Заміна шини
-
Зупиніться на рівній місцевості й надійно затягніть стоянкове гальмо.
-
Встановіть важіль перемикання передач у положення «R» (задній хід) у автомобілях з механічною коробкою передач або «P» (стоянка) у автомобілях з автоматичною коробкою передач/коробкою передач з подвійним зчепленням.
-
Активуйте проблискову аварійну сигналізацію.
-
Дістаньте з автомобіля ключ для гайки кріплення колеса, рукоятку домкрата, домкрат і запасне колесо.
-
Заблокуйте переднє й заднє колесо, розташовані по діагоналі від домкрата.
УВАГАЗаміна колеса
-
Щоб запобігти мимовільному руху автомобіля під час заміни колеса, обов’язково повністю затягуйте стоянкове гальмо й блокуйте колесо, розташоване по діагоналі від того, яке треба замінити.
-
Рекомендується блокувати колеса й не допускати присутності людей у піднятому на домкраті автомобілі.
-
-
Відкрутіть кожну гайку кріплення колеса на один оберт проти годинникової стрілки, але не знімайте їх, поки колесо не буде піднято над землею.
-
Установіть домкрат у переднє (1) або заднє (2) підйомне положення (найближче до колеса, яке потрібно замінити). Розмістіть домкрат під рамою автомобіля в позначеному місці. Положення для упору домкрата — це приварені до рами автомобіля пластини з двома виїмками й напливом для суміщення з домкратом.
УВАГАРозташування домкрата
Щоб звести до мінімуму ймовірність отримання травми, використовуйте тільки домкрат із комплекту приладдя автомобіля, установлюйте в місці, передбаченому для цього, і ніколи не використовуйте інші частини автомобіля для підтримки домкрата.
-
Вставте ручку домкрата в домкрат і поверніть її за годинниковою стрілкою, піднімаючи автомобіль, поки колесо не відірветься від землі. Це відстань приблизно 30 мм (1,2 дюйма). Перш ніж відгвинчувати гайки кріплення колеса, переконайтеся, що автомобіль стійкий і не зможе зміститись або зісковзнути з домкрата.
-
Відкрутіть гайки колеса й зніміть їх пальцями. Зніміть колесо зі шпильок і покладіть його плазом на землю, щоб воно не покотилося. Щоб установити на маточину запасне колесо, вирівняйте отвори в диску зі шпильками й посадіть на них колесо.
Якщо вам важко це зробити, трохи нахиліть колесо й вирівняйте верхній отвір у диску з верхньої шпилькою. Потім, похитуючи колесо вперед-назад, посадіть його на інші шпильки.
УВАГАДиски коліс можуть мати гострі краї. Будьте з ними обережні, щоб уникнути серйозних травм. Перед тим як ставити колесо на місце, переконайтеся в тому, що на маточині або диску немає забруднень (бруду, гудрону, гравію тощо), які можуть перешкоджати щільному приляганню диска колеса до маточини.
Якщо забруднення є, видаліть їх. Якщо на кріпильній поверхні між колесом і маточиною не буде хорошого контакту, гайки колеса можуть послабитися й призвести до втрати колеса. Утрата колеса може призвести до втрати керування автомобілем. Це може призвести до серйозних травм або смерті.
-
Щоб змонтувати колесо, поставте його на шпильки, вдягніть на шпильки гайки й туго затягніть їх пальцями. Похитайте колесо, перевіряючи надійність його посадки, а потім знову максимально туго затягніть гайки пальцями.
-
Опустіть транспортний засіб на землю, повернувши ключ для гайок кріплення колеса проти годинникової стрілки.
Розташуйте ключ, як показано на рисунку, і затягніть гайки колеса. Слідкуйте за тим, щоб головка ключа повністю сиділа на гайці. Не ставайте на рукоятку ключа ногами й не надягайте на неї подовжувальну трубу. Прокрутіть колесо, затягуючи всі інші гайки, поки їх не буде надійно затягнено. Після цього необхідно ще раз перевірити, як затягнена кожна гайка. Після заміни коліс треба перевірити систему в спеціалізованій майстерні. Kia рекомендує звернутися до офіційного дилера або в партнерський сервісний центр.
Крутний момент затягування гайки колеса:
Колесо зі сталі й алюмінієвого сплаву: 11–13 кгс·м (79–94 фунт-сили-фут)
Якщо у вас є шинний манометр, зніміть із вентиля ковпачок і перевірте тиск. Якщо тиск нижче рекомендованого, на низькій швидкості доведіть автомобіль до найближчої станції технічного обслуговування й накачайте шини до потрібного рівня. Якщо тиск дуже високий, скоригуйте його до потрібного рівня. Після перевірки або коригування тиску завжди встановлюйте ковпачок назад на вентиль. Якщо ковпачок не встановлено, з шини може виходити повітря. Якщо ви втратили ковпачок вентиля, якомога швидше купіть і встановіть новий.
Після заміни колеса обов’язково закріпіть спущене колесо на місці запасного й сховайте на місце домкрат і інструменти.
-
Після встановлення запасного колеса слід відразу перевірити його тиск. Якщо потрібно, відкоригуйте тиск до рекомендованого значення.
-
У разі заміни шин перевірте й затягніть гайки кріплення після того, як проїдете більше 50 км (30 миль) Проведіть повторну перевірку гайок кріпленні коліс після того, як проїдете більше 1000 км (650 миль).
На шпильках і гайках кріплення колеса нарізано метричну різь. Під час зняття колеса завжди встановлюйте ті самі гайки, що були зняті. Якщо ж гайки потрібно замінити, слід використовувати гайки з такою самою метричною різзю й фаскою, які були у вихідних. У разі спроби застосувати гайки з неметричною різьбою на шпильках із метричною різзю, або навпаки, неможливо надійно закріпити колесо на маточині: шпилька буде пошкоджена, тому її доведеться замінити.
Слід зазначити, що більшість гайок кріплення коліс має неметричну різьбу. Уважно перевіряйте тип різьби, перш ніж встановлювати неоригінальні затискні гайки або колеса. Якщо є сумніви, слід звернутися до спеціалізованої майстерні. Kia рекомендує звернутися до уповноваженого дилера Kia чи в партнерську сервісну компанію.
Шпильки коліс
Якщо шпильки пошкоджені, то вони втрачають здатність утримувати колесо. Це може привести до втрати колеса й зіткнення, у результаті якого можна отримати важкі травми.
Зберігайте домкрат, ключ для гайки кріплення колеса й запасне колесо належним чином, щоб вони не гриміли руху автомобіля.
Неправильний тиск у запасній шині
Після встановлення запасного колеса слід відразу перевірити тиск у шині. Якщо потрібно, відкоригуйте до вказаного тиску. Див. Детальніше.
Важливо: використання компактного запасного колеса (за наявності)
Ваш автомобіль укомплектований компактним запасним колесом. Компактне запасне колесо займає менше місця, порівнюючи із запасним колесом звичайного розміру. Це колесо менше звичайного колеса й призначене тільки для тимчасового використання.
-
Під час використання компактного запасного колеса автомобілем слід керувати обережно. За першої нагоди компактне запасне колесо слід замінити на колесо із шиною і ободом звичайних розмірів.
-
Даний автомобіль не рекомендовано експлуатувати в разі одночасного використання більше одного компактного запасного колеса.
Компактне запасне колесо призначене лише для використання в екстремальних ситуаціях. Не слід експлуатувати автомобіль із встановленим компактним запасним колесом на швидкості понад 80 км/год (50 миль/год). Оригінальне колесо потрібно відремонтувати або замінити якомога швидше, щоб уникнути виходу з ладу запасного колеса та, як наслідок, можливого травмування чи смерті.
Компактне запасне колесо слід накачувати до тиску 420 кПа (60 psi).
Після встановлення запасного колеса перевірте в ньому тиск. Якщо потрібно, відкоригуйте тиск до вказаного значення.
Використовуючи компактне запасне колесо, дотримуйтеся наведених далі запобіжних заходів.
-
За жодних обставин не слід перевищувати швидкість 80 км/год (50 миль/год), адже інакше можна пошкодити шину.
-
Зберігайте досить низьку швидкість, щоб уникати будь-яких небезпек. Будь-яка перешкода, наприклад вибоїна або сміття, може серйозно пошкодити компактне запасне колесо.
-
У разі тривалої експлуатації такого колеса можливий його вихід із ладу, утрата керованості автомобіля й отримання травм.
-
Не слід перевищувати максимальне номінальне навантаження автомобіля й навантаження, зазначене на боковині компактного запасного колеса.
-
Не наїжджайте на перешкоди. Діаметр компактного запасного колеса менший ніж діаметр звичайного колеса, тому дорожній просвіт зменшується приблизно на 2,5 см (1 дюйм), що може призвести до пошкодження автомобіля.
-
Якщо на автомобілі встановлено компактне запасне колесо, не слід мити його в автоматичній мийці.
-
На компактне запасне колесо не слід установлювати ланцюги проти ковзання. Через менший розмір колеса ланцюг сяде на нього нещільно. У такому разі можливе пошкодження автомобіля й утрата ланцюга.
-
Компактне запасне колесо не повинне встановлюватися на передню вісь, якщо транспортний засіб повинен рухатись по снігу або на льоду.
-
Не слід уставляти компактне запасне колесо на будь-який інший автомобіль, оскільки таке колесо спроектовано спеціально для вашого автомобіля.
-
Термін служби протектора компактного запасного колеса коротший за термін служби протектора звичайної шини. Регулярно оглядайте компактне запасне колесо, замінюйте зношені шини такого колеса шинами того ж розміру й конструкції, установленими на таке ж саме колесо.
-
Шину компактного запасного колеса не слід установлювати на інших колесах, також не допускається установка на компактне запасне колесо шин стандартного розміру, зимових шин, колісних ковпаків або окантовки. Інакше можливе пошкодження встановлених елементів або інших компонентів автомобіля.
-
Не слід використовувати більше одного компактного запасного колеса одночасно.
-
Якщо на автомобілі установлено компактне запасне колесо, його не слід використовувати для буксирування причепів.