Аварійне буксирування
Якщо необхідно відбуксирувати автомобіль, ми рекомендуємо звернутися до офіційного дилера Kia або евакуаційної служби.
Якщо в аварійній ситуації евакуаційна служба недоступна, автомобіль можна тимчасово відбуксирувати за допомогою тросу або ланцюга, прикріпленого до гака аварійного буксирування під передньою (або задньою) частиною автомобіля. Під час буксирування автомобіля будьте дуже обережні. В автомобілі повинен перебувати водій, який буде управляти кермом і гальмами.
Буксирування в такий спосіб допускається тільки дорогами з твердим покриттям, на коротку відстань і на низькій швидкості. Крім того, колеса, осі, силовий агрегат, кермовий механізм і гальма повинні перебувати в гарному стані.
-
Не слід використовувати буксирний гак для витягування автомобіля, який застряг у багнюці, піску або в інших місцях, з яких він не може вибратися своїм ходом.
-
Якщо можливо, не слід буксирувати автомобіль, вага якого більше за вагу автомобіля, що буксирує.
-
Водії обох автомобілів повинні регулярно підтримувати зв’язок один з одним.
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ-
Закріпіть буксирувальний ремінь на буксирному гаку.
-
Використання будь-яких частин автомобіля замість буксирних гаків може призвести до пошкодження автомобіля.
-
Слід використовувати тільки трос або ланцюг, спеціально призначені для буксирування автомобіля. Надійно закріпіть трос або ланцюг за буксирний гак.
-
Прискорюйте або сповільнюйте рух автомобіля повільно й поступово, зберігаючи напругу на буксирному тросі або ланцюзі, щоб завести транспортний засіб або керувати їм, інакше буксирні гачки й транспортний засіб можуть бути пошкоджені.
-
-
Перед тим як починати аварійне буксирування, перевірте гак і переконайтеся, що він не зламаний і не пошкоджений.
-
Надійно затягніть буксирувальний трос або ланцюг на гаку.
-
Не допускайте різких ривків гака. Застосовуйте постійні й рівномірні зусилля.
-
Щоб уникнути пошкодження гака, не слід додавати до нього бокові зусилля або зусилля з вертикальним кутом. Буксирувати автомобіль потрібно тільки прямо вперед.
УВАГАПід час буксирування автомобіля будьте дуже обережні.
-
Уникайте різкого зрушення або безладних маневрів, унаслідок яких аварійний буксирний гак, а також буксирувальний трос або ланцюг піддаються зайвому навантаженню. Гак, буксирувальний трос або ланцюг можуть обірватися й заподіяти важкі травми або сильні пошкодження.
-
Якщо несправний автомобіль неможливо зрушити з місця, не намагайтеся його буксирувати. Ми рекомендуємо вам звернутися до офіційного дилера Kia або евакуаційної служби.
-
Буксирувати автомобіль треба якомога прямо вперед.
-
Під час буксирування тримайтеся подалі від автомобіля.
-
-
Використовуйте буксирувальний ремінь довжиною менше за 5 м (16 футів). Посередині ременя закріпіть шматок білої або червоної тканини (шириною близько 30 см (12 дюймів)), щоб ремінь був помітний.
-
Під час буксирування автомобіль необхідно вести акуратно, підтримуючи буксирувальний трос натягнутим.
-
Під час буксирування водій повинен бути в автомобілі для керування й гальмування. У цей час інших людей, крім водія, в автомобілі не повинно бути.
Запобіжні заходи під час аварійного буксирування
-
Поверніть вимикач запалювання в положення «ACC» (Дод. приладдя), щоб кермове колесо не було заблоковано.
-
Переведіть важіль перемикання передачі в положення «N» (нейтральне).
-
Відпустіть стоянкове гальмо.
-
Натискайте на педаль гальма з більшою силою, ніж зазвичай, оскільки ефективність гальмування буде знижена.
-
Знадобиться більше кермове зусилля, оскільки система підсилювача керма буде вимкнена.
-
Під час руху вниз довгим схилом гальма можуть перегрітися й ефективність гальмування буде знижена. Зупиняйтеся часто й давайте гальмам охолонути.
-
Автомобіль слід буксирувати зі швидкістю 25 км/год (15 миль/год) або менше на відстань до 20 км (12 миль). (Для автомобіля з механічною коробкою передач)
-
Щоб уникнути серйозних пошкоджень автоматичної коробки передач / коробки передач із подвійним зчепленням, обмежте швидкість транспортного засобу до 15 км/год (10 миль/год) і проїжджайте менше ніж 1,5 км (1 миля) під час буксирування. (Для автомобілів з автоматичною коробкою передач і коробкою передач з подвійним зчепленням)
Автоматична коробка передач/коробка передач з подвійним зчепленням
-
Під час буксирування автомобіля з усіма чотирма колесами на землі, його можна буксирувати тільки спереду. Переконайтеся, що перемикач автоматичної коробки передач/коробки передач із подвійним зчепленням знаходиться в положенні «N» (нейтральне). Обов’язково розблокуйте кермове управління, для чого перемістіть вимикач запалювання в положення «ACC» (Дод. приладдя). В автомобілі, що буксирується, повинен перебувати водій для керування кермом і гальмами.
-
Перед буксируванням перевірте автоматичну коробку передач/коробку передач із подвійним зчепленням на предмет протікань рідини під автомобілем. Якщо рідина автоматичної коробки передач/коробки передач із подвійним зчепленням протікає, необхідно використовувати безбортову платформу або буксирувальний візок.