Пошук тільки за назвою
Головна сторінка > Керування вашим автомобілем > Механічна коробка передач (MT) > Використання механічної коробки передач

Використання механічної коробки передач

Тип А
Тип В

Важіль перемикання передач можна перемістити, не натискаючи кнопку (1).

Кнопку (1) слід натискати, коли важіль вмикає передачу заднього ходу.

У механічній коробці передач є 5 (або 6) передач переднього ходу.

На ручці важеля перемикача є рельєфне зображення схеми перемикання передач. Трансмісія повністю синхронізована в усіх передачах переднього ходу, тому підвищення або пониження передачі виконується плавно.

Під час перемикання передачі повністю витисніть педаль зчеплення і повільно відпустіть.

Якщо автомобіль оснащено перемикачем замка запалювання, двигун не запуститься, якщо не натиснути педаль зчеплення. (за наявності)

Важіль перемикання передач слід повернути в положення «N» (нейтральне), перш ніж увімкнути «R» (задній хід).

Натисніть кнопку, розташовану під ручкою важеля, і перемістіть важіль перемикання передач уліво, а потім — у положення «R» (задній хід).

Переконайтеся, що автомобіль повністю зупинено, перш ніж установити важіль перемикання передач у положення «R» (задній хід).

В жодному разі не пересувайтеся на автомобілі, якщо стрілка тахометра (оберти на хвилину) знаходиться в червоній зоні.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
  • Під час переходу з п’ятої передачі на четверту обережно переміщуйте важіль, щоб раптово не посунути його вбік і не увімкнути другу передачу. Такі різке пониження передачі може призвести до збільшення швидкості обертання двигуна, унаслідок чого стрілка тахометра опиниться в червоній зоні. Таке перевищення допустимого числа обертів двигуна й трансмісії може спричинити пошкодження двигуна.

  • Не понижуйте передачу більше ніж на 2 ступеня й не переходьте на нижчу передачу за умови роботи двигуна на високих обертах (5000 обертів на хвилину чи більше). Інакше двигун, трансмісія та зчеплення можуть вийти з ладу.

  • У холодну погоду для перемикання передач можливо доведеться прикладати зусилля, поки не прогріється трансмісійне масло. Це звичайне явище, яке не становить загрози для трансмісії.

  • Якщо автомобіль зупинився і важко ввімкнути першу передачу або «R» (задній хід), залиште важіль у положенні «N» (нейтральне) і відпустіть педаль зчеплення. Знову натисніть педаль зчеплення й перейдіть на першу передачу або задійте «R» (задній хід).

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
  • Щоб запобігти передчасному зношуванню зчеплення та його пошкодженню, не тримайте ногу на педалі зчеплення під час руху. Також не натискайте педаль зчеплення, щоб утримувати автомобіль під час зупинки на нерівній поверхні, на світлофорі тощо.

  • Під час водіння не тримайте постійно руку на важелі перемикання передач. Це може призвести до передчасного зношування вилок перемикання передач.

  • Щоб уникнути пошкодження компонентів системи зчеплення, не рушайте з другої передачі, за винятком ситуацій, коли автомобіль починає рух на слизькій дорозі.

  • Не перевантажуйте автомобіль. Рух на перевантаженому автомобілі може призвести до перегрівання диску зчеплення внаслідок тертя та пошкодження кожуху та диску зчеплення.

УВАГА
  • Перш ніж залишити водійське сидіння, переконайтеся, що автомобіль поставлено на стоянкове гальмо, а двигун заглушено. Також переконайтеся, що вибрано першу передачу, коли автомобіль припарковано на рівній поверхні чи підйомі. Якщо його зупинено на спуску, важіль перемикання передач має бути в положенні «R» (задній хід). Якщо ці запобіжні заходи не буде вжито в зазначеній послідовності, може відбутися несподіваний і раптовий рух транспортного засобу.

  • Не використовуйте гальмування двигуном (перемикання з високої передачі на низьку) на слизьких дорогах.

    Автомобіль може піти в занесення, що призведе до аварії.

Використання зчеплення

Перш ніж перемикати передачі, необхідно натиснути педаль зчеплення до упору, а потім повільно відпустити її. Педаль зчеплення не має перебувати в натиснутому положенні під час руху. Не спирайте ногу на педаль зчеплення під час руху. Це може призвести до зайвого зношення. Не натискайте педаль зчеплення, щоб утримувати автомобіль на схилі. Це спричиняє зайве зношення. Щоб утримувати автомобіль на схилі, використовуйте ножне або стоянкове гальмо. Не натискайте педаль зчеплення швидко і часто.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Педаль зчеплення завжди слід натискати повністю (до упору). В іншому разі зчеплення може бути пошкоджено або може виникнути шум.

УВАГА

Використання зчеплення

Натисніть педаль зчеплення якомога далі. Не натискайте на педаль знову, перш ніж вона не повернеться в нормальне положення. Якщо повторно натиснути педаль перед поверненням у нормальне положення, система зчеплення може бути пошкоджена. Не перевантажуйте автомобіль. Під час початку руху та їзди на такому автомобілі внаслідок тертя на диску зчеплення виділяється велика кількість тепла, що може призвести до пошкодження кожуху та диску зчеплення. Передчасне відпускання педалі зчеплення після встановлення передачі для початку руху автомобіля вперед або назад може призвести до зупинки двигуна і призвести до аварії.

Перехід на нижчу передачу

Якщо необхідно загальмувати в зоні з високою інтенсивністю дорожнього руху або під час руху по крутих схилах, починає працювати функція переходу на нижчу передачу. Перехід на нижчу передачу зменшує ймовірність зупинки двигуна і забезпечує краще прискорення, коли вам знову необхідно збільшити швидкість. Коли автомобіль рухається вниз по крутих схилах, перехід на нижчу передачу допомагає підтримувати безпечну швидкість і подовжує термін експлуатації гальм.