Įspėjimai naudojant saugos diržus

Visi transporto priemonės keleiviai visada privalo būti prisisegę saugos diržais. Saugos diržai ir vaiko apsaugos priemonės sumažina visų keleivių rimtų ar mirtinų sužalojimų riziką susidūrimo ar staigaus stabdymo atvejais. Neprisisegę saugos diržų keleiviai gali būti nustumti per arti išsiskleidžiančios saugos pagalvės, trenktis į vidines struktūras ar būti išsviesti iš automobilio. Tinkamai segimi saugos diržai labai sumažina tokią riziką. Visada vadovaukitės šiame vadove pateiktais įspėjimais apie saugos diržus, saugos pagalves ir keleivių sėdynes.
Kūdikis ar mažas vaikas
Turėtumėte žinoti jūsų šalyje taikomus specifinius reikalavimus. Vaikų ir kūdikių kėdutės turi būti tinkamai uždėtos ir pritvirtintos ant galinės sėdynės.

Žr. Daugiau informacijos.

Visi jūsų automobilyje esantys asmenys visada turi būti tinkamai prisegti, įskaitant kūdikius ir vaikus. Važiuodami automobiliu niekada nelaikykite vaiko ant rankų ar ant kelių. Smūgio metu susidariusios stiprios jėgos išplėš vaiką jums iš rankų ir nublokš per automobilio saloną. Jūsų naudojama vaiko apsaugos sistema turi atitikti jūsų vaiko ūgį ir svorį.

Per eismo įvykius mažus vaikus nuo sužalojimo geriausiai apsaugos galinėje sėdynėje pritvirtinta vaiko apsaugos sistema, atitinkanti jūsų šalyje galiojančius saugos reikalavimus. Prieš įsigydami vaiko saugos sistemą patikrinkite, ar ant jos yra lipdukas, patvirtinantis, kad ji atitinka šalyje galiojančius saugos reikalavimus. Vaiko apsaugos sistema turi atitikti jūsų vaiko ūgį ir svorį. Šią informaciją rasite ant vaiko apsaugos sistemos užklijuotame lipduke. Žr. Daugiau informacijos.
Didesni vaikai
Vaikai, kurie yra per dideli naudoti vaiko apsaugos sistemas, visada turi sėdėti galinėje sėdynėje, prisisegę peties ir juosmens saugos diržais. Juosmeninė dalis turi būti prisegta ties klubais kuo žemiau. Reguliariai tikrinkite, ar diržas gerai priglunda. Vaikui muistantis, diržas gali pasislinkti. Vaikams suteikiama didžiausia sauga nelaimingo atsitikimo atveju, kai jie pritvirtinami tinkama apsaugos sistema galinėje sėdynėje. Jei didesnį (vyresnį nei 13 metų) vaiką reikia sodinti priekinėje sėdynėje, jį reikia saugiai prisegti juosmens ir peties saugos diržu, o sėdynę reikia atitraukti kuo toliau atgal. Vaikai iki 13 metų turi būti tinkamai prisegti galinėse sėdynėse. 13 metų ir jaunesnio vaiko NIEKADA nesodinkite ant priekinės sėdynės. Į galą nukreiptos vaiko kėdutės NIEKADA nedėkite ant priekinės sėdynės.
Jei diržo peties dalis liečia vaiko kaklą ar veidą, paslinkite vaiką kuo labiau į automobilio vidurį. Jei peties diržas vis tiek liečia veidą ar kaklą, reikia naudoti vaiko apsaugos sistemas.

-
Judant automobiliui, niekada neleiskite, kad peties diržas liestųsi su vaiko kaklu ar veidu.
-
Jei saugos diržai vaikams tinkamai neužsegami ir nesureguliuojami, kyla žūties ar rimto sužalojimo rizika.
Nėščios moterys
Nėščioms moterims rekomenduojama segėti saugos diržus siekiant sumažinti sužalojimo riziką eismo įvykio metu. Segint saugos diržą, privaloma užtikrinti, kad juosmeninė dalis būtų kuo arčiau klubų, o ne per pilvą. Dėl specialių rekomendacijų pasitarkite su gydytoju.

Nėščios moterys niekada neturėtų dėti juosmeninės saugos diržo dalies ant pilvo, kur yra vaisius, ar virš pilvo, nes eismo įvykio metu diržas gali vaisių sužaloti.
Sužeisti asmenys
Vežamą sužeistą žmogų reikia prisegti saugos diržu. Jei būtina, turėtumėte susisiekti su gydytoju dėl rekomendacijų.
Vienam žmogui – vienas saugos diržas
Negalima dviem žmonėms (įskaitant vaikus) prisisegti vienu saugos diržu. Tai gali padidinti sužalojimų sunkumą avarijos atveju.
Važiuodami negulėkite
Norint sumažinti sužalojimų riziką eismo įvykių metu ir užtikrinti didžiausią saugos sistemos veikimą, judant automobiliui visi keleiviai turėtų sėdėti, o priekinės sėdynės turėtų būti vertikalioje padėtyje. Saugos diržas neužtikrins tinkamos apsaugos, jei asmuo guli ant galinės sėdynės arba jei priekinė sėdynė yra atlošta.

Jei važiuojama smarkiai atloštoje sėdynėje, susidūrimo atveju arba staigiai stabdant didėja sunkių ar net mirtinų sužalojimų pavojus. Nuleidus sėdynės atlošą, jūsų sėdėjimo vietos apsaugos sistemos (saugos diržai ir (arba) saugos pagalvės) nebėra efektyvios. Saugos diržas turi būti prigludęs prie jūsų klubų ir krūtinės, kad tinkamai veiktų. Kuo labiau atlošta sėdynė, tuo didesnė galimybė, kad keleivio klubai nuslys po saugos diržo juosmens dalimi ir sukels rimtų vidinių sužalojimų arba peties diržas sužalos keleivio kaklą. Vairuotojas ir keleiviai savo vietose turi visada sėdėti tinkamai atsirėmę, prisisegę, o atlošas turi būti nustatytas vertikaliai.