Saugos diržai
Saugos diržai sukurti taip, kad laikytųsi ant kūno kaulėtos struktūros, ir juos reikėtų segėti per pilvą, krūtinę ir pečius.

-
Siekiant užtikrinti maksimalią sulaikymo sistemos apsaugą, judant automobiliui, saugos diržus segėti privaloma visada.
-
Saugos diržai efektyviausiai apsaugo tada, kai sėdynių atlošai yra vertikalioje padėtyje.
-
Jaunesni nei 13 metų vaikai visada turi segėti saugos diržus galinėse sėdynėse. Niekada neleiskite vaikams važiuoti ant priekinės keleivio sėdynės. Jei 13 metų ir vyresnį vaiką reikia vežti priekinėje sėdynėje, jis turi būti tinkamai prisegtas saugos diržu, o sėdynė turi būti atitraukta kiek įmanoma atgal.
-
Niekada nelaikykite peties diržo po ranka arba už nugaros. Netinkamoje padėtyje esantis peties diržas susidūrimo metu gali būti rimto sužalojimo priežastis. Ties petimi esantis diržas turi eiti per raktikaulį.
-
Niekada saugos diržu kartu su savimi neapjuoskite trapių daiktų. Staigiai stabdant ar automobiliui patyrus smūgį, saugos diržas gali juos sutraiškyti.
-
Nesegėkite susisukusių saugos diržų. Susisukęs saugos diržas tinkamai neapsaugo. Susidūrimo metu jis netgi gali įsirėžti į jūsų kūną. Įsitikinkite, kad saugos diržai yra tiesūs ir nesusisukę.
-
Saugokitės, kad nepažeistumėte saugos diržo juostos ar aparatinės dalies. Pažeistas saugos diržų juostas ar aparatines dalis pakeiskite.
-
Saugos diržai sukurti taip, kad laikytųsi ant kūno kaulėtos struktūros, ir juos reikėtų segėti per pilvą, krūtinę ir pečius, kaip nurodoma; reikėtų vengti segėti juosmeninės dalies diržą per pilvo sritį. Saugos diržai turi būti sureguliuoti kuo tvirčiau ir patogiau, taip užtikrinant tinkamą saugumo lygį. Dėl laisvo saugos diržo labai sumažėja apsaugos lygis. Reikėtų pasirūpinti, kad diržų juostos nesusiteptų lakais, alyva ar chemikalais, ypač akumuliatoriaus rūgštimi. Juos galima saugiai valyti muiluotu vandeniu. Diržą reikėtų pakeisti, jei juosta nusidėvi, susitepa ar yra sugadinta. Po rimto susidūrimo būtina pakeisti visą sistemą, net jei nėra akivaizdžių sistemos pažeidimų. Nesegėkite susisukusių diržų. Kiekvieno diržo sistemą privaloma naudoti kiekvienam keleiviui atskirai; pavojinga segtis diržą, kai ant keleivio kelių sėdi vaikas.
-
Negalima nieko keisti ar naudoti tokių priedų, kurie trukdytų saugos diržą reguliuojantiems įtaisams įtempti diržą ar sureguliuoti taip, kad diržas būtų įtemptas.
-
Prisisegdami diržą, žiūrėkite, kad neįkištumėte sagties į kitai sėdynei skirtą sistemą. Tai labai pavojinga, ir diržas gali jūsų tinkamai neapsaugoti.
-
Važiuodami neatsisekite saugos diržo ir pakartotinai jo neužsisekite. Galite prarasti kontrolę ir sukelti avariją, kurios metu gali būti sunkiai arba mirtinai sužaloti žmonės arba sugadintas turtas.
-
Segdamiesi saugos diržą, pasirūpinkite, kad jis neprisegtų sunkių ar lengvai dūžtančių daiktų.
-
Įsitikinkite, kad sagtyje nieko nėra. Tokiu atveju saugos diržas gali saugiai neprisisegti.