Як зачиняти кришку заправної горловини паливного бака
-
Щоб установити на місце кришку, повертайте її за годинниковою стрілкою, доки не почуєте клацання. Це означає, що кришка надійно затягнута.
-
Закрийте кришку заправної горловини паливного бака, злегка притисніть її та переконайтесь, що вона надійно закрита.
Заправка
-
Якщо паливо під тиском виривається назовні, воно може потрапити на вашу шкіру й одяг і таким чином наразити вас на небезпеку займання та отримання опіків. Завжди знімайте пробку горловини паливного бака обережно та повільно. Якщо з під пробки сочиться паливо або ви чуєте звук шипіння, зачекайте, поки ці явища не припиняться, і лише після цього повністю зніміть пробку.
-
Не намагайтеся долити ще палива після автоматичного вимкнення заправного пістолета.
-
Завжди перевіряйте, чи надійно закріплено кришку паливного бака, щоб запобігти розлиттю палива в разі аварії.
Фактори ризику під час заправки.
Автомобільне паливо — це легкозаймистий матеріал. Під час заправки уважно дотримуйтесь наведених далі вказівок. Недотримання цих вказівок може призвести до важких травм, сильних опіків або смерті внаслідок пожежі чи вибуху.
-
Читайте попереджувальні написи на заправних станціях і виконуйте наведені в них вказівки.
-
Перед заправкою автомобіля з’ясуйте, де на заправній станції знаходиться вентиль аварійного перекриття подачі бензину (за наявності).
-
Перед тим, як торкнутися паливозаправного пістолета, слід зняти потенційно небезпечний електростатичний заряд, торкнувшись металевої деталі автомобіля на безпечній відстані від горловини паливного бака, пістолета або іншого джерела бензину.
-
Не повертайтеся в автомобіль одразу після початку заправки, оскільки дотик або ковзання по будь-якій тканині (поліестер, атлас, нейлон тощо) можуть утворити статичний розряд. Електростатичний розряд може призвести до займання парів палива, що спричинить пожежу.
Якщо вам необхідно сісти в автомобіль, слід знову зняти потенційно небезпечний електростатичний заряд, торкнувшись металевої деталі автомобіля на безпечній відстані від горловини паливного бака, паливозаправного пістолета чи іншого джерела бензину.
-
Якщо ви використовуєте переносну паливну каністру дозволеного типу, поставте її на землю, перш ніж заливати в неї паливо. Електростатичний розряд від корпусу каністри може призвести до займання випаровувань палива й пожежі.
Від початку заправки до її завершення слід триматися рукою за кузов автомобіля.
Використовуйте переносні паливні пластикові каністри затвердженого типу, призначені для перенесення та зберігання бензину.
-
Не користуйтеся мобільним телефоном, заправляючи автомобіль. Електричний струм та/або електронні перешкоди, джерелом яких є мобільний телефон, потенційно можуть запалити пари палива та стати причиною пожежі.
-
Під час заправки завжди глушіть двигун. Іскри, що їх утворює електричне обладнання двигуна, можуть призвести до займання випаровувань палива та пожежі. Перш ніж запустити двигун після завершення заправки, переконайтесь, що кришки бака й заливної горловини надійно закриті.
-
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ запалювати сірники й запальнички та курити чи залишати запалені цигарки в машині під час перебування на заправній станції, особливо під час заправляння автомобіля. Автомобільне паливо є легкозаймистим матеріалом і в разі займання може призвести до пожежі.
-
Якщо під час заправляння автомобіля займається полум’я, не залишайтеся поблизу автомобіля, негайно повідомте менеджера автозаправної станції а потім — місцеву пожежну службу. Виконуйте їхні вказівки з безпеки.
-
Заправляйте автомобіль з дотриманням положень розділу «Вимоги до палива» на стор. 1–2.
-
Якщо пробка горловини паливного бака потребує заміни, використовуйте лише оригінальну пробку виробництва компанії Kia або аналогічну, указану для вашого автомобіля.
Використання невідповідної пробки горловини паливного бака може призвести до серйозної несправності паливної системи або системи контролю вихлопних газів. Для отримання більш детальної інформації компанія Kia рекомендує звернутися до офіційного дилера/сервісного центру Kia.
-
Уникайте проливання палива на зовнішні поверхні автомобіля. Будь-яке паливо, що потрапляє на пофарбовані поверхні, може пошкодити лакофарбове покриття.
-
Після заправки перевіряйте, чи надійно закріплено кришку паливного бака, щоб запобігти розлиттю палива в разі аварії.