galėtų jį vairuoti ir stabdyti, bet keleiviams tokiame automobilyje važiuoti neturi būti leidžiama.

Automobilį vilkite itin atsargiai.
-
Venkite staiga pajudėti iš vietos ir staigiai nemanevruokite, nes avarinis vilkimo kablys ir vilkimo lynas arba grandinė dėl to patirtų didelę apkrovą. Kablys ir vilkimo lynas arba grandinė gali trūkti ir sukelti rimtą sužalojimą arba materialinę žalą.
-
Jei sugedusio automobilio nepavyksta išjudinti iš vietos, nemėginkite vilkti jo jėga. Rekomenduojame kreiptis pagalbos į įgaliotąjį Kia atstovą arba komercinę vilkimo tarnybą.
-
Stenkitės vilkti automobilį kuo tiesesne linija.
-
Vilkimo metu saugokitės velkamo automobilio.

-
Prie vilkimo kablio prikabinkite vilkimo diržą.
-
Mėginant vilkti užkabinus už kitos automobilio vietos nei vilkimo kablys, galima pažeisti automobilio korpusą.
-
Naudokite tik tokį lyną arba grandinę, kurie yra specialiai skirti transporto priemonėms vilkti. Gerai pritvirtinkite lyną arba grandinę prie pateikto vilkimo kablio.
-
Pradėdami važiuoti ir važiuodami automobilio greitį didinkite ir mažinkite laipsniškai, tuo pačiu metu stengdamiesi išlaikyti vilkimo lyną arba grandinę įtemptus, kitaip galima sugadinti ir vilkimo kablius, ir automobilius.
-
Jei velkamas automobilis pats rieda žeme visais keturiais ratais, jį galima vilkti tik užkabintą už priekio. Įsitikinkite, kad transmisija perjungta į neutralią padėtį. Velkamame automobilyje turi būti vairuotojas, kad jį vairuotų ir stabdytų.
-
Prieš vilkimą žvilgtelėkite po automobiliu ir patikrinkite, ar nėra nuotėkio iš automatinės / dvigubos sankabos pavarų dėžės. Jeigu yra nuotėkis iš automatinės / dvigubos sankabos pavarų dėžės, būtina naudoti platformą arba vilkimo vežimėlį.