Сидіння
* Сидіння в транспортному засобі можуть відрізнятися від зображених.
Сидіння водія
-
Уперед і назад
-
Кут нахилу спинки сидіння
-
Висота подушки сидіння*
-
Підголівник
Сидіння переднього пасажира
-
Уперед і назад
-
Кут нахилу спинки сидіння
-
Висота подушки сидіння*
-
Підголівник
Задні сидіння
-
Підголівник
-
Складання спинки сидіння
* : за наявності
Незакріплені предмети
Незакріплені предмети біля ніг водія можуть заважати роботі педалей, що може стати причиною нещасного випадку. Заборонено розміщувати будь-які предмети під передніми сидіннями.
Повернення спинки сидіння у вертикальне положення
Коли ви піднімаєте спинку сидіння у вертикальне положення, утримуйте спинку сидіння й піднімайте її повільно, а також переконайтеся, що навколо сидіння немає інших пасажирів. Якщо спинку сидіння підняти, не утримуючи й не контролюючи, спинка сидіння може відкинутися вперед, що призведе до випадкового травмування людини через удар об спинку сидіння.
Відповідальність водія за пасажирів
Керування автомобілем із відхиленою спинкою сидіння може призвести до тяжкої або смертельної травми внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Якщо під час ДТП спинка сидіння відхилена, стегна пасажира можуть прослизнути під поясною частиною паска безпеки, унаслідок чого незахищений живіт може зазнати значного тиску. Це може призвести до тяжких або смертельних внутрішніх травм. Водій повинен попередити пасажира про потребу зафіксувати спинку сидіння в піднятому положенні під час руху автомобіля.
Заборонено використовувати накладки на сидіння, які знижують тертя між сидінням і пасажиром. Стегна пасажира можуть прослизнути під поясною частиною паска безпеки під час дорожньо-транспортної пригоди або раптової зупинки. Це може призвести до тяжких або смертельних внутрішніх травм, оскільки пасок безпеки в таких умовах функціонує неналежно.
Сидіння водія
-
Ніколи не намагайтеся регулювати сидіння під час руху автомобіля. Це може призвести до втрати контролю та смерті, тяжкої травми або пошкодження майна внаслідок інциденту.
-
Важливо встановити спинку сидіння в нормальне положення. Розміщення предметів за спинкою сидіння або так, що вони заважають належному фіксуванню спинки сидіння, може призвести до тяжкої або смертельної травми внаслідок раптової зупинки або зіткнення.
-
Під час руху автомобіля спинки сидінь пасажирів і водія мають бути зафіксованими прямо, накладні частини пасків безпеки мають бути зручно розміщеними поперек стегон. Таке положення найкраще для вашого захисту в разі дорожньо-транспортної пригоди.
-
Щоб уникнути будь-яких, зокрема тяжких, травм унаслідок розкриття подушки безпеки, завжди сидіть якомога далі від керма, але так, щоб вам було зручно керувати автомобілем. Згідно з рекомендаціями, відстань від керма до грудної клітини має бути не менше 250 мм (10 дюймів).
Спинки задніх сидінь
-
Спинки задніх сидінь мають бути надійно зафіксованими. Інакше пасажири та предмети можуть різко переміститися вперед, що може призвести до тяжкої травми або смерті в разі раптової зупинки або зіткнення.
-
Багаж та інший вантаж треба розмістити горизонтально у вантажному відділі. Великогабаритні, важкі або штабельовані вантажі треба закріпити. Висота штабеля вантажу ніколи не має перевищувати висоту спинок задніх сидінь. Ігнорування цих застережень може призвести до тяжкої травми або смерті в разі раптової зупинки, зіткнення або перекидання автомобіля.
-
Їхати у вантажному відділі, сидіти або лежати на складених спинках сидінь під час руху автомобіля заборонено. Під час поїздки всі пасажири мають займати правильне положення на сидіннях і бути належно пристебнутими за допомогою пасків безпеки.
-
Під час установлення спинки у вертикальне положення перевірте, чи зафіксовано її належним чином, похитавши її вперед-назад.
-
Щоб уникнути можливості опіків, не прибирайте килимом у вантажній зоні. Пристрої контролю викидів під ним створюють високі температури.
Після регулювання сидіння завжди перевіряйте надійність його фіксування, намагаючись перемістити сидіння вперед або назад без використання важеля розблокування. Раптове або несподіване зміщення сидіння водія може призвести до втрати керування автомобілем та аварії.
-
Під час переміщення сидіння стежте за тим, щоб у його рухомі механізми не потрапили руки або інші об’єкти.
-
Не кладіть запальничку на підлогу або сидіння. Під час регулювання сидіння газ може вийти із запальнички, що призведе до займання.
-
Будьте обережні під час регулювання переднього сидіння, якщо на задньому сидінні перебувають пасажири.
-
Будьте дуже обережні, підбираючи маленькі предмети, які впали під сидіння або між сидінням і центральною консоллю. Можна порізати або травмувати руку гострими краями механізмів регулювання сидінь.