Пошук тільки за назвою
Головна сторінка > Системи безпеки вашого автомобіля > Подушка безпеки — система пасивної безпеки > Принцип дії подушки безпеки

Принцип дії подушки безпеки

  • Подушки безпеки спрацьовують (можуть у разі потреби надуватися), тільки якщо вимикач запалювання перебуває в положенні «ON» (Увімкнено) або «START» (Запуск).

  • Подушки безпеки миттєво надуваються в разі значного фронтального або бокового зіткнення (за наявності в автомобілі бокової подушки або шторки безпеки), щоб уберегти людей, які перебувають у салоні, від травм.

  • За стандартних умов подушка безпеки спрацьовує, лише якщо зіткнення відбувається під певним кутом і з визначеною силою. Ці два фактори є основоположними в алгоритмі прийняття рішення щодо передачі сигналу для активації подушки безпеки або запуску електропривода.

  • Спрацювання подушки безпеки залежить від кута й сили зіткнення. Вона не активується під час всіх аварій або зіткнень.

  • Фронтальні подушки безпеки повністю наповнюються та спорожнюються за дуже короткий проміжок часу. Помітити мить спрацювання подушок безпеки під час аварії практично неможливо.

    Найімовірніше, ви побачите подушки безпеки, які спрацювали, спорожніли та звисають із відділень, у яких вони зберігаються, уже після зіткнення.

  • Щоб забезпечити захист під час потужного зіткнення, подушки безпеки мають наповнюватися дуже швидко. Висока швидкість наповнення подушки безпеки обумовлена надзвичайно коротким проміжком часу, протягом якого відбувається зіткнення, а також потребою розкриття подушки безпеки в просторі між пасажиром та елементами конструкції автомобіля, перш ніж пасажир удариться об них.

    Висока швидкість наповнення подушки безпеки зменшує ризик тяжких або небезпечних для життя травм під час сильного зіткнення, тому цей параметр — важлива характеристика її конструкції.

    Однак наповнення подушки безпеки також може спричиняти травми, наприклад садна на обличчі, гематоми й переломи, оскільки внаслідок високої швидкості наповнення подушки безпеки розкриваються зі значною силою.

  • За деяких обставин контакт із подушкою безпеки кермового колеса може призвести до смертельних травм, особливо якщо людина сидить занадто близько до керма.

УВАГА
  • Щоб уникнути тяжких травм або смерті внаслідок розкривання подушок безпеки під час зіткнення, водій має сидіти якомога далі від подушки безпеки кермового колеса (щонайменше на відстані 250 мм (10 дюймів)). Передній пасажир має відсунути сидіння якомога далі назад і сидіти, відкинувшись на спинку.

  • У разі зіткнення подушки безпеки наповнюються миттєво, і пасажири можуть постраждати від сили розкриття подушок, якщо сидять у неправильному положенні.

  • Наповнення подушки безпеки може стати причиною травм, зокрема, саден на обличчі й тілі, порізів від розбитого скла й опіків.

Шум і дим

Коли подушки надуваються, вони зчиняють гучний шум, і в салоні автомобіля з’являються дим і порошкова завись у повітрі. Це нормальне явище, яке відбувається внаслідок спрацьовування пристрою надування подушки безпеки. Після спрацьовування подушки безпеки ви можете відчути суттєвий дискомфорт під час дихання внаслідок контакту грудної клітини з паском і подушкою безпеки, а також через вдихання диму й порошку.Відкрийте двері та/або вікна якомога швидше після удару, щоб зменшити дискомфорт і запобігти тривалій дії диму й порошку.

Хоча дим і порошок нетоксичні, вони можуть викликати подразнення шкіри (очей, носа та горла тощо). У такому разі промийте уражену ділянку холодною водою й відразу ж зверніться до лікаря, якщо симптоми не минають.

УВАГА

Під час розкривання подушки безпеки деталі, з яких вона складається, у кермовому колесі та/або панелі приладів та/або по обидва боки рейлінгів на даху над передніми й задніми дверима стають дуже гарячими. Задля запобігання травмам не торкайтеся внутрішніх компонентів подушки безпеки в місцях їх зберігання відразу після розгортання.

Не розміщуйте й не встановлюйте ніякі предмети в зонах спрацювання подушок безпеки, як-от панель приладів, вікна, стійки й рейлінги даху автомобіля.

Табличка, яка містить дані про подушку безпеки переднього сидіння пасажира з попередженням про встановлення утримувального пристрою для перевезення дітей

Тип А
Тип В

Ніколи не встановлюйте утримувальні пристрої для перевезення дітей з орієнтацією проти напрямку руху на сидіння переднього пасажира. Якщо подушка безпеки спрацює, вона вдарить пристрій, спричинивши серйозні чи смертельні травми.

Крім того, не встановлюйте утримувальні пристрої для перевезення дітей з орієнтацією в напрямку руху на сидіння переднього пасажира. Під час спрацювання подушки безпеки переднього пасажира дитина може зазнати тяжких або смертельних травм.

Якщо автомобіль обладнано вимикачем подушки безпеки переднього пасажира, її можна вмикати або вимикати в разі потреби.

УВАГА
  • Надзвичайна небезпека! Не використовуйте утримувальні пристрої для перевезення дітей, спрямовані назад, на сидіннях, що захищені подушкою безпеки перед ним!

  • КАТЕГОРИЧНО заборонено використовувати утримувальні пристрої для перевезення дітей з орієнтацією проти напрямку руху на сидіннях з УВІМКНЕНОЮ ПОДУШКОЮ БЕЗПЕКИ.

    Це може спричинити ЗАГИБЕЛЬ дитини або нанесення їй ТЯЖКИХ ТРАВМ.

  • Ніколи не ставте утримувальні пристрої для перевезення дітей на сидіння переднього пасажира. Під час спрацювання подушки безпеки переднього пасажира дитина може зазнати тяжких або смертельних травм.

  • Якщо дитина сидить в утримувальному пристрої для перевезення дітей, який розташовано на крайньому задньому сидінні автомобіля, обладнаному боковими подушками безпеки та/або штоками безпеки, то утримувальний пристрій для перевезення дітей потрібно встановлювати якомога далі від дверей і надійно закріплювати.

    Під час спрацьовування бокових подушок/шторок безпеки вони можуть завдати немовляті або маленькій дитині тяжких травм або призвести до їх загибелі.