Гальма з підсилювачем
У вашому автомобілі встановлено гальма з підсилювачем, які автоматично регулюються під час звичайного використання.
Якщо гальма з підсилювачем утрачають потужність через заглухлий двигун або з якоїсь іншої причини, ви все одно можете зупинити автомобіль, застосувавши до педалі гальма більші зусилля, ніж зазвичай. Однак гальмівний шлях буде довшим.
Якщо двигун не працює, під час кожного натискання на педаль гальма резервне гальмівне зусилля частково вичерпується. Не варто багато разів натискати педаль гальма, якщо двигун не працює.
На слизьких поверхнях натискайте педаль гальма, тільки якщо це потрібно для збереження контролю рульового керування.
-
При натисканні на педаль гальма за певних умов водіння або погоди ви можете стати свідком того, як ваша машина видає скрипіння чи інші звуки. Це не свідчить про несправність гальм, а є нормальним режимом роботи.
-
Під час руху дорогою, на яку наносять хімікати проти ожеледі, автомобіль може створювати шум від гальмування або зазнавати понаднормового стирання шин через такі хімікати проти ожеледі. Вам слід додатково задіяти гальмо, щоб у безпечних умовах руху ви могли видалити хімікати проти ожеледі з гальмівного диска та колодки.
Гальма
-
Не сідайте за кермо, спираючись ногою на педаль гальма. Через це температура гальма підвищується до аномально високого значення, унаслідок чого сильніше зношуються гальмівна колодка та її накладка і збільшиться гальмівний шлях.
-
Спускаючись довгим або крутим схилом, увімкніть нижчу передачу й намагайтеся не застосувати гальма безперервно. Безперервне гальмування викликає перегрівання гальм і може призвести до тимчасової втрати ефективності гальмування.
-
Мокрі гальма можуть погіршити здатність автомобіля безпечно гальмувати, автомобіль може заносити в один бік під час гальмування. Якщо з ними відбувається таке, ви побачите це, злегка натиснувши на гальма. Завжди перевіряйте гальма таким чином після їзди по глибокій воді. Щоб висушити гальма, злегка натискайте на них, підтримуючи безпечну швидкість руху, доти, доки ефективність гальмування не нормалізується.
-
Перш ніж починати рух, завжди перевіряйте розташування педалей гальма й акселератора. В іншому разі ви можете натиснути педаль акселератора замість педалі гальма. Це може спричинити серйозну ДТП.
У разі відмови гальма
Якщо робочі гальма не працюють під час руху автомобіля, можна аварійно зупинитися за допомогою стоянкового гальма. Однак гальмівний шлях буде значно більшим, ніж зазвичай.
Стоянкове гальмо
Використання стоянкового гальма під час руху автомобіля з нормальною швидкістю може призвести до раптової втрати контролю над автомобілем. Якщо для зупинки автомобіля треба використати стоянкове гальмо, зберігайте особливу обережність під час його використання.
Індикатор зношення дискових гальм
На вашому автомобілі встановлені дискові гальма.
Коли гальмівні колодки зношені й існує потреба встановити нові, ви почуєте високочастотний попереджувальний звук від передніх або задніх гальм. Ви можете почути цей звук під час натискання на педаль гальма.
Зношення гальм
Цей попереджувальний звук означає, що ваш автомобіль потребує обслуговування. Якщо ви проігноруєте це звукове попередження, то, урешті-решт, ефективність гальмування буде втрачено, що може призвести до значної аварії.
-
Щоб уникнути значних витрат на ремонт гальм, не їздьте на автомобілі зі зношеними гальмівними колодками.
-
Завжди замінюйте передні або задні гальмівні колодки попарно.
Гальмівний бруд може накопичуватися на колесах навіть за нормальних дорожніх умов. Деякий бруд неминучий, оскільки гальма зношуються та сприяють виникненню шуму.
Задні барабанні гальма (за наявності)
Задні барабанні гальма не мають індикаторів зношення. Якщо ви почуєте шум тертя заднього гальма, слід оглянути задні гальмівні накладки. Також слід перевіряти задні гальма щоразу, коли ви замінюватимете або переставлятимете шини, а також у разі заміни передніх гальм.