Paieška tik pagal pavadinimą
Pradžia > Automobilio vairavimas > Vairavimas žiemą

Vairavimas žiemą

Dėl sudėtingų oro sąlygų žiemą susidėvėjimas didesnis ir kyla kitų problemų.

Kad važinėjant žiemą kiltų kuo mažiau problemų, vadovaukitės šiais patarimais:

* Informacija apie žiemines padangas ir padangų grandines valstybine kalba (islandų) pateikiama priede.

Apsnigta arba apledėjusi danga

Norint važiuoti per gilų sniegą, gali tekti naudoti žiemines padangas arba uždėti ratų grandines.

Jei reikalingos sniego padangos, būtina pasirinkti padangas, kurių dydis ir tipas atitiks originalias padangas. Priešingu atveju negalėsite saugiai valdyti automobilio. Greičio viršijimas, spartus greitėjimas, staigus stabdymas ir staigūs posūkiai yra labai pavojingi.

Stabdydami kuo daugiau stabdykite varikliu. Staigiai stabdomas apsnigtame ar apledėjusiame kelyje automobilis gali slysti. Turite išlaikyti pakankamą atstumą tarp savo ir priešais važiuojančio automobilio. Be to, stabdykite atsargiai. Pažymėtina, kad sumontavus grandines ant automobilio ratų susidarys didesnė varomoji jėga, tačiau jos neapsaugos nuo šoninio slydimo.

Padangų grandinės ne visose šalyse teisėtos. Prieš prikabindami grandines, patikrinkite šalies teisės aktus.

Žieminės padangos

Jei savo automobilyje montuojate žiemines padangas, būtinai naudokite to paties dydžio ir apkrovos diapazono radialines padangas, kaip ir originalios. Sumontuokite žiemines padangas ant visų keturių ratų, kad galėtumėte gerai valdyti automobilį bet kokiomis oro sąlygomis. Prisiminkite, kad žieminių padangų sukibimas su sausa kelio danga gali būti mažesnis nei originalių automobilio padangų. Vairuoti turėtumėte atsargiai net tada, kai keliai tušti. Patikrinkite, kokį didžiausią greitį rekomenduoja padangų pardavėjas.

Jei ketinate montuoti dygliuotas padangas, prieš tai išsiaiškinkite vietos, šalies ir savivaldybės taisykles dėl galimų jų naudojimo apribojimų.

ĮSPĖJIMAS

Žieminių padangų dydis ir tipas turėtų būti toks pat, kaip ir standartinių automobilio padangų. Priešingu atveju negalėsite saugiai valdyti automobilio.

Ratų grandinės

laidinis
audinio tipas

Kadangi šoninės radialių padangų sienelės yra plonesnės, jos gali būti pažeistos sumontavus ant jų tam tikro tipo grandines, Todėl vietoj grandinių rekomenduojama naudoti žiemines padangas. Negalima montuoti padangų grandinių ant transporto priemonių su lengvojo lydinio ratlankiais; grandinės gali pakenkti ratams. Jei privalote naudoti sniego grandines, naudokite audinio ar vielos tipo grandines, kurių storis būtų ne didesnis nei 12 mm (0,47 colių).

Jūsų transporto priemonės gamintojo garantija neapima žalos automobiliui, atsiradusios dėl netinkamo grandinių naudojimo.

Jeigu naudojamos grandinės, jas reikia tvirtinti prie varančiųjų tokiu būdu.

  • Automobilis priekiniais varomaisiais ratais judina priekinius ratus, kaip jėgos šaltinis. Todėl sniego grandines reikėtų dėti ant priekinių padangų.

  • Jei automobilis varomas visais ratais, sniego grandinės dedamos tik ant priekinių padangų. Tokiu atveju sumažinkite važiavimo atstumą, kad išvengtumėte visais ratais varomos sistemos žalos.

  • Uždėję sniego grandines, važiuokite lėtai. Jei girdite padangų lietimosi su kėbulu keliamą triukšmą, sulėtinkite, kol garsas išnyks, ir norėdami išvengti žalos, nuimkite grandinę, kai tik pradėsite važiuoti nuvalytais keliais.

  • Netinkamo dydžio grandinės arba netinkamai sumontuotos grandinės gali sugadinti jūsų automobilio stabdžių sistemą, pakabą, kėbulą ir ratus. Todėl dėdami sniego grandines, laikykitės gamintojo instrukcijų ir pritvirtinkite jas kuo standžiau. Su uždėtomis grandinėmis važiuokite lėtai (iki 30 km/h (20 mph)).

DĖMESIO
  • Įsitikinkite, kad sniego grandinės yra tinkamo dydžio ir tipo jūsų padangoms. Netinkamos sniego grandinės gali sukelti žalą jūsų automobilio kėbului, o remonto išlaidos gali būti nekompensuojamos pagal jūsų automobilio gamintojo garantiją. Be to, sniego grandinės jungties kabliukai gali būti pažeisti dėl lietimosi su automobilio detalėmis, dėl to sniego grandinės gali atsilaisvinti nuo padangos. Naudokite SAE klasės „S“ sertifikuotas sniego grandines.

  • Nuvažiavę maždaug 0,5 - 1 km (0,3 - 0,6 miles) patikrinkite, ar grandinės tinkamai pritvirtintos, kad užtikrintumėte saugų važiavimą. Priveržkite arba vėl pritvirtinkite grandines, jei jos atsilaisvino.

  • Audinio tipo grandinės privalo būti naudojamos 18 colių (235/55R18) arba 19 colių (235/50R19) padangoms.

Naudokite kokybišką etilenglikolio aušalą

Jūsų automobilis jau bus su aukštos kokybės etilenglikolio aušinimo skysčiu aušinimo sistemoje. Tai vienintelė aušalo rūšis, kuri turėtų būti naudojama, nes ji padeda išvengti korozijos aušinimo sistemoje, sutepa vandens siurblį ir neleidžia užšalti. Būtinai pakeiskite arba papildykite aušalo kiekį pagal 8 skyriuje pateiktą techninės priežiūros grafiką.

Prieš žiemą patikrinkite aušalą, kad įsitikintumėte, jog jo užšalimo temperatūra atitinka numatomą žiemos temperatūrą.

Patikrinkite akumuliatorių ir laidus

Žiemos oras papildomai apsunkina akumuliatoriaus sistemą. Vizualiai apžiūrėkite akumuliatorių ir kabelius, kaip aprašyta 8 skyriuje. Jūsų akumuliatoriaus įkrovimo lygis turi būti patikrintas profesionaliose dirbtuvėse. Kia rekomenduoja apsilankyti pas įgaliotąjį Kia atstovą / remonto partnerį.

Jei reikia, pakeiskite alyvą į žieminę

Esant tam tikroms klimato sąlygoms, šaltu oru rekomenduojama naudoti mažesnio klampumo žiemos alyvą. Žr. Daugiau informacijos. Jei nežinote, kokią alyvą naudoti, Kia rekomenduoja pasitarti su įgaliotuoju Kia atstovu / remonto partneriu.

Patikrinkite uždegimo žvakes ir uždegimo sistemą

Patikrinkite uždegimo žvakes, kaip nurodyta Daugiau informacijos ir, jei būtina, jas pakeiskite. Be to, patikrinkite visus uždegimo laidus ir komponentus, kad nebūtų sutrūkinėję, nusidėvėję ar kaip kitaip pažeisti.

Saugokite užraktus nuo užšalimo

Norėdami apsaugoti užraktus nuo užšalimo, į raktų skylutę įpilkite patvirtinto ledo šalinimo skysčio ar glicerino. Jei spyną dengia ledas, norėdami jį pašalinti, užpilkite patvirtinto ledo šalinimo skysčio. Jei spyna užšalusi iš vidaus, veikiausiai galėsite ją atrakinti pašildytu raktu. Norėdami išvengti sužalojimų, pašildytu raktu naudokitės atsargiai.

Naudokite tinkamą neužšąlantį langų plovimo skystį

Kad vanduo langų valymo sistemoje neužšaltų, įpilkite neužšąlančio langų plovimo skysčio pagal gamintojo nurodymus ant pakuotės. Neužšąlančio langų valymo skysčio galima įsigyti iš Kia atstovo / paslaugų partnerio ir beveik visose automobilių dalių parduotuvėse. Nenaudokite variklio aušalo arba kitos rūšies antifrizo, nes jie gali pažeisti dažų apdailą.

Neleiskite stovėjimo stabdžiui užšalti

Tam tikromis sąlygomis įjungtas stovėjimo stabdys gali užšalti. Taip gali atsitikti, kai aplink galinius stabdžius ar šalia jų yra sniego ar ledo sankaupų arba jei stabdžiai šlapi. Jei kyla rizika, kad stovėjimo stabdys gali užšalti, laikinai jį įjunkite, kai pavara yra padėtyje P (stovėjimas). Taip pat iš anksto užblokuokite galinius ratus, kad automobilis neriedėtų. Po to atleiskite stovėjimo stabdį.

Neleiskite ledui ir sniegui kauptis ant dugno

Tam tikromis sąlygomis sniegas ir ledas gali kauptis po sparnais ir trukdyti vairuoti. Važiuojant atšiauriomis sąlygomis žiemą, turėtumėte periodiškai patikrinti automobilio dugną ir įsitikinti, kad priekinių ratų bei vairo valdymo detalių judėjimas nėra apsunkintas.

Vežiokitės avarines priemones

Priklausomai nuo oro sąlygų sudėtingumo, turėtumėte vežiotis atitinkamą avarinę įrangą. Automobilyje patartina turėti ratų grandines, lanksčią vilktį arba grandinę, žibintuvėlį, signalines raketas, smėlio, kastuvą, laidus akumuliatoriui įkrauti, langų grandiklį, pirštines, patiesalą, kombinezoną, antklodę ir kt.

Važiuokite automobiliu, kai vandens garai kondensuojasi ir kaupiasi išmetimo vamzdžiuose

Automobiliui sustojus ilgą laiką žiemą, kai variklis įjungtas, vandens garai gali kondensuotis ir kauptis išmetamuosiuose vamzdžiuose.

Išmetamuosiuose vamzdžiuose esantis vanduo gali kelti triukšmą ir pan., tačiau jis išleidžiamas važiuojant vidutiniu arba dideliu greičiu.