Стоянкове гальмо
Використання стоянкового гальма
Щоб задіяти стоянкове гальмо, спочатку натисніть на педаль гальм, після чого якомога сильніше потягніть важіль стоянкового гальма.
Крім того, в разі паркування автомобіля на схилі рекомендується переводити важіль перемикання коробки передач у положення першої передачі (в автомобілях з механічною коробкою передач) або в положення «P» (стоянка) (в автомобілях з автоматичною коробкою передач/коробкою передач з подвійним зчепленням).
-
Рух із застосованим стоянковим гальмом призведе до надмірного зношування гальмівних колодок та роторів.
-
Не застосовуйте стоянкове гальмо під час руху автомобіля, окрім екстрених ситуацій. Це може пошкодити системи автомобіля та поставити під загрозу безпеку руху.
Зняття автомобіля зі стоянкового гальма
Щоб зняти автомобіль зі стоянкового гальма, спочатку натисніть на педаль гальма та злегка потягніть догори важіль стоянкового гальма. Потім натисніть кнопку розблокування (1) і, утримуючи її, опустіть униз важіль стоянкового гальма (2).
Якщо автомобіль не знімається зі стоянкового гальма або знімається з нього лише частково, зверніться в спеціалізовану майстерню для перевірки системи. Kia рекомендує звернутися до офіційного дилера або в партнерський сервісний центр.
-
Якщо автомобіль оснащено автоматичною коробкою передач/коробкою передач із подвійним зчепленням, не дозволяйте автомобілю рухатися вперед лише на передачі. Щоб уникнути руху вперед, під час зупинки автомобіля сильно натисніть ногою на педаль гальма й утримуйте її.
-
Будьте обережні під час паркування на пагорбі. До кінця затягніть стоянкове гальмо й переведіть важіль перемикання передач у положення «P» (автоматична коробка передач/коробка передач з подвійним зчепленням) або в положення першої передачі чи заднього ходу (механічна коробка передач). Якщо автомобіль стоїть на спуску, поверніть передні колеса в бік бордюру, щоб не дати автомобілю відкотитися. Якщо автомобіль стоїть на підйомі, поверніть передні колеса в бік від бордюру, щоб утримати автомобіль від кочення. Якщо бордюру немає або якщо інші умови вимагають, щоб автомобіль не котився, заблокуйте колеса.
-
За деяких умов ваше стоянкове гальмо може замерзнути в увімкненому положенні. Зазвичай це відбувається в разі скупчення снігу або льоду навколо задніх гальм або поруч із ними або якщо гальма мокрі. Якщо є ризик замерзання стоянкового гальма, задійте його тільки на той час, поки ви встановлюєте важіль перемикання передач у положення «P» (автоматична коробка передач/коробка передач з подвійним зчепленням) або в положення першої передачі чи заднього ходу (механічна коробка передач), а потім заблокуйте задні колеса, щоб автомобіль не міг котитися. Потім зніміть автомобіль зі стоянкового гальма.
-
Не утримуйте автомобіль на підйомі, натискаючи педаль акселератора. Це може призвести до перегрівання трансмісії. Завжди використовуйте педаль гальма або стоянкове гальмо.
-
Щоб запобігти ненавмисному руху автомобіля під час зупинки та виходу з нього, не використовуйте важіль перемикання передач замість стоянкового гальма. Поставте автомобіль на стоянкове гальмо ТА переконайтеся, що важіль перемикання передач переведений у положення «P» (стоянка), якщо автомобіль оснащено автоматичною коробкою передач/коробкою передач із подвійним зчепленням.
-
Ніколи не дозволяйте нікому, хто не знайомий з автомобілем, торкатися стоянкового гальма. Ненавмисне зняття автомобіля зі стоянкового гальма може призвести до тяжких травм.
-
Щоб уникнути випадкового руху автомобіля, який може спричинити травмування пасажирів або пішоходів, усі автомобілі під час паркування завжди необхідно ставити на стоянкове гальмо.
Перевірте сигнальну лампу гальма, перевівши вимикач запалювання або кнопку «ENGINE START/STOP» (Запуск/зупинка двигуна) у положення «ON» (Увімкнено), не запускаючи двигун. Ця лампа загоряється, якщо автомобіль поставлено на стоянкове гальмо, коли вимикач запалювання або кнопка «ENGINE START/STOP» (Запуск/зупинка двигуна) перебуває в положенні «START» (Запуск) або «ON» (Увімкнено).
Перед початком руху переконайтеся, що автомобіль цілковито знято зі стоянкового гальма, а стоп-сигнал вимкнено.
Якщо після зняття автомобіля зі стоянкового гальма під час роботи двигуна сигнальна лампа не гасне, це може свідчити про несправність гальмівної системи. Треба негайно звернути на це увагу.
Якщо можливо, негайно припиніть рух автомобіля. Якщо це неможливо, зберігайте максимальну обережність під час керування автомобілем і продовжуйте рух автомобілем тільки доти, доки не дістанетеся безпечного місця або ремонтної майстерні.