Óvintézkedések az izzó cseréjéhez
Állítsa le a gépkocsit egy biztonságos helyen, rögzítse az oldalsó fék segítségével és válassza le az akkumulátor negatív (-) pólusát. Kizárólag előírt teljesítményű izzókat használjon.
Lámpa meghibásodása hálózati hiba következtében
A lámpa alkatrészeinek meghibásodását hálózati hiba vagy a gépkocsi elektromos vezérlőrendszerének meghibásodása okozhatja. Probléma esetén szervizeltesse a rendszert egy szakműhelyben. A Kia hivatalos Kia márkakereskedés/szervizpartner felkeresését javasolja.
Lámpa meghibásodása az elektromos vezérlőrendszer stabilizálása következtében
A normálisan működő lámpa egy pillanatra villódzhat. Ez a pillanatnyi villódzás a gépkocsi elektromos vezérlőrendszerének stabilizálási funkciója miatt következik be. Ha lámpa hamar visszatér a normál működéshez, a gépkocsi nem igényel szervizelést.
Ha azonban a lámpa rövid villódzás után kialszik, vagy a villódzás folytatódik, szervizeltesse a rendszert egy szakműhelyben. A Kia hivatalos Kia márkakereskedés/szervizpartner felkeresését javasolja.
-
A lámpákkal történő munkavégzés előtt aktiválja erősen a rögzítőféket, állítsa az EV gombot OFF (KI) helyzetbe, és kapcsolja le a világítást, hogy megelőzze a gépkocsi hirtelen elmozdulását, illetve az ujjai megégetését vagy egy esetleges elektromos áramütést.
-
A kiégett izzót azonos teljesítményű csereizzóval kell pótolni. Máskülönben a kábelek súlyosan károsodhatnak, és adott esetben tűz is keletkezhet.
-
Ügyeljen arra, hogy az izzók forróak lehetnek és megégethetik a kezét.
-
-
A megfelelő szerszámok, szakértelem és megfelelő típusú izzók hiányában forduljon egy szakműhelyhez. A Kia egy hivatalos Kia márkakereskedéssel/szervizpartner felkeresését javasolja.
-
Sok esetben körülményes lehet kicserélni a gépkocsi izzóit, mert több alkatrészt is el kell távolítani, hogy hozzáférjen az izzóhoz. Ez különösen igaz olyankor, ha az izzókhoz csak a fényszóró egység eltávolításával férhet hozzá. A fényszóró egység eltávolítása/beszerelése során a gépkocsi megrongálódhat.
-
A fényszóró egység eltávolítása/beszerelése során a gépkocsi megrongálódhat. Csak eredeti Kia vagy azzal egyenértékű alkatrészeket használjon. Más alkatrészek használata a biztosíték kiégéséhez és a vezetékek sérüléséhez vezethet.
-
Ne szerelje be extra vagy LED izzókat a gépkocsiba. Ha a kiegészítő izzókat szerel be, az a lámpa meghibásodásához és az izzók villódzásához vezethet. Ezen kívül a biztosítékdoboz és egyéb vezetékek is károsodhatnak.
-
Ha az izzót vagy csatlakozót egy elektromos feszültség alatt lévő, felkapcsolt lámpáról választja le, akkor ezt a műveletet a biztosítékdoboz elektronikus berendezése hibának érzékelheti. Ebből kifolyólag elképzelhető, hogy a biztosítékdoboz diagnosztikai hibakód (DTC) nyilvántartásába bekerül egy lámpahibára utaló bejegyzés.
-
Normális jelenségnek számít, ha egy működő lámpa adott esetben átmenetileg pislog. Mivel a jelenséget a gépkocsi elektronikus vezérlőberendezésének stabilizálási funkciója okozza, ha a lámpa az átmeneti pislogást követően ismét normálisan világítani kezd, akkor a gépkocsi nem romlott el.
Ha azonban a lámpa továbbra is pislog vagy teljesen kikapcsolódik, akkor előfordulhat, hogy a gépkocsi elektronikus vezérlőberendezése meghibásodott. Ebben az esetben azonnal ellenőriztesse a rendszert egy szakműhelyben. A Kia hivatalos Kia márkakereskedés/szervizpartner felkeresését javasolja.
-
Balesetet illetve a fényszóróegység visszaszerelését követően állíttassa be a fényszóró fényének irányát egy szakműhelyben. A Kia hivatalos Kia márkakereskedés/szervizpartner felkeresését javasolja.
-
Intenzív eső vagy zápor után előfordulhat, hogy a fényszóró és a hátsó lámpa lencséjén pára képződik. Ennek oka a lámpatesten belüli és kívüli hőmérséklet közötti különbség. A jelenség hasonló ahhoz, mint amikor esik az eső és a gépkocsi ablakai belülről bepárásodnak. Ez a jelenség önmagában még nem jelez hibát. Ha a víz beszivárog az izzó áramkörébe, ellenőriztesse a járművet egy szakműhelyben. A Kia hivatalos Kia márkakereskedés/szervizpartner felkeresését javasolja.