Пошук тільки за назвою
Головна сторінка > Технічне обслуговування > Система контролю вихлопних газів > 3. Вихлопна система контролю відпрацьованих газів

3. Вихлопна система контролю відпрацьованих газів

Вихлопна система контролю вихлопних газів — це високоефективна система, що контролює викиди вихлопних газів, підтримуючи високу ефективність автомобіля.

Застереження щодо вихлопних газів (чадний газ)

  • Вихлопні гази можуть містити чадний газ. Тому якщо ви чуєте запах будь-яких вихлопних газів у своєму автомобілі, негайно здійсніть його огляд і ремонт. Якщо у вас є підозра, що вихлопні гази потрапляють до вашого автомобіля, здійснюйте рух лише з цілковито відкритими вікнами. Негайно відвезіть автомобіль на огляд і ремонт.

    УВАГА

    Вихлоп

    Вихлопні гази двигуна містять чадний газ (CO). Попри те, що цей газ не має кольору й запаху, він небезпечний і може призвести до смерті в разі вдихання. Щоб уникнути отруєння CO, дотримуйтесь інструкцій, викладених на цій сторінці.

  • Не вмикайте двигун у закритих приміщеннях (гаражах) на довший час, ніж потрібно для вивезення автомобіля.

  • Якщо автомобіль зупиняється на відкритій місцевості на довший час із запущеним двигуном, відрегулюйте вентиляційну систему (у разі потреби) на відведення зовнішнього повітря з автомобіля.

  • У жодному разі не сидіть у припаркованому автомобілі з увімкненим двигуном надто довго.

  • Якщо двигун зупиняється або не запускається, надмірні спроби запустити двигун можуть пошкодити систему контролю вихлопних газів.

Застереження щодо роботи з каталітичними нейтралізаторами (за наявності) (за наявності)

УВАГА

Займання

  • Гаряча вихлопна система може запалити горючі предмети під автомобілем. Не паркуйте автомобіль над легкозаймистими предметами, такими як суха трава, рослини, папір, листя тощо, або поряд із ними.

  • Вихлопна і каталітична системи дуже сильно нагріваються під час роботи двигуна й залишаються дуже гарячими відразу після його вимкнення. Не наближайтеся до цих систем, щоб не обпектися.

    Крім того, не знімайте жаростійкий корпус навколо вихлопної системи, не герметизуйте днище автомобіля й не наносіть на автомобіль покрив для боротьби з корозією. За певних умов це може становити небезпеку займання.

Автомобіль обладнано каталітичним нейтралізатором — пристроєм для контролю токсичності вихлопних газів.

З цієї причини необхідно дотримуватися таких заходів безпеки.

  • Переконайтеся, що ви заправляєте автомобіль відповідно до розділу Детальніше.

  • Не експлуатуйте автомобіль за наявності ознак несправності двигуна, наприклад пропуску запалювання або помітної втрати потужності.

  • Не порушуйте режимів і правил експлуатації двигуна. Наприклад, не слід рухатися накатом, коли вимкнено запалення, і спускатися по крутих схилах, коли ввімкнено передачу й вимкнено запалення.

  • Не слід експлуатувати двигун на високих обертах холостого ходу протягом тривалого часу (5 хвилин або довше).

  • Не змінюйте й не модифікуйте жодні деталі двигуна або системи контролю вихлопних газів. Усі перевірки й регулювання слід проводити в спеціалізованій майстерні. Kia рекомендує звернутися до офіційного дилера/у сервісний центр Kia.

  • Не їздьте із дуже низьким рівнем палива. Якщо паливо закінчиться, це може призвести до пропусків запалювання й пошкодження каталітичного нейтралізатора.

Недотримання цих запобіжних заходів може призвести до виходу з ладу каталітичного нейтралізатора й пошкодження автомобіля.

Крім цього, такі дії можуть призвести до анулювання гарантії.

Бензиновий сажовий фільтр (GPF) (за наявності)

Бензиновий сажовий фільтр (GPF) — це система, яка видаляє сажу з відпрацьованих газів. На відміну від одноразового повітряного фільтра, система GPF автоматично спалює (окислює) і видаляє накопичену сажу під час їзди.

Однак багаторазові поїздки на короткі відстані або їзда на великі відстані з низькою швидкістю може зупинити процес автоматичного видалення накопиченої сажі системою GPF. Якщо сажі накопичиться певна кількість, загориться сигнальна лампа GPF (). Щоб система GPF запрацювала знову, автомобіль має рухатися більше 30 хвилин зі швидкістю не нижче 80 км/год (50 миль/год). Переконайтеся, що виконуються такі умови: безпечні дорожні умови, передача 3 або вище та швидкість обертання двигуна 1500–4000 об/хв. Рух зі швидкістю не нижче 80 км/год (50 миль/год) протягом рекомендованого часу відновить роботу системи GPF і вимкне сигнальну лампу GPF.

Якщо сигнальне лампа GPF не гасне або з’являється повідомлення «Check exhaust system» (Перевірте вихлопну систему) навіть після руху з рекомендованою швидкості й протягом рекомендованого часу, відвідайте спеціалізовану майстерню та перевірте систему GPF. Kia рекомендує звернутися до офіційного дилера або в партнерський сервісний центр. Їзда з попереджувальним сигналом GPF може пошкодити систему GPF і спричинити збільшення витрат пального.