Emisijų valdymo sistema (jeigu yra)
Automobilio emisijos kontrolės sistemai taikoma rašytinė ribotoji garantija. Informacijos apie garantiją ieškokite automobilio garantijos ir priežiūros vadove.
Jūsų automobilyje įrengta emisijos kontrolės sistema, kad būtų tenkinami visi galiojantys emisijos kontrolės reikalavimai.
Yra trys išmetamųjų teršalų kontrolės sistemos, kaip nurodyta toliau.
-
Karterio išmetamųjų teršalų kontrolės sistema
-
Garavimo emisijos kontrolės sistema
-
Išmetamųjų dujų emisijos kontrolės sistema
Norėdami užtikrinti tinkamą emisijos kontrolės sistemų veikimą pasirūpinkite, kad automobilį pagal šiame vadove pateiktą priežiūros grafiką tikrintų ir prižiūrėtų profesionaliose dirbtuvėse. Kia rekomenduoja apsilankyti pas įgaliotąjį Kia atstovą / remonto partnerį.
Perspėjimas dėl tikrinimo ir priežiūros bandymo (su elektronine stabilumo kontrolės sistema (ESC))
-
Kad per dinamometro bandymą nebūtų uždegimo pertrūkių, išjunkite elektroninę stabilumo kontrolės sistemą (ESC), paspaudę ESC jungiklį.
-
Pasibaigus dinamometro bandymui, vėl įjunkite ESC sistemą, dar kartą paspaudę ESC jungiklį.
1. Karterio išmetamųjų teršalų kontrolės sistema
Teigiama karterio ventiliacijos sistema naudojama siekiant užkirsti kelią oro taršai, kurią sukelia iš karterio išmetamos dujos. Ši sistema per oro įsiurbimo žarną tiekia šviežią filtruotą orą į karterį. Karterio viduje grynas oras susimaišo su prapučiamomis dujomis, kurios per PCV vožtuvą patenka į indukcinę sistemą.
2. Garavimo emisijos kontrolės sistema
Garų išgaravimo kontrolės sistema sukurta taip, kad degalų garai nepatektų į atmosferą.
Degalų bako viduje susidarę degalų garai sugeriami ir saugomi borto kanistre. Kai variklis veikia, kanistre sugerti degalų garai per išpūtimo valdymo solenoidinį vožtuvą patenka į viršįtampio baką.
Oro pašalinimo reguliavimo solenoidinį vožtuvą valdo variklio valdymo modulis (ECM); kai varikliui veikiant tuščiąja eiga jo aušalo temperatūra būna žema, PCSV užsidaro, kad į variklį nebūtų įsiurbiami garuojantys degalais. Kai automobiliui važiuojant variklis įšyla, PCSV atsidaro, kad į variklį patektų garuojančių degalų.
3. Išmetamųjų dujų emisijos kontrolės sistema
Išmetamųjų dujų kontrolės sistema yra labai efektyvi sistema, kuri kontroliuoja išmetamųjų teršalų kiekį išlaikant gerą transporto priemonės veikimą.
-
Anglies monoksido gali būti su kitomis išmetamosiomis dujomis. Todėl, jei automobilio viduje jaučiate bet kokį išmetamųjų dujų kvapą, nedelsdami patikrinkite ir suremontuokite. Jei įtariate, kad į jūsų automobilį patenka išmetamųjų dujų, važiuokite tik visiškai atidarytais langais. Pasirūpinkite, kad jūsų automobilis būtų kuo skubiau patikrintas ir suremontuotas.
-
Daugiau nei reikia transporto priemonei įvažiuoti į zoną arba iš jos išvažiuoti nenaudokite variklio uždarose vietose (pvz., garažuose).
-
Kai transporto priemonė sustoja atviroje vietoje ilgiau nei trumpam, kai variklis veikia, sureguliuokite vėdinimo sistemą (jei reikia), kad į transporto priemonę būtų įtrauktas išorės oras.
-
Niekada nesėdėkite stovinčioje ar sustojusioje transporto priemonėje ilgą laiką, kai variklis veikia.
-
Kai variklis užgęsta arba neužsiveda, per dideli bandymai iš naujo užvesti variklį gali sugadinti išmetamųjų teršalų kontrolės sistemą.

Variklio išmetamosiose dujose yra anglies monoksido (CO). Nors jis bespalvis ir bekvapis, jis yra pavojingas ir įkvėptas gali būti mirtinas. Vykdykite šiame puslapyje pateiktas instrukcijas, kad išvengtumėte apsinuodijimo CO.
Jūsų automobilyje yra katalizinio konverterio išmetamųjų teršalų kontrolės įtaisas.
Reikia išlaikyti tokius parametrus:
-
Įsitikinkite, kad pripylėte degalų pagal Daugiau informacijos.
-
Neeksploatuokite automobilio, jeigu yra variklio trikties požymių, tokių kaip uždegimo pertrūkiai arba pastebimas variklio galios sumažėjimas.
-
Venkite netinkamo variklio eksploatavimo. Netinkamo eksploatavimo pavyzdžiu gali būti riedėjimas išjungus degimą ir važiavimas nuo stačių nuokalnių įjungus pavarą, bet išjungus degimą.
-
Pernelyg ilgai (ilgiau nei 5 minutes) neeksploatuokite tuščiąja eiga veikiančio variklio dideliu greičiu.
-
Nekeiskite ir neardykite jokių variklio ar emisijos kontrolės sistemos dalių. Visos patikros ir reguliavimai turi būti atliekami profesionaliose dirbtuvėse. Kia rekomenduoja apsilankyti pas įgaliotąjį Kia atstovą / remonto centre.
-
Stenkitės nevažiuoti su apytuščiu degalų baku. Pasibaigus degalams variklyje gali prasidėti uždegimo pertrūkiai, kurie gali sugadinti katalizatorių.
Nesilaikant šių atsargumo priemonių galima sugadinti katalizinį konverterį ir transporto priemonę. Be to, tokie veiksmai gali anuliuoti jūsų garantijas.

-
Nuo įkaitusios išmetamųjų dujų sistemos gali užsidegti automobilio viduje esantys degūs objektai. Automobilio nestatykite prie degių objektus arba šalia jų (pvz., žolė, augalai, popierius, lapai ir kt.).
-
Išmetimo sistema ir katalizinė sistema yra labai karštos varikliui veikiant arba iš karto išjungus variklį. Laikykite atokiai nuo išmetimo sistemos ir katalizatoriaus, nes galite nusideginti.
Be to, nenuimkite šildymo nuotako aplink išmetimo sistemą, neužsandarinkite automobilio dugno ir nedenkite automobilio korozijai kontroliuoti. Tam tikromis sąlygomis tai gali kelti užsidegimo pavojų.
Benzininio variklio dalelių filtro (GPF) sistema iš išmetamųjų dujų šalina suodžius. Skirtingai nuo keičiamų oro filtrų, GPF sistema važiuojant automatiškai sudegina (oksiduoja) susikaupusius suodžius.
Vis dėlto, nuolat važinėjant trumpais atstumais arba ilgus atstumus važiuojant mažu greičiu, susikaupę suodžiai gali nebūti
automatiškai pašalinti iš GPF sistemos. Kai pasiekiamas tam tikras susikaupusių suodžių kiekis, užsidega GPF įspėjamoji lemputė
(). Kad GPF sistema vėl veiktų, automobiliu reikia važiuoti bent 30 minučių didesniu negu 80 km/h (50 myl./h) greičiu. Pasirūpinkite,
kad būtų įvykdytos tokios sąlygos: saugios eismo sąlygos, 3 arba aukštesnė pavara, ir variklio greitis 2 500-4 000 aps. per
min. Važiuojant 80 km/h (50 myl./h) arba didesniu greičiu GPF sistema vėl veiks ir GPF įspėjamoji lemputė nustos degti.
Jei jūsų automobilyje yra automatinė pavarų dėžė (AT) arba dvigubos sankabos transmisija (DCT), pakeiskite važiavimo režimą į SPORT režimą ir pavarą pakeiskite ranka.
Esant maždaug 4 000 aps./min., atleiskite akceleratoriaus pedalą, palaukite maždaug 5 sekundes ir nuolat kartokite procesą, kol GPF įspėjamoji lemputė užges.
Jei GPF įspėjamoji lemputė dega arba rodomas įspėjamasis pranešimas Patikrinkite išmetimo sistemą rekomenduojamą laiką važiavus rekomenduojamu greičiu, apsilankykite profesionaliose dirbtuvėse, kad patikrintų GPF sistemą. Nuolatos važiuojant su degančia GPF įspėjamąja lempute galima sugadinti GPF sistemą ir važiavimas nebus ekonomiškas.
Dyzelino kietųjų dalelių filtro (DPF) sistema iš išmetamųjų dujų šalina suodžius.
Skirtingai nuo keičiamų oro filtrų, DPF sistema, priklausomai nuo važiavimo situacijos, automatiškai sudegina (arba oksiduoja)
susikaupusius suodžius. Kitaip tariant, aktyvus variklio valdymo sistemos degimas ir aukšta išmetamųjų dujų temperatūra įprastinėmis
/ didelės galios važiavimo sąlygomis sudegina ir pašalina susikaupusius suodžius. Tačiau, jeigu automobiliu nuolat važiuojama
kartotiniais trumpais atstumais arba ilgą laiką važiuojama nedideliu greičiu, susikaupę suodžiai galu būti automatiškai nepašalinti
dėl žemos išmetamųjų dujų temperatūros. Nusėdus didesniam negu nustatyta suodžių kiekiui, užsidega trikties indikatorius ().
Kai mirksi trikties indikatorius, jis gali užgesti automobiliu pavažiavus bent 60 km/h (37 myl./h) greičiu arba aukštesne negu antra pavara esant 1 250–2 500 aps. per min. tam tikrą laiką (apie 25 minutes).
Jei gedimo indikatoriaus lemputė () ir toliau mirksi arba rodomas įspėjamasis pranešimas Patikrinkite išmetimo sistemą, nepaisant procedūros, apsilankykite profesionaliose dirbtuvėse ir patikrinkite DPF sistemą. Kia rekomenduoja apsilankyti
pas įgaliotąjį Kia atstovą / remonto partnerį. Jei važiuosite toliau, kai mirksi trikties indikatorius, galite sugadinti DPF
sistemą ir gali išaugti degalų sąnaudos, taip pat gali sutrumpėti variklio naudojimo laikas dėl alyvos praskiedimo.

Dyzeliniams automobiliams su DPF sistema rekomenduojama naudoti reglamentuojamus automobilinius dyzelinius degalus.
Jei naudojate dyzeliną, kuriame yra daug sieros (daugiau nei 50 ppm sieros) ir nenurodytų priedų, DPF sistema gali būti sugadinta ir gali išsiskirti balti dūmai.