Пошук тільки за назвою
Головна сторінка > Керування вашим автомобілем > Система повного приводу (AWD) > Правила безпечного керування в режимі повного приводу (AWD)

Правила безпечного керування в режимі повного приводу (AWD)

УВАГА

Повний привід

Умови водіння дорогами й бездоріжжям, для яких потрібен повний привід, означають роботу всіх функцій автомобіля за екстремальних умов на відміну від водіння звичайними дорогами. Уповільніть автомобіль і приготуйтеся до зміни типу поверхні під колесами й зчеплення з нею. Якщо у вас є сумніви щодо безпечності умов водіння, зупиніться й добре обміркуйте подальші дії.

  • Не їдьте на автомобілі в місцях з глибокою стоячою водою чи багнюкою, оскільки через це може заглухнути двигун або засмітитись вихлопні труби. Не їдьте на автомобілі крутими схилами, тому що для цього потрібно мати дуже добрі навички водіння.

  • Під час руху вгору або вниз схилами намагайтесь тримати максимально пряму траєкторію. Будьте максимально обережні під час руху схилами, тому що автомобіль може перекинутись залежно від кута нахилу, місцевості та наявності води або багнюки.

    УВАГА

    Схили

    Рух по краю крутих схилів може бути дуже небезпечною. Небезпека може виникнути через незначну зміну кута колеса, внаслідок чого автомобіль може втратити рівновагу. Або ж автомобіль може втратити рівновагу після зупинки руху вперед. Автомобіль може перекинутись без будь-якого попередження, не заливши вам час на виправлення помилки, що може призвести до важких травм або навіть смерті.

  • Ви повинні знати, як входити в поворот на автомобілі з повним приводом. Не слід розраховувати на свій досвід водіння звичайного автомобіля з переднім приводом, коли сідаєте за кермо повнопривідного автомобіля. Для початку їдьте повнопривідним автомобілем повільніше.

УВАГА

Повний привід (AWD)

Зменшуйте швидкість, пер ніж виконати поворот. Центр тяжіння повнопривідних автомобілів знаходиться вище, ніж у звичайних, що робить їх більш вразливими до перекидання під час проходження поворотів на високій швидкості.

УВАГА

Кермо

Не тримайте кермо за його внутрішню частину під час руху ґрунтовими дорогами. Таким чином ви можете пошкодити руку під час різкого обертання керма або його віддачі внаслідок зіткнення з предметами на землі. Ви може втратити контроль над кермом.

  • Завжди міцно тримайте кермо під час руху ґрунтовими дорогами.

  • Переконайтеся, що всі пасажири пристебнуті пасками безпеки.

    УВАГА

    Небезпека через вітер

    Під час сильного вітру більш високий центр тяжіння автомобіля зменшує здатність керування автомобілем за допомогою керма, змушуючи знизити швидкість руху.

УВАГА

Їзда по воді

Рухайтесь повільно. Під час швидкого руху по воді вона може потрапити в моторний відсік і залити систему запалювання, через що ваш автомобіль може раптово зупинитись. Якщо це трапиться коли ваш автомобіль буде знаходитись під нахилом, він може перекинутись.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ
  • Не їдьте по воді, якщо її рівень вище днища автомобіля.

  • Після виїзду з води або багнюки слід перевірити стан гальм. Рухаючись повільно, натисніть декілька разів педаль гальма, поки не відчуєте, що вона працює нормально.

  • Зменште період між плановими технічними обслуговуваннями, якщо ви регулярно їздите бездоріжжям, тобто по піску, багнюці або воді (див. розділ Детальніше). Завжди ретельно мийте автомобіль після водіння за умов бездоріжжя, особливо це стосується днища автомобіля.

  • Оскільки крутильний момент завжди застосовується до всіх чотирьох коліс, характеристики повнопривідного автомобіля суттєво залежать від стану шин. Обов’язково встановлюйте всі шини однакового розміру й типу.

  • Звичайний евакуатор не зможе буксирувати автомобіль із постійним повним приводом. Для перевезення такого автомобіля потрібен вантажний автомобіль із платформою та без бортів.

УВАГА

Водіння повнопривідного автомобіля (AWD)

  • Уникайте високої швидкості на поворотах.

  • Не робіть рвучких рухів кермом, як-от різка зміна смуги руху або швидкі й різкі повороти.

  • Ризик перекидання значно зростає, якщо ви втрачаєте контроль над автомобілем на високій швидкості.

  • У випадку зіткнення ймовірність смерті непристебнутої особи значно вище, ніж в особи, яка пристебнута паском безпеки.

  • Утрата контролю часто відбувається, якщо два або більше колеса з’їжджають із проїзної частини й водій повертає кермо, щоб повернути їх у межі проїзної частини. Якщо ваш автомобіль з’їжджає з проїжджої частини, не можна різко повертати кермо. Замість цього пригальмуйте, перш ніж в’їжджати назад на смуги руху.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Багнюка або сніг

Якщо одне з передніх або задніх коліс починає пробуксовувати в снігу, багнюці тощо, то звідти можна вибратись, сильніше натиснувши педаль акселератора. Але не слід тривалий час тримати автомобіль на високих обертах, бо це може призвести до пошкодження системи повного приводу.

Їзда по піску або багнюці

  • Тримайте невелику й постійну швидкість. Натискайте педаль акселератора повільно для забезпечення безпечного руху (запобігання ковзанню коліс).

  • Тримайте безпечну дистанцію між вашим автомобілем і автомобілем попереду.

  • Зменшуйте швидкість автомобіля й завжди контролюйте стан дороги.

  • Уникайте перевищення швидкості, швидкого прискорення, різкого гальмування та різких поворотів, щоб не застрягти.

  • Якщо автомобіль застрягне в снігу, піску або багнюці, його колеса можуть взагалі не обертатись.

  • Це не несправність, а захід для захисту трансмісії.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Намагання силоміць витягти автомобіль з багнюки або піску може призвести до пошкодження чи перегрівання двигуна, пошкодження чи несправності коробки передач, диференціалу або системи повного приводу, пошкодженню шин. У випадку надмірного ковзання коліс у піску або багнюці автомобіль може сильно застрягти. У такому разі слід підкласти каміння або гілку під колесо, а потім спробувати витягти автомобіль, або ж спробувати виїхати звідти, постійно рухаючись уперед-назад.

Перегрів трансмісії

A: коробка передач гаряча! Паркування з увімкненим двигуном

A: Коробка передач охолоджена. Продовжуйте рух.

  • Під час руху по піску або багнюці може перегрітись трансмісія.

  • Якщо вона перегрілась, вмикається безпечний режим «Transmission Hot! Park with engine on» (Трансмісія перегрілась! Зупиніться з увімкненим двигуном) і лунає звуковий сигнал.

  • У такому разі слід з’їхати з дороги в безпечне місце, зупинити автомобіль із працюючим двигуном, натиснути гальма й перевести важіль перемикання передач у положення «Р» (стоянка), а потім дати трансмісії охолонути.

  • Якщо ви знехтуєте цим повідомленням, то умови керування автомобілем можуть тільки погіршитись. Ви можете відчувати різкі, часті перемикання передач або рух ривками. Для відновлення нормальних умов керування автомобілем його слід зупинити й натиснути ножне гальмо або перевести важіль перемикання передач у положення «Р» (стоянка). Після цього дайте трансмісії охолонути декілька хвилин з увімкненим двигуном, а потім продовжуйте рух.

  • Коли з’явиться повідомлення «Трансмісія охолонула. (Трансмісія охолонула. Продовжуйте рух), можна рушати далі.

Якщо попереджувальні повідомлення на РК-дисплеї блиматимуть і надалі, то для вашої безпеки рекомендуємо звернутися в спеціалізовану майстерню для перевірки системи. Kia рекомендує звернутися до офіційного дилера або в партнерський сервісний центр.

Застережні заходи щодо шин

Завжди звертайте увагу на шини для автомобілів AWD (повний привод).

Під час руху з повним приводом приводна сила застосовується до всіх шин, а на показники руху автомобіля сильно впливає ступінь зносу шин.

  • У разі заміни всі чотири шини повинні мати такий самий розмір, тип і протектор, витримувати номінальне навантаження, а також бути виготовлені тим самим виробником. Не використовуйте шини й колеса розмірів і типів, що відрізняються від установлених на вашому автомобілі раніше. Це може зашкодити безпеці й характеристикам автомобіля та призвести до несправності кермового управління, перекидання автомобіля й важких травм.

  • Замінюйте передні та задні шини кожні 10 000 км.

  • Кожну шину слід щомісячно перевіряти в холодному стані й накачувати до тиску, рекомендованого виробником автомобіля й вказаного на табличці з експлуатаційними даними або етикетці тиску накачування шин.

  • Для автомобілів з AWD (повний привід) установлюйте ланцюги на привідні колеса. Однак це може зашкодити системі AWD, тому їдьте на мінімально можливу відстань.

* Див. Детальніше.

Застережні заходи щодо буксирування

Автомобіль з повним приводом (AWD) ніколи не слід буксирувати з колесами на землі. Автомобіль повинен буксируватися з колісним підіймачем і колісними візками або на спеціально обладнаній бортовій платформі зі всіма колесами, піднятими над землею.

* Див. Детальніше.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Автомобіль з повним приводом (AWD) не повинен буксируватися на тросах. Використовуйте колісний підіймач або безбортову платформу.

УВАГА

Ваш автомобіль має спеціальні шини, які підвищують безпеку руху й витримують масу автомобіля. Забороняється використовувати шини та колеса, які за розміром і типом відрізняються від встановлених на заводі. Це може зашкодити безпеці й характеристикам автомобіля та призвести до несправності кермового керування, перекидання автомобіля й важких травм. У разі заміни всі шини повинні мати такий самий розмір, тип, протектор і вантажопідіймальність, і бути виготовлені тим самим виробником.

УВАГА

Підіймання автомобіля домкратом

Ніколи не вмикайте двигун і не обертайте колеса автомобіля з постійним повним приводом, піднятого домкратом.

Існує ризик, що обертання коліс, які торкаються землі, може призвести до з’їзду автомобіля з домкрата та його стрибка вперед.

  • Випробування автомобіля з постійним повним приводом має відбуватися на спеціальному стенді динамометричних випробувань для чотириколісних транспортних засобів.

    ПОПЕРЕДЖЕННЯ

    Під час таких випробувань забороняється вмикати стоянкове гальмо.

УВАГА

Динамометричні випробування

Тримайтесь подалі від передньої частини автомобіля з увімкненою передачею, який знаходиться на динамометричному стенді. Це дуже небезпечно, оскільки автомобіль може смикнутися вперед і завдати важких травм або навіть спричинити смерть.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
  • Піднявши автомобіль, не вмикайте передні та задні колеса окремо. Слід вмикати всі чотири колеса.

  • Якщо потрібно ввімкнути передні й задні колеса на піднятому автомобілі, необхідно відпустити стоянкове гальмо.