Пошук тільки за назвою
Головна сторінка > Керування вашим автомобілем > Буксирування причепів > Їзда з причепом

Їзда з причепом

Буксирування причепа вимагає певного досвіду. Перш ніж виїхати на відкриту дорогу, ознайомтеся з рухом з цим причепом. Ознайомтеся з відчуттям керованості й гальмування з додатковою вагою причепа. І завжди пам’ятайте, що транспортний засіб, яким ви керуєте, зараз довший і не такий чутливий, як без причепа.

Перш ніж заводити двигун, перевірте зчіпний пристрій причепа й платформу, захисні ланцюги, електричний (-і) роз’єм (-и), фари, шини та положення дзеркал. Якщо в причепа електричні гальма, рушайте з місця разом із причепом, а потім рукою натисніть регулятор гальм причепа, щоб перевірити їх працездатність. Це водночас дасть вам змогу перевірити надійність електричного з’єднання.

Під час поїздки іноді перевіряйте, чи надійно закріплено вантаж і чи все ще працюють фари й гальма причепа.

Обмеження функції (для Smartstream G1.0 T-GDi)

Обмеження для запобігання перегріву в режимі буксирування причепа

Якщо вищевказане попереджувальне повідомлення з’являється під час буксирування причепа, потужність може бути обмежено або ж механічна коробка передача може бути недоступною для запобігання перегріву двигуна / трансмісії.

  • Стан спливаючих вікон

    • Під час буксирування причепа по схилу поточне значення крутного моменту буде вище встановленого значення. (Визначений режим буксирування)

    • Коли атмосферний тиск нижчий, ніж зазвичай. (На великій висоті)

    • Коли моторна олива, охолоджувальна рідина і зовнішня температура вищі встановленого значення. (Визначені теплові пошкодження моторного відсіку)

  • Стан появи спливаючих вікон

    • Коли встановлений крутний момент нижчий за умови увімкнення.

    • Коли показники моторної оливи, охолоджувальної рідини і зовнішньої температури нижчі встановлених значень.

    • Коли атмосферний тиск вищий, ніж зазвичай.

Дотримання дистанції

Тримайте принаймні вдвічі більшу дистанцію до автомобіля попереду, ніж під час водіння автомобіля без причепа. Це допоможе вам уникнути ситуацій, що вимагають різкого гальмування й різких поворотів.

Обгін

У разі буксирування причепа вам знадобиться проїхати більшу відстань для виконання обгону. Через збільшену довжину автомобіля вам потрібно буде проїхати значно далі від автомобіля, який ви будете обганяти, перш ніж ви зможете повернутися на свою смугу.

Рух назад

Тримайте нижню частину керма однією рукою. Щоб перемістити причеп ліворуч, перемістіть руку ліворуч. Щоб перемістити причіп праворуч, перемістіть руку праворуч. Завжди повільно рухайтеся назад, якщо можливо, нехай хтось допоможе вам.

Повороти

Коли ви повертаєте з причепом, робіть ширші повороти, ніж зазвичай. Стежте, щоб ваш причіп не вдарив по м’яких огорожах, бордюрах, дорожніх знаках, деревах або інших предметах. Уникайте ривків або раптових маневрів. Подавайте сигнал завчасно.

Покажчики повороту під час буксирування причепа

Під час буксирування причепа автомобіль повинен мати власні покажчики повороту й додаткову проводку. Зелені стрілки на вашій панелі приладів будуть мигати щоразу, коли ви сигналізуєте про поворот або зміну смуги руху. Із правильним під’єднанням ліхтарі причепів також блимають, щоб попередити інших водіїв, якщо ви збираєтеся повернути, змінити смугу руху або зупинитися.

Під час буксирування причепа зелені стрілки на панелі приладів будуть мигати на поворотах, навіть якщо лампочки на причепі перегоріли. Таким чином, ви можете думати, що водії позаду вас бачать ваші сигнали, коли насправді вони їх не бачать. Важливо час від часу перевіряти, чи працюють лампи причепа. Ви також повинні перевіряти освітлення щоразу під час від’єднання та приєднання дротів.

Уникайте під’єднання системи освітлення причепа безпосередньо до системи освітлення автомобіля. Використовуйте лише дозволений джгут проводів для причепа.

Ви можете прийняти участь у підключенні джгута в спеціалізованій майстерні. Kia рекомендує звернутися до офіційного дилера або в партнерський сервісний центр.

УВАГА

Використання недозволеного джгута проводки для причепа може призвести до пошкодження електричної системи автомобіля й (або) травми.

Виявлення підключення освітлення причепа

Ця функція доступна лише з оригінальним приладдям (буксирним крюком і джгутом проводів), які розпізнають підключення причепа і, відповідно, інформують про це системи автомобіля.

Розпізнавання причепа працює наступним чином: коли причіп під'єднано до розетки, необхідно натиснути на педаль гальма або увімкнути фари покажчиків повороту, після чого електронний блок управління виявляє причіп за споживанням електроенергії освітлювальними приладами причепа та інформує про це системи автомобіля. Коли причіп від'єднано, необхідно знову натиснути на педаль гальма або увімкнути фари покажчиків повороту, щоб блоку управління зміг визначити відсутність споживання електроенергії освітлювальними приладами причепа; системи допомоги, які були вимкнені, знову автоматично увімкнуться.

Водій несе відповідальність за належне функціонування всіх електричних з'єднань та роботу всіх освітлювальних приладів причепа до та під час здійснення буксирування. Ви повинні здійснювати ручні перевірки.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Використовуйте лише оригінальні електричні з'єднання. Не намагайтеся самовільно з'єднувати або безпосередньо під'єднувати проводку причепа будь-якими іншими способами. Внаслідок цих дій можливе пошкодження електричної системи автомобіля, що може призвести до несправностей.

Їзда схилами

Зменште швидкість і перейдіть на нижчу передачу, перш ніж почати довгий або крутий спуск. Якщо не перейти на нижчу передачу, вам, можливо, доведеться використовувати гальма з таким зусиллям, що вони перегріються й можуть працювати неефективно.

На довгому підйомі перейдіть на нижчу передачу та зменште швидкість до 70 км/год (45 миль/год), щоб зменшити можливість перегрівання двигуна та трансмісії.

Якщо вага причепа перевищує максимальну масу причепа без гальм, а коробка передач автоматична або з подвійним зчепленням, під час буксирування причепа треба їхати в режимі «D» (рух уперед).

Експлуатація автомобіля в режимі «D» (рух уперед) під час буксирування причепа дає змогу мінімізувати накопичення тепла й подовжити строк експлуатації трансмісії.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
  • Під час буксирування причепа на крутих схилах (понад 6 %) зверніть увагу на датчик температури охолоджувальної рідини двигуна, щоб переконатися в тому, що двигун не перегрівається. Якщо стрілка датчика температури охолоджувальної рідини рухається в напрямку «H (HOT) (or 130°C /260°F)» (Гаряча (або 130 °C/260 °F)), зупиніться, щойно це буде безпечно, і дайте двигуну попрацювати на холостому ходу, доки він не охолоне. Ви можете продовжити рух, щойно двигун охолоне.

  • Ви маєте обрати швидкість руху з огляду на вагу причепа й кута схилу, щоб знизити ймовірність перегріву двигуна й трансмісії.

  • У разі перегріву двигуна (у тому числі, якщо показник температури охолоджувальної рідини двигуна не знаходиться на відмітці «H»), вмикається режим безпечного захисту. У цьому випадку для захисту двигуна швидкість руху може бути обмежена автоматично, тобто швидкість руху буде знижена, навіть якщо натиснути педаль акселератора.

  • В автомобілях, оснащених коробкою передач із подвійним зчепленням, під час буксирування причепа на крутих схилах, зчеплення в коробці передач може перегріватися.

    При перегріванні зчеплення вмикається режим безпечного захисту. Якщо вмикається режим безпечного захисту, на панелі приладів з’являється індикатор положення важеля перемикання передач та лунає попереджувальний сигнал.

    У такому разі на РК-дисплеї з’явиться попереджувальне повідомлення, а рух автомобіля перестане бути плавним. Якщо ви знехтуєте цим повідомленням, то умови керування автомобілем можуть тільки погіршитись.

    Щоб повернутися до нормального режиму водіння, зупиніть автомобіль на рівній дорозі, натисніть педаль гальма та тримайте її кілька хвилин, перш ніж продовжити рух.

Паркування на схилі

Зазвичай якщо до вашого автомобіля прикріплено причіп, вам не варто паркувати автомобіль на схилі. Раптове перекидання на схилі може призвести до важких або смертельних травм і пошкодження автомобіля й причепа.

УВАГА

Паркування на схилі

Паркування на схилі з під’єднаним причепом може призвести до важких або смертельних травм, якщо трейлер від’єднається.

Однак якщо вам колись доведеться паркувати свій автомобіль з причепом на схилі, зробіть це так.

  1. Заїдьте на ділянку для паркування. Поверніть кермо в напрямку бордюру (праворуч — якщо їхати вниз по схилу, ліворуч — якщо їхати вгору по схилу).

  2. Якщо у автомобіля механічна трансмісія, переведіть важіль у нейтральне положення. Якщо в автомобілі автоматична коробка передач / коробка передач із подвійним зчепленням, переведіть важіль у положення «Р» (стоянка).

  3. Поставте автомобіль на стоянкове гальмо й заглушіть двигун.

  4. Установіть противідкочувальні упори під колеса причепа з нижнього боку коліс.

  5. Заведіть автомобіль, натисніть на гальма, перемкніться в нейтральне положення, зніміть стоянкове гальмо й повільно відпускайте гальма доти, доки упори причепа не будуть тримати вантаж.

  6. Натисніть на гальма, застосуйте стоянкове гальмо й перемкніть передачу в положення «R» (задній хід), якщо у автомобіля механічна коробка передач, або в положення «Р» (стоянка), якщо в автомобілі автоматична коробка передач/коробка передач з подвійним зчепленням.

  7. Заглушіть автомобіль і відпустіть гальма, але залиште автомобіль на стоянковому гальмі.

УВАГА

Стоянкове гальмо

Виходити з автомобіля в разі ненадійного ввімкнення стоянкового гальма може бути небезпечно.

Якщо залишити двигун увімкненим, автомобіль може раптово почати рух. Ви й ваші пасажири можете зазнати тяжких або смертельних травм.

Готовність залишити автомобіль у разі паркування на схилі
  1. Переведіть важіль у нейтральне положення (механічна коробка передач) або в положення «Р» (стоянка) (автоматична коробка передач/коробка передач з подвійним зчепленням), натисніть педаль гальма й утримуйте її, а потім виконайте такі дії:

    • Заведіть двигун.

    • Перейдіть на передачу.

    • Відпустіть стоянкове гальмо.

  2. Повільно зніміть ногу з педалі гальма.

  3. Їдьте повільно, доки причіп не звільниться від противідкочувальних упорів.

  4. Зупиніться, і нехай хтось підбере й покладе в автомобіль противідкочувальні упори.