Пошук тільки за назвою
Головна сторінка > Системи безпеки вашого автомобіля > Паски безпеки > Система пасків безпеки

Система пасків безпеки

УВАГА
  • Для забезпечення максимальної безпеки потрібно користуватися пасками безпеки під час кожної поїздки автомобілем.

  • Паски безпеки найбільш ефективні, коли спинки сидінь перебувають у вертикальному положенні.

  • Дітей віком до 13 років включно треба перевозити на задньому сидінні, правильно пристебнувши їх пасками безпеки. Заборонено перевозити дітей на передньому пасажирському сидінні. Якщо на переднє сидіння потрібно посадити дитину віком старше 13 років, треба правильно пристебнути її та відсунути сидіння якомога далі назад.

  • Заборонено пропускати плечовий пасок безпеки під пахвою або за спиною. У разі неправильного розміщення плечовий пасок безпеки може спричинити тяжкі травми під час зіткнення. Плечовий пасок безпеки повинен проходити посеред плеча через ключицю.

  • Не варто розміщувати під паском безпеки крихкі предмети. У разі раптової зупинки або удару пасок безпеки може пошкодити їх.

  • Стежте, щоб пасок безпеки не перекручувався. Перекручений пасок безпеки не може виконувати свою функцію належним чином. У разі зіткнення такий пасок може врізатися в тіло. Стежте за тим, щоб стрічка паска була прямою й не перекручувалася.

  • Будьте уважні, щоб не пошкодити стрічку або кріплення паска. Якщо стрічку або кріплення паска пошкоджено, замініть їх.

УВАГА

Пасок безпеки призначено для охоплення тіла по скелету: він повинен низько лежати на тазу або на тазові, грудній клітині й плечах (залежно від конструкції паска); варто уникати розташування поясної частини паска на животі.

Щоб паски безпеки виконували своє призначення, їх потрібно регулювати так, щоб вони були затягнуті якомога тугіше, але не спричиняли незручності.

Недостатньо затягнутий пасок не може забезпечувати відповідного захисту.

Стежте за тим, щоб не забруднити стрічку паска лаками, оліями, хімічними речовинами й особливо акумуляторною кислотою.

Чистити пасок треба за допомогою м’якого мильного розчину. Якщо стрічка паска зносилася, забруднилася або пошкоджена, то пасок треба замінити.

Якщо пасок використовувався під час значного удару, треба замінити весь його вузол, навіть якщо на ньому немає видимих пошкоджень. Не варто користуватися пасками з перекрученими частинами. Кожен пасок безпеки призначений для одного пасажира; небезпечно пристібати пасок, перекинувши його через дитину, яка сидить на колінах у пасажира.

УВАГА
  • Користувач не повинен модифікувати або допрацьовувати конструкцію пасків безпеки, унаслідок чого пристосування для регулювання довжини пасків припиняють натягувати паски або вузол паска безпеки неможливо відрегулювати, щоб усунути провисання.

  • Під час пристібання паска безпеки стежте за тим, щоб не вставити замок у пряжку сусіднього паска. Це дуже небезпечно, оскільки внаслідок цього не забезпечується належний захист за допомогою паска безпеки.

  • Не треба відстібати пасок безпеки, а також відстібати й пристібати його під час руху автомобіля. Це може призвести до втрати контролю та смерті, тяжкої травми або пошкодження майна внаслідок інциденту.

  • Пристібаючи пасок безпеки, стежте за тим, щоб він не проходив по твердим або крихким предметам.

  • Перевіряйте, щоб у пряжці не було сторонніх предметів. Через них пасок може неправильно пристебнутися.

Сигнал про непристебнутий пасок безпеки

Сигнальна лампа паска безпеки водія

З метою нагадування сигнальні лампи паска безпеки водія горітимуть приблизно 6 секунд щоразу під час перемикання вимикача запалювання або кнопки «ENGINE START/STOP» (Запуск/зупинка двигуна) в положення «ON» (Увімкнено), незалежно від того, чи пристебнутий пасок безпеки. Якщо пасок безпеки не пристебнутий, впродовж приблизно 6 секунд лунатиме попереджувальний звуковий сигнал. Якщо почати рух з непристебнутим паском безпеки або відстебнути пасок безпеки під час руху зі швидкістю до 20 км/год або зупинитися, увімкнеться відповідна сигнальна лампа.

Якщо почати рух із непристебнутим паском безпеки або відстебнути пасок безпеки під час руху зі швидкістю понад 20 км/год, приблизно 100 секунд буде горіти відповідна сигнальна лампа та лунатиме попереджувальний звуковий сигнал.

Якщо пасок безпеки не пристебнутий, під час руху на швидкості до 20 км/год горітиме сигнальна лампа.

Під час руху зі швидкістю 20 км/год і більше, сигнальна лампа блиматиме й попереджувальний сигнал звучатиме приблизно протягом 100 секунд.

Сигнал про непристебнутий пасок безпеки пасажира переднього ряду

З метою нагадування сигнальні лампи паска безпеки переднього пасажира горітимуть приблизно 6 секунд щоразу під час перемикання вимикача запалювання або кнопки «ENGINE START/STOP» (Запуск/зупинка двигуна) в положення «ON» (Увімкнено), незалежно від того, чи пристебнуто пасок безпеки.

Якщо почати рух з непристебнутим паском безпеки або відстебнути пасок безпеки під час руху зі швидкістю до 20 км/год або зупинитися, увімкнеться відповідна сигнальна лампа.

Якщо почати рух із непристебнутим паском безпеки або відстебнути пасок безпеки під час руху зі швидкістю понад 20 км/год, приблизно 100 секунд буде горіти відповідна сигнальна лампа та лунатиме попереджувальний звуковий сигнал.

Якщо пасок безпеки не пристебнутий, під час руху на швидкості до 20 км/год горітиме сигнальна лампа. Під час руху зі швидкістю 20 км/год і більше, сигнальна лампа блиматиме й попереджувальний сигнал звучатиме приблизно протягом 100 секунд.

УВАГА

Знаходження у кріслі в неправильній позі може негативно впливати на роботу системи попередження про непристебнутий пасок безпеки. Водій обов’язково має проінструктувати пасажирів про правильне положення, як описано в цьому посібнику.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ
  • Сигнальна лампа стану паску безпеки переднього пасажирського сидіння знаходиться на центральній панелі приладів.

  • Навіть якщо переднє пасажирське сидіння не зайняте, сигнальна лампа паска безпеки блиматиме або горітиме протягом 6 секунд.

  • Попередження про непристебнутий пасок безпеки може спрацьовувати, якщо на передньому сидінні розміщено багаж.

Сигнал про непристебнутий пасок безпеки пасажира заднього ряду (за наявності)

Як нагадування для пасажира заднього ряду сигнальні лампи паска безпеки пасажира заднього ряду горітиме приблизно протягом 6 секунд під час кожного перемикання вимикача запалювання в положення «ON» (Увімкнено), незалежно від того, чи пристебнуто пасок безпеки.

Якщо пасок безпеки не пристебнуто, а вимикач запалювання переведено в положення «ON» (Увімкнено), сигнальна лампа паска безпеки горітиме приблизно протягом 70 секунд.

Якщо почати рух з непристебнутим паском безпеки або відстебнути пасок безпеки під час руху зі швидкістю 20 км/год, відповідна сигнальна лампа горіти приблизно протягом 70 секунд.

Якщо рухатися з непристебнутим паском безпеки або відстебнути пасок безпеки під час руху за швидкістю понад 20 км/год, попереджувальний сигнал звучатиме приблизно протягом 35 секунд і відповідна сигнальна лампа блиматиме.

Якщо задні двері відчиняються або зачиняються під час руху зі швидкістю нижче ніж 10 км/год, сигнальна лампа не горить і попереджувальний звуковий сигнал не подається, навіть якщо швидкість перевищує 20 км/год.

Поясний/плечовий пасок безпеки

Регулювання по висоті (переднє сидіння)

Ви можете відрегулювати висоту кріплення плечового паска, вибравши одне з 3 положень для максимального комфорту й безпеки.

За висотою регульований пасок безпеки не повинен бути надто близько до шиї. Плечову частину паска треба відрегулювати так, щоб він проходив через груди й середину плеча на відстані біля дверей і не піднімався на рівень шиї.

Щоб відрегулювати висоту кріплення паска безпеки, підніміть або опустіть регулятор висоти в потрібне положення.

Щоб підняти регулятор висоти, перемістіть його вгору (1). Щоб опустити регулятор висоти, перемістіть його вниз (3), утримуючи натиснутою кнопку регулятора висоти (2). Відпустіть кнопку, щоб зафіксувати кріплення. Спробуйте зрушити регулятор висоти, щоб переконатися в тому, що його зафіксовано.

Неправильно розміщений пасок безпеки може стати причиною тяжких травм у разі аварії.

УВАГА
  • Переконайтеся, що плечовий пасок зафіксовано на відповідній висоті. Плечовий пасок не повинен проходити через шию або обличчя.

  • Після зіткнення перевірте паски безпеки, щоб переконатися, що вони функціонують нормально. Замініть всі паски безпеки, яку функціонують неналежним чином.

3-точкова система з утягувальним пристроєм, який спрацьовує в небезпечних ситуаціях

Як пристебнути пасок безпеки

Щоб пристебнути пасок безпеки, витягніть його з утягувального пристрою та вставте металевий язичок (1) у пряжку (2). Коли язичок зафіксується в пряжці, почується клацання.

Пасок безпеки автоматично налаштовується на правильну довжину тільки після ручного регулювання його поясної частини так, щоб вона щільно прилягала до стегон. Якщо ви повільно та плавно нахилитесь уперед, пасок витягнеться й не заважатиме рухам. Однак під час раптової зупинки або удару пасок блокується в зафіксованому положенні. Його блокування також відбувається під час спроби нахилитися вперед надто рвучко.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Якщо неможливо витягнути пасок безпеки з утягувального пристрою, із зусиллям потягніть пасок і відпустіть його. Тоді ви зможете плавно витягнути пасок.

УВАГА

Розташовуйте поясну частину паска якомога нижче й щільніше на стегнах, а не на талії. Якщо поясний пасок розташований занадто високо на талії, це може збільшити ймовірність травмування в разі зіткнення. Обидві руки не повинні бути над або під паском одночасно. Одна має бути над паском, друга — під ним, як показано на рисунку.

Ніколи не пропускайте пасок безпеки під руку з боку дверей.

Пасок безпеки треба заблокувати в пряжці кожної подушки сидіння для належного пристібання.

* A: Пряжка для пристібання паска безпеки правого сидіння заднього ряду

B: Пряжка для пристібання паска безпеки центрального сидіння заднього ряду

C: Пряжка для пристібання паска безпеки лівого сидіння заднього ряду

Для паска безпеки центрального сидіння заднього ряду варто використовувати пряжку з позначкою «CENTER» (Центральний).

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Не треба застосовувати силу, щоб заблокувати лівий або правий пасок безпеки в центральній пряжці.

Обов’язково зафіксуйте задній центральний пасок безпеки в центральній пряжці.

У іншому випадку неправильно зафіксований пасок безпеки не зможе забезпечити належний захист.

Пасок безпеки центрального сидіння заднього ряду

Потягніть за металевий язичок (3) і вставте його (3) в пряжку (4). Коли язичок зафіксується в пряжці, почується клацання. Переконайтеся, що пасок не перекручений. Для паска безпеки центрального сидіння заднього ряду варто використовувати пряжку з позначкою «CENTER» (Центральний).

УВАГА

Завжди вставляйте металевий язичок (1) у пряжку (2).

Як відстебнути пасок безпеки

Пасок безпеки відстібається шляхом натискання кнопки розблокування (1) на пряжці блокування. Після відстібання пасок повинен автоматично повертатися до втягувального пристрою.

В іншому разі перевірте, чи не перекручено пасок, потім повторіть спробу.

Складання паска безпеки задніх сидінь

Якщо непотрібно використовувати пряжки пасків безпеки задніх сидінь, їх можна скласти в кишеню між спинкою та подушкою заднього сидіння.